Ascorutin na krvácanie v tehotenstve

6. mar 2020

Ahojte, chcem sa spýtať anonymne ( citliva téma pre mna, ospravedlňujem sa vopred) .... dnes ráno som začala krvácať tak som išla hneď k lekárovi, fazuľka bola v poriadku, no hematóm sa mi zväčšil na 1,5x1cm, lekár usúdil, že možno z toho to krvácanie vzniká, ale vraj mám aj placentu nízko položenú - no na to povedal, že to je ok zatiaľ v mojom týždni tehotenstva.. Podľa sona som dnes koniec 11tt. Doktor mi prikázal len lezat, nič nerobiť a pokial by krvacanie nepreslo, treba dnes večer prísť do nemocnice ( mám si sledovať svoj zdravotný stav), tak teda lezim a krvacanie ustupuje ( mám ho už len po vytierani na wc našťastie), prekrvacala som cely deň, ale len na wc keď som bola, na vložke bolo malo krvi.
No a moja otázka ... môžem si nasadiť aj ascorutin?? Myslite že to pomôže? Určite sa nájde niektorá, ktorá mala rovnaký problem, tak ja len že či ma niekto skúsenosť s týmto. Beriem duphostan zvýšili mi dnes dávku na 3x denne a tehotenské vitamíny. Snazim sa nestresovat a byt v klude.
Ďakujem za každú radu.

kurtik83
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
6. mar 2020

@kurtik83 ďakujem 😊 áno lezim a keby sa mi krvacanie zhorší, idem ihneď do nemocnice na infúzie.. len teraz zakázali návštevy v nemocnici, tak dúfam že tam nebudem musieť ísť.

mirka2405
6. mar 2020

Ascorutin si mozes kludne dat, ja som mala to iste a brala som Duphaston aj Ascorutin.

noemi155
6. mar 2020

Aj ja som ho užívala,kľudne môžeš ascorutin
Ja som dokonca jedla trikrát denne po dve tabletky ,ale ja som mala strašne veľký hematóm ,ty máš mini....
Hlavne len lez a lez a lez ozaj to vydrž oplatí sa to!
Držím palce

evitka83
6. mar 2020

Ja beriem ascorutin cele tehu kvoli cievam

bibg
6. mar 2020

Nedavno som bola u dr, tiez som krvacala a tiez mi nasadil ascorutin. 🙂 Beriem iba jednu denne kedze mne uz krvacanie prestalo 🙂 ale vraj mam brat preventivne aspon tyzden-dva

autor
6. mar 2020

@bibg a aj ta nechali v nemocnici či ta poslali domov tiež? 🙂 nasadim si ho aj ja veru, lebo mám ho doma skoro cely tak hádam mi zaberie

autor
6. mar 2020

@noemi155 ahoj, ďakujem.. nasadim si ho ešte dnes preistotu 🙂 dúfam že mi toto krvacanie prejde. A aj si bola v nemocnici? Mna tam nenechali zatiaľ, ale že keby sa mi krvacanie zhorší tak mám prísť a nechaju ma na infúzii, ale zatiaľ lepšie.. uvidim čo bude do rana ale snáď nič vazne :(

autor
6. mar 2020

@mirka2405 ďakujem

bibg
6. mar 2020

Nekrvacala som moc, poslali má domov. Nakazal kľúdovy režim a nohy vyložene. Na druhý deň som už nekrvacala 🙂

autor
6. mar 2020

@bibg aha tak a v ktorom týždni sa ti to stalo? A kolko tabletiek si mala? Ja som si dala jednu zatiaľ ale nič sa nestane keď si dám dve nie?

esther282
6. mar 2020

Ja som mala hematom 5x8cm a krvacala niekoľko tyzdnov. Brala som Utrogestan zospodu 2x2. Na zaciatku aj Dicynone a Ascorutin, c vitamin. Preslo to.

kimberley1
10. mar 2020

Ahoj, ja tiez beriem ascorutin 3×2 tabletky a mam progesteron zo spodu..tiez som mala hematom, ktory sa mi zvacsil. Doktor ma chcel poslat lezat do nemocnice ale nesla som a lezim doma uz 4ty tyzden. Na kontrolu mam ist az o tyzden, ked budem v 13 tyzdni. Od kedy uzivam tabletky a len lezim tak som nekrvacala a citim sa dobre, tak dufam ze hematom uz uplne zmizol.

19barbi19
31. mar 2020

@noemi155 ahoj, môžem sa ťa spýtať...píšeš že si mala veľký hematóm...aj ja mám...zatiaľ od 6tt a aktuálne som v 11tt..v 10tt som bola na sone a stále bol veľký..asi rovnako veľký. Pichali mi už druhýkrát injekciu do zadku, nejaký kemavid alebo také niečo, vraj na rozpustenie a beriem progesterón a ascorutin 3x2tbl denne...ale mám strach...ty ho ešte stále máš? Alebo už zmizol? A kedy a ako, poprosím ťa??

adkalu
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
19barbi19
31. mar 2020

@adkalu áno, áno, tak to bude kanavit..ako ja sa snažím ležať čo najviac alebo sedieť, aleee nedá sa to nonstop..myslíš,že fakt je potrebné ležať stále alebo môžem umyť zopár riadkov, oaptrne pozametat, posediačky pozehlit a tak?? Alebo mám aj toto všetko úplne obmedziť???

noemi155
1. apr 2020

@19barbi19 ahoj
Ja som to mala takto minuly rok,keď som bola tehotná
Už mam svoju lásku pri sebe 😍
Ja som to brala tiež tak 3krat po dve tabletky a ešte som si pichala aj clexane na riedenie krvi
Mne to preslo v nejakom 13.tyzdni
Ale ja som ozaj ani prstom nepohla
Ja som maximálne šla curat,na raňajky,obed a večeru a večer sprcha
Fakt som len ležala a ležala aj keď to bolo na nervy ale musela som vydržať lebo v 2018 som potrarila skrz hematóm
A tento sa mi krásne vstrebal,ani som nespinila nič
Držím ti palce a ozaj len lez,lez a lez

adkalu
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
adkalu
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
noemi155
1. apr 2020

@adkalu za mna tiež svokra všetko robila
Celé dni som bola len v pyžame a poctivo ležala
Ta mi ešte aj ovocnickov nosila do postele
A určite sa to oplatilo
Mam krásne a zdravé dievčatko,ktoré milujem najviac na svete a som Bohu vďačná,že ju mam 😘❤️

monika5481
30. aug 2021

Ak by niekomu pomohli predam-vymenim symbolicky 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre