Bojím sa, že budem mať postihnuté dieťa

zuzanna24
21. sep 2015

Z mojom okoli nepoznam nikoho,kto by mal postihnute dieta resp. komu by sa narodilo postihnute dieta, takze si vzdy hovorim,ze urcite budem ja ta, ktorej sa take dieta narodi. Neviem si predstavit mat taketo dieta, a tych chorob a moznych poskodeni je tolko ze uz mi to skoro pripada ako nahoda aby bolo uplne zdrave.. Stale mi beha hlavou, co ak bude mat downov syndrom, bude slepe, hlupe, alebo sa narodi z mozgovou obrnou a pod..? Strasne sa toho bojim, na nete sa snazim najst nejake statistiky ohladom poctu takychto deti na slovensku, kolko sa ich asi narodi rocne a podobne ... Nezvladla by som to, to viem uz teraz a najhorsie na tom je,ze to nemozem nijak ovplyvnit...

tjaden
21. sep 2015

"vcera som si pozerala videa o tehotenstve a porode a vyskocili mi videa o postihnutych detoch, a odvtedy mi to stale beha hlavou a bojim sa" ...fúú už máš strach celé dva dni. Dúfam, že máš neurózu inak máš niečo oveľa horšie...ale dnes som sa rozhodla, že tu už nadávať nebudem. Ako vieš už teraz, že to nezvládneš? Jasné, že to zvládneš ...život ťa naučí, so zdravým dieťaťom to tiež nie je ľahké, či bude choré či zdravé i tak prídu chvíle, keď nebudeš vedieť čo robiť, sadneš si na posteľ a budeš revať ako decko. No bože, si žena, byť ženou znamená byť silnou. Jo a môžeš to ovplyvniť: ži zdravo, choď na potrat, nerob si dieťa, adoptuj si zdravé. Keď som bola tehotná muž sa ma stále pýtal či má ruky nohy a všetky prsty, mne to bolo úplne fuk, aj keby malo 4nohy a namiesto rúk len prsty no a? Veď je to moje dieťa ...bože troška svedomia...

lubkavargova1
22. sep 2015

@lavinis takpotom v 21.storoci sa netreba take ch...ivy pytat

26kikuska26
22. sep 2015

Ahoj. Ja som mala rovnake myslienky...este pred tehu...potom volo vsetko fajn...sak nepijem iba prilezitostne, nefajcim...potom zacali lekari s tym ze jedno dvojca bud mat downov syndrom...potom vraveli ze ma ascites vsade a funguje len na mne a ze ked sa narodi hned zomrie...zatial klop klop krasne babo relativne zdrave ;) neboj sa a dufaj ze bude zdrave 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre