Antibiotiká počas tehotenstva

liviana1111
2. máj 2012

Ahojte nemate niektora skusenost s antibiotikami v tehotenstve? Ja som v osmom mesiaci a uz mam antibiotika 3x ☹ bojim sa aby to nemalo dake trvale nasledky na plod,aj ked doktor vravi, ze penicilinova rada nema vplyv na tehotenstvo. No keby ich mam raz nebojim sa,ale kedze mam hnisavy zapal dutin uz treti krat ,tak uz sa aj celkom bojim ,aby sa nieco nestalo ked uz mam tolky krat Xorimax ☹

oksi77
3. máj 2012

ahoj nemusis sa bat ja tiez berem ant-ka a doki povedal ze to nejde cez placentu ku babatku.aj som sa informovala aj v lekarne a tiez v pohode.

liviana1111
autor
4. jún 2012

@oksi77 jaja no super potom ako mne tiez doktor povedal,ze vzdy lepise zlo su antibiotika akoby mal zaal prechadzat k plodu ,ze to je dalko horsie,no aj tak to cloveka naplasi ,ja som za toto tehotenstvo brala 4x Xorimax ,co som mala hnisavy zapal dutin a tym ze som antibiotika brala tak s ami narusilo ph dolu a tak som 4x brala este aj zo spodu macmiror,ako uz to celkovo dost zle znie ked stale do seba cosi pchas ☹ nuz neviemt toto tehotenstvo som mala celkovo akosi moc oslabenu imunitu, no este 30 dni do konca tak uz to dako vydrzat a uz neochoriet ☹

tinki
4. jún 2012

@liviana1111 Musíš byť zdravá, kým sa narodí bábätko. Tak sa neboj. Tie ant čo berieš, neprechádzajú na plod, čiže ho nepoškodzujú. 🙂

eri28
4. jún 2012

@liviana1111 ja som bola asi v 4 m, tuez som brala antibiotika, baby neskodili, len som si potom nadavala, co som k nemu nesla skor, mala som suchy kasel, nic nezabralo sirupy, pastelky, bolievalo ma brucho z kasla, potom som isla za dokim dal mi antibiotika a tie hlieny co som vykasliavala 😝 , no co uz, myslim, ze baby je okej.
a asi v 2 m mi vytrhli zub, dal mi anestezu, ze to k baby neprejde, aspon presla bolest zuba, len potom to hojenie bez ibalginu, no co poplakala som si par noci a bolo xixi.
prajem ti vela zdravia...

liviana1111
autor
4. jún 2012

@tinki uz som ich nastastie dobrala pred txzdnom a pol nsad uz bude dobre 🙂 a kym sa male narodi tak uz nijak neochoriem,lebo tento rok to bola uplna katastrofa,som snad nidky nebola v zivote chora tolko co som bola tychto poslednych 6 mesiacov

liviana1111
autor
4. jún 2012

@eri28 no ja som brala v 4 mesiaci potom v v 6 mesiaci a zaciatkom 8 mesiaca a o dva tyzdne s ami to vratilo zase tak som brala v 8-mom mesiaci 2x ...no snad uz bue dobre do porodu ... inak tiez ma napdalo ze v tom osmom mesiaci som mohla ist aj skor za dr. bo som behala taka tri tyzdne s tym zapalom,kym som konecne sla k dr.Ale ja uz som si akosi tak zvkyla na tu bolest hlavy a nadchu ze mi ani neprislo ,ze ide zase a hnisavy zapal dutin... no co uz snad bude babo ok a ten zapal co k nemu prechadzal mu nijak neuskodil... no a stymi zubaki to ti moc nezavidim au au ☹ no a ja to brut ze ked je zena tehotna tak vsetko musi zniest bez dakych utlmovacov bolesti,kedze si nic nemoze slahnut .No uz dufam ze bude do porodu dobre 😉 dakujem moc..

eri28
4. jún 2012

@liviana1111 vetko dobre aj mi to musime doklepat, xixi 😵

oksi77
4. jún 2012

@liviana1111 no hej mas pravdu.ja ale som brala atb a nepomohly mi a dokipovedal ze naco to berem ked mi nic neni?a potom aj dole som mala to co ty a dal mi taki gel Ginazol a preslo to ale ja mam 2-3t do konca a snazim sa nic nebrat 😒

liviana1111
autor
4. jún 2012

@oksi77 hej ja uz mam len 30 dni dokonca a tiez budem dufat ze ked je to druhe babo tak ze tiez to budu tie tri tyzdne maximlane,lebo ja uz ledva fungujem... 😖 no a idem vo stvrtok na pordanu aj na posledne sono asi aj na monitro ma napichnu, no a na sone polohu a prietoky a tda aj velkost babätka ku porodu,tak uz som zvedava celkovo co mi povedia 🙂 ja som atb brala ,ale mne teda aj pomohly, ja mamvam kazdu zimu ,alebo ked je chladne pocasie, hnisavy zapal dutin, a bez toho ked to nepreliecim tak mi to prechadza do zapalu stredneho ucha,takze mne to ako efektivne bolo, len tym ze to pocasie bolo raz take a na druhy den uplny opak ,tak moje telo sa s tym akosi nevedelo vyrovnat a nejak som tymto tehotnestvom aj s imunitou uplne v prdeli ,tak som to vzdy schytala znovu ☹ a tebe bolo co,ked si brala ATB? ono dakedy fakt zalezi natom naco su nasadene,no na toto zaberaju zarucene co som mala je 🙂 a ten Ginazol je len na predpis? alebo aj volnopredajny gel?

mariynka
8. jún 2012

@liviana1111 ahoj,ako sa ti prejavoval zapal v dutinach? mala si aj teplotu? dakujem.. mna boli v cele, mala som 37teplotu a podla vyteru mam stafylokoka v nose.. Dr.mi nic nedal,ze u tehotnych sa koky v nose neriesia..ale moja bolest hlavy sa zhorsuje..a teplota bola vcera 37,5.. preto bezim k Dr.,nech poradi,co dalej..nechcem ohrozit drobca ☹ ☹ ☹

liviana1111
autor
8. jún 2012

@mariynka ahoj no bolest v hlave konkretne v cele a pri koreni nosa medzi obocim asi najviac a tam aj na dotyk, a tiez ked to prejde do sirsieho zapalu,tak aj licne kosti pod ocami na dotyk bolia ,a hlavne ked sa zohnes do predklonu a budes citit silny tlak v hlave ,tak neni o com rozmyslat. Teplota moze byt tiez.A plus moze ti no aj nemusi vytekat hnis, alebo sproste povedane zlty sopel 😝 no a co sa tyka toho stafylokoka to je normalne on je sppravidla ukazdeho ,len ked sa rozmnozi tak potom robi tuto sarapatu... takze mozno podla vyterov to nemuselo byt az take,ale ked sa to nelieci tak on sa rozmnozi a uz to ide .. ako ak obvodna dr. neriesi tak chod ku krcnemu nech ta pozrie a oni najlepise vediea,mna kopec krat obvodna radsej poslala ku krcnemu. Ono totizto je to dost zlozite,co sa liecby tyka, obvodna mi raz dala ATB. a sice zabrali hned ale do troch tyzdnov s ami to vratilo zase a tak ma poslala ku krcnemu a ten ma stale nechaval nechaval kym ako on povedal ze ta bakteria musi v nose dozriet nato aby to tie ATB uplne zlikvidovali,a tak mi daval lokalnu liecbu BIOPAROX mozes skusit uplne v pohode je to aj volne predajne v lekarni a moze sa to bezpecne aj v tehotenstve,striekat aj do nosa aj do ust podla navodu... a ak by sa ti to po styroch dnoch vobec nelepsilo tak by som zasla ku krcnemu ,nechs a nato pozrie ,no druha vec je ked mas tepltou,to by som mozno sla aj hned k nemu. No drzs sa nech ti to vsetko dobre dopadne , toto je hnusna choroba, a cloveku je uplne nahovno,zvlast ze ta halva strasne boli a tehotna si ani len ibalgin nemoze dat ☹

vvia
8. jún 2012

ja v 12 tt mam antibiotika zinat + uz som bola na infuzkach 😒

zuzi0911
8. jún 2012

ja som uzivala antibiotika na hnisavu anginu v6- 7 tyzdni. len problem bol v tom ,ze som nevedela o tehotnstve to sa zistilo o tyzden neskor. dost som sa zlala kedze prve 3 mesiace sa neodporucaju ziane lieky a ja som mala dost silne a navyse nie pre tehotne. ale vsetko dopadlo dobre 🙂

govinda
14. jún 2012

ahojte. Ja som bola dnes v poradni a z výteru mi zistili stafylokoka a streptokoka. Lekár mi predpísal antibiotiká Amoksiklav a vaginálne čipky Fluomizin. . Dnes som len 12tt+0, bojím sa, či bábatku neuškodím antibiotikami. Lekár vravel, že je to ok, ale aj tak mám strach 😒

magdi21
14. jún 2012

ale asi radšej ich užiť, ako by tieto potvory, baktérie mali ublížiť bábätku...

roseline
28. jún 2012

Baby a uzivali ste niektora ten XORIMAX aj v uplne skorom stadiu tehu (6.tt). Mne lekarka predpisala ZINNAT, ale v lekarni ho nemali a povedali mi, ze XORIMAX je presne to iste , a v poho ho mozem uzivat, len teraz mam pochybnosti... :(

nevestienka
1. aug 2012

ahojte, ja som v 20tt a už beriem druhé antibiotiká. Na začiatku 5. mesiaca som dostala zápal močových ciest, a teraz na konci 5. mesiaca ho mám znova. Takže beriem už druhé. Doktor vravel, že keď už som ho raz dostala tak sa s veľkou pravedpodobnosťou bude opakovať do konca tehotenstva. Uff, ja dúfam, že nie. Pretože je to neskutočná bolesť.

artep87
30. dec 2012

Ahojte babule. Ja som brala v 8 tyzdni antibiotika Unasyn na zapal mocovych ciest, teraz som v 16tt a mam pocit ze sa mi to zase vracia. Stale ma tlaci na curanie a nejde to. Ja som z toho zufala bojim sa aby lieky neuskodili babätku :(. V piatok som bola na poradni vsetko bolo ok a dnes to zacalo :( ako tomu prediiiist ? :(

casillas
18. mar 2013

Ahojte brali ste niektorá v tehotenstve ATB Azatril, doktorka mi ho dnes predpísala, som v 23. tt. ďakujem

slavomira236
24. apr 2013

ahoj. momontalne som v uk. som v 6tt a am zapalene ucho a dasno v okoli zuba mudrosti. doktorka mi predpisala ant. keflex. vybrala som jednu davku ale zapal napresiel ,tak mi predpisala druhe balenie . na vebe som citala ze prechadzaju placentou, nepoznate niektora tie antibiotika. ale zda sa mi ze nie su silne,pretoze ich neciim v moci ked som na toalete ako som predtym citila niektore ine.diky

viki598
6. sep 2013

Ahojte ja som 23tt a lekarka mi teraz dala antibiotyka pembene1,5 beriem prvy krat lieky v tehotenstve pri prvom som bola zdrava ak mate niekto skusenosti s tymito liekmi dajte vediet ževraj neškodia

mikibe
6. sep 2013

každé antibiotiká škodia,ale je na tebe, musíš zvážiť či je väčšie riziko nepodania ako podania

mirkanemso
8. sep 2013

Ahojte!chcem sa opýtať,či treba celkom douzivat antibiotika..alebo vysadit akonáhle sa zdravotný stav zlepší?som v 35tt a mám zápal priedusiek,štyri tablety Augmentin som si zobrala a cítim sa oveľa lepšie..az na šialený kašeľ 😒 Máte s tým skusnosti?

annalena
8. sep 2013

@mirkanemso antibiotika treba douzivat podla odporucania lekara...

nefertiti7
27. feb 2014

Ahojte zapadám do skupiny , bohužiaľ, na začiatku 8 mesiaca, a už 2 x ATB, na angínu a teraz na prasknutý ušný bubienok, inak strašná bolesť. Mám ATB penicilínové a tiež nie som nadšená, navyše nepočujem...

blienka
27. feb 2014

Mňa od včera bolí hrdlo, teploty zatiaľ nemám, len to hrdlo a plný nos, kúpila som si Bioparox, skúsim zatiaľ len ten, budem rada, ak to zaberie, a nebudem musieť k doktorovi, čaká sa u neho aj 4 hodiny, lebo je strašne ukecaný, hoci je dobrý doktor, ale klábosi s každým pacientom aj 20 minút a má vždy plnú čakáreň, nedávno tam jedna pani bola hodinu, myslím, hodinu klábosili. A ako tehuľku ma nik neuprednostní, s tým už mám svoje skúsenosti a nerada by som tam schytala ešte niečo horšie, tak dúfam, že sa z toho dostanem aj bez neho. ☹

nefertiti7
2. mar 2014

@blienka kúp si sprej do nosa s morskou vodou, to môžeš a pomáha to

blienka
2. mar 2014

@nefertiti7 ďakujem za radu, skúšala som, no behom hodinky sa mi nos upchal znova, tak teraz používam detský Nasivin, je jemnejší a uvoľní mi nos pekne na celú noc a celý deň, stačí mi nakvapkať dvakrát za 24 hod, hádam tým bábu nejako neuškodím, verím, že nie.🙂

nefertiti7
2. mar 2014

@blienka mne sa zdá, že nasivin tehotné nemôžu....

romia20492
3. mar 2014

@roseline Presne toto sa stalo mne som v 6tt a tiež mi predpísali zinnat a nemali to tak som začala brať xorimax kvôli močovým cestám, tiež sa veľmi bojím lebo dokedy som tehotné sú toto tretie antibiotiká na močové cesty ktoré beriem :( už som z toho zúfala ☹ 😒 ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre