Bojím sa, že sa mi zopakuje preeklampsia

5. nov 2019

Ahojte nájde sa tu niekto kto mal podobný prípad ako ja? V 28 tt som prišla o bábätko kvôli zvýšenému tlaku a bielkovine v moči uzavreli to ako ťažká preeklampsia. Rada by som sa pokúsila o ďalšie bábätko ale mám strach že sa to zopakuje ☹️ je tu niekto kto si tým prešiel aj napriek tomu sa mu podarilo ďalšie tehotenstvo a má zdravé dieťa? Chcela by som vedieť ako prebiehalo ďalšie tehotenstvo aj keď viem že každé tehotenstvo je iné . Potrebujem trochu podporiť 💖

amylee1910
5. nov 2019

ja som mala preeklampsiu koli nej som porodila predcasne a dcerka sa narodila strasne malinka bola zle vyzivovana..ale chvalabohu setko dobre dopadlo..pri druhom tehotenste som ju uz nemala nastastie a porodila som riadne na termin

autor
5. nov 2019

@amylee1910 Ďakujem ti za odpoveď som rada že všetko dobre dopadlo 💖 hádam to bude aj môj prípad ...

amylee1910
5. nov 2019

pravdaze ..doktor mi povedal ze to sa malokedy zopakuje..a ja som si proste nastavila v hlavne ze druhe tehotenstvo prebehe bez preekmapsie a dalsich komplikacii..a aj tak bolo

miranda23
20. aug 2020

ahojte, odvážili ste sa na druhé tehotentvo? Mne sa stalo to isté, čo vám v 26.tt

autor
20. aug 2020

@miranda23 neodvážila som sa ešte ☹️ ty si na tom ako? 💖

miranda23
20. aug 2020

odvtedy je už rok a pol a ešte som na to nedala...mne zistili syndróm lepívých doštičiek, musím uživať anopyrin. Tebe aké vyšetrenia robili? a kedy sa to stalo?

autor
21. aug 2020

@miranda23 pred rokom sa to stalo ... Ja mám trombofilny stav tiež budem brať anopyrin plus injekcie na riedenie krvi ak by som ostala tehotná len ešte musím nabrať odvahu

silvus138
21. dec 2020

Nabrali ste odvahu?

autor
22. dec 2020

@silvus138 už áno 🙂 ale veľký strach je tam stále

silvus138
29. dec 2020

Mozes mi napísať prosím správu 🙏🥺

kamajka
29. dec 2020

3x preeklampsia- 3x cisarsky-3 zivonarodene deti..dnes 17,14 a 10r. Ale vytrpela som si v tehotenstvach svoje, hlavne dost som bola ku koncu v nemocnici, na neslanej diete a pod dozorom.

silvus138
29. dec 2020

@kamajka je iné dostať preeklampsiu skorú a neskorú. To sa nedá porovnať. Tam dieťa nemá šancu na prežitie a tie čo prežijú je ich ďaleko menej.

simim
8. feb 2023

Ahoj,citam tu starsiu komunikaciu.Dali ste sa na to druhe tehotenstvo?

autor
9. feb 2023

@simim áno už mám 1,5 ročnú slečnu a o pár mesiacov príde na svet aj bracek 💕 preklampsia sa nezoapovala tak verím ze ani toto tehotenstvo nepríde 🙏

simim
14. feb 2023

Tesim sa s vami 🥰

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre