Som bez cyklu a chcem dieťa

catherinmattew
18. sep 2017

Dobry den damy , mam velky problem . Chceli by sme aj miminko no nejde to , gynekologicka tvrdi ze mam uplne zdrave vajecniky aj maternicu , no nemam cyklus . nemeska , nemam ho vobec . Vzdy pani doktorka predpisala duphaston, pichla vyvolavacku a navstevu som mala do tyzdna . no 3 mesiace bola pravidelna , zas koniec . zas vyvolavacka , duphaston a stale dokola . Mate niekto s tym skusenosti , neviete preco a co to moze byt ?? Doktorku som uz menila nikto nic nezistil . dakujem baby !!🙂

mamina084
18. sep 2017

Mam ten isty problem a pomohli nam az v centre

katarina40
18. sep 2017

ahooj tak ja mam ten isty problem a mam syndrom polycystickych vajecnikov cize vobec nemam menzes ani jaa☹(((takze viem coto obnasa☹ake trapenie

ematko29
18. sep 2017

Ano rovnako to mam aj ja.Dôvod?Nedochadza k ovulácii.Vajička rastu no nedorastu do takej veľkosti aby sa uvolnili.Preto nepride ani menzes.Totiž po uvoľneni vajička vznika žlte teliesko ktore produkuje progesteron ktory zasa pomaha ,aby rastla vystelka maternice a pri menzese vyjde z tela ako krv.Mne pomohol klostilbegit.Liek po ktorom dorastli vajička ako treba a mam vďaka nemu dve dievčatá.Tretie sme splodili s manželom ani nevieme ako 🙂

margareta1379
18. sep 2017

Dievcata,toto iste tvrdili aj mne asi pred patnastimi rokmi. Nikde nebolo vidieť nic nezvycajne a ja uplne bez cyklu ("náhodou" to bolo vysadení antikoncepcie, pritom predtym som mávala 28 dni,este aj v presny denny cas). Zaver- chyba ovulácia, asi PCOS. Po vyvolavacke vzdy len jeden menzes a hotovo. Kym nebudem chcieť deti, mala som brat antikoncepciu (aby vraj pracovalo všetko a neochablo) a ked budem chcieť deti,mam prist a bude sa to riešiť (lekársky). Zo začiatku som posluchla, po case som cítila,že to tak nemá byt a antikoncepciu vysadila a na žiadne vyvolavacky nechodila. Casom cyklus nabehol ,aj ked nie pravidelný. Antikoncepciu som odvtedy odmietla uzivat, aj ked moj teraz uz manzel, s ktorym sme sa spoznali az "neantikoncepcnom" case, pozeral na mna ako na blazna. Za tie roky, napriek nepravidelnemu cyklu som neotehotnela, ak som nechcela, a z piatich cyklov, ked za ktoré sme sa pokusili o tehotenstvo to vyšlo 4x (prirodzene, žiadne centra). Snažte sa zistit, prečo nemáte cyklus, nie ho nicit ďalšími hormonmi v centrách. Pozrite si creighton fertility care model (alebo tak nejak). Na vývoji dlhé roky spolupracoval profesor, ktorý povodne bol hviezdou asistovanej reprodukcie, ked mu doplo o com to je. Je to rokmi overene, skolia to uz aj Slovensku, myslím,že je tu aj par doktorov spolupracujucich. Do pol roka,niekedy aj po par mesiacoch, vidia, ak je problem. Výsledky konzultuju v zahraničí a môžete začať riešiť príčiny. To že sme nemali ovulaciu, nebola príčina niečoho, ale dôsledok.

katarina40
19. sep 2017

Je to cista pravda antikoncepciou sa vsetko len znici ja som ju uzivala dlhe roky a ked som ju vysadila same problemy:(ale iba som nou pribrala a nic ztoho a kil sa teraz neviem zbavit;((((((ale na pocudovanie mi sam od seba prisiel menzes asi po pol roku a teraz zase nic;((uplne som bez tak neviem co sa bude diat...

catherinmattew
autor
19. sep 2017

Dakujem velmi pekne baby !!! Urcite sa popytam na vsetko lekarov !!

katarina40
19. sep 2017

Neni zaco naozaj 🙂hlavne veela zdravicka a drzim palce aby bolo vsetko v poriadku🙂))

catherinmattew
autor
20. sep 2017

@katarina40
Dakujem velmi pekne , podobne 🙂) s kilami mam tiez problem ale kym ma manzelik lubi , som spokojna 😉 zena bez bruska je ako hrncek bez uska 😕 akonahle nieco zistim alebo pomoze , uz aj to sem zavesim 🙂) pekny vecer

katarina40
20. sep 2017

jasnee uplna pravda aj ja snimi bojujem a ako veelmi☹((som velmi nestastna az ztoho pretoze kedysi som bola chuda ale tymto vsetkym hormonami antikoncepciou sa to vsetko zmenila☹(a nie a nie dole ist ani kilo ale mate stastie ze mate manzela krory lubi ale tak by to malo byt niee hladiet na kila ale na lasku.-))ja som sama ako prst☹(ale snad raz nebudem budem rada kazdej informacii veeela stastia.-)))

catherinmattew
autor
3. dec 2017

Dievcence presne toto mi povedal doktor - tie vajecniky polycysticke , ale az ked som odisla k novemu - uz aj utekat od toho cloveka co vas pcha duphastonom a vyvolavackami !!! Zbytocne kila navyse a kopec inych problemov a trapenia !

catherinmattew
autor
3. dec 2017

@catherinmattew
A este podotknem , stara doktorka sa dusovala ze som zdrava a nevidi problem , bola som sprosta ze som neutekala hned ! Stacili jedny krvne testy a diagnoza aj pricina bolo na svete👍

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre