Bolesti na pravom boku v tehotenstve. Čo to znamená?

mata987
28. jún 2008

ahoj kocky, mozno mate s tym niektora skusenosti. Uz asi tyzden ma trapia bolesti na pravej strane brucha. Co som vycitala na nete, tak teoreticky by to mohli byt zlcnikove bolesti (ktore som nikdy predtym nemala). som v 28tt, nastastie pohyby citim. Nemate niektora skusenosti s takymito bolestami? Dik.

vikulik
28. jún 2008

Ahoj mata...mam tie bolesti..Budim sa v noci ako to zacne neprijemne boliet,akoby mi tam chytalo krc,alebo tak nejak..No a cez den je to ok,hlavne vecer a v noci..

jankando
28. jún 2008

ahoj mata...
no ja som mala presne tiez bolesst na pravej strane a tak nizsie az v podbrusku a tiahlo to dozadu az na chrabat..
tak ja som mala infekciu v moci..nejaku hovorili, ze vosdnu ci co...a ze tehu zeny su na to velmi nachylne...
tak skus nech ti vysetria moc, ci tiez nemas nieco take..
a mozno mas nejaku inu bolest..
tot moj zazitok s bolestou 😉

junovka
28. jún 2008

ja som mala pri prvom tehu stale bolesti v pravom boku.Lekar vravel, ze je to v pohode, lebo sa maternica roztahuje.Sem-tam som to mala aj v druhom tehu. 😉

jankando
28. jún 2008

junovka..
mna na to itez upozornovali, ze budem ciitit bolesti v podbrusku mi ukazovali,..vraj sa maternica roztahuje a moje svaly...tak to tiez moze byt...
no ja som predtym velmi nevedela..ale jak som mala tu bolestou, s tou infekciou, tak to som si uzila celu noc..nemohla som spat..citila som bolest..nenormalnu a preto som hned sla k lekarovi a z mocu mi hned zistili ..tak som bola 7 dni na antibiotikach.. 😠

jankando
28. jún 2008

v kazdom pripade, sla by som za lekarom svojim ak nieco.. a netreba sa dat odbit len tym,ze to ma boliet..jak ja na zaciatku..tiez mi hovorili, ze hocijaka bolest v bruchu to preto, lebo som tehu..
ale viem, ze nie vzdy to tak je..moja kamoska potratila kvoli tomu zanedbaniu zo strany lekara, ked sa mu stazovala, ze ju boli a on ze to normalne..no nebolo....u mna chvalabohu vsetko doteraz prebieha v poriadku..to si musim zaklopkat...klop-kllop..

mata987
autor
28. jún 2008

dakujem za vase skusenosti, vud. tyzden chcem ist k doktorovi, tak uvidim co na to povie, dnes som musela odist od obeda, take som mala bolesti, ale po hodinke lezania uz bolo vsetko v poriadku.

xena22
28. jún 2008

A nemas zastavene vetry,alebo zapchu???To zvykne boliet na pravej strane 😒

bzucinka
29. jún 2008

Mna bolelo 3 dni na pravom boku - take pichanie dost intenzivne. Doktor(gyn.) ma pozrel, nic nezistil. Tak ma poslal na chirurgiu pre istotu. A tam mi bolo povedane, ze mam podrazdene slepe crevo. ☹ Takze nic som s tym nemohla robit. Nastastie sa po tych 3 dnoch zmiernila a potom uplne ustupila. Ale ked som vravela doktorom, ze som ich zbytocne obtazovala. Tak mi povedali, ze dobre, ze som prisla,lebo problemi so slepakom (nielen) v tehotenstve su nebezbecne. Clovek ich moze mat dlhodobo ani o tom nevie a potom zrazu bum. ☹ A okrem toho mi "jedna baba povedala", ze v pravej casti je nejaky upon maternice, co moze tiez takto boliet ked rastie.. lenze u mna to bolo trosku inde. Na tvojom mieste by som sla k dokimu. 😉

bzucinka
29. jún 2008

...oh slovencina (moja) na slovicko... pardooon 🤐 🙂

mata987
autor
29. jún 2008

xena-zapchu nemam, na vetry som myslela aj ja, zacala som to teraz viac pozorovat a minule pio ovs. vlockach (jasne nafukovadlo) boli bolesti horsie, teraz som si nariadila len cisto dietne jedla a dnes je to celkom ok, ale taku zataz-tlak na pr. strane citim stale

dadulienka2404
29. jún 2008

ahojte babenky ja mam tiez bolesti lenze dakedy sa nemozem ani otocit ked lezim na boku.dnes som v noci tak od bolesti skrikla ze sa az manzel zlakol.mala som to aj minuly rok ked som bola tehotna.a mam to aj teraz spominala som to dokimu ale ten mi na to nic nepovedal takze nemam ani sajnu co to je.teraz uz tak nie ale od zaciatku tehu som mala strach si kychnut lebo jak ma tam pichlo tak som sa paru minut nemohla ani pohnut. ☹ ☹

jankando
29. jún 2008

baby, ja radim skocte k dookimu, ako tu uz bolo spominane.. 😉

dadulienka2404
29. jún 2008

jankapo jasne ale ak moj lekar na to nereaguje???

stalida
29. jún 2008

no ja pojdem urcite, len musim zavolat tam, pretoze mal dovolenku 😒 ...ale dnes klop, klop je mi celkom fajn, lem davam straaasny pozor na to co zjem, nic nafukovacie, nemastne, neslane, nesladke, proste dietne.....

stalida
29. jún 2008

mam totizto podobne problemy uz asi dva tyzdne......

lyrra
29. jún 2008

ja som mala bolesti na pravom boku asi od 18 tt - kedze ma uz aj predtym obcas bolieval zlcnik, vedela som, ze su to bolesti zlcnika, lenze vobec som si ich nespajala s tehotenstvom, ale som si nadavala, ze som si ho asi niecim podrazdila. Z omylu ma vyviedla mama, ktora mala bolesti zlcnika pocas celeho tehotenstva. Casom som zistila, v akych polohach ma to neboli - napriklad ked som lezala na chrbte a mala natiahnute ruky. Tiez som si nasla bod, na ktory ked som zatlacila, bolest sa utlmila. Obcas tie bolesti presli na lavu stranu. No a od asi 30 tt zo dna na den uplne prestali - vtedy sa totiz maly pretocil hlavickou dole.

jankando
29. jún 2008

dadulienka2404...
no musis zatlacit..povies, ze sa ti nezda..ze nech ti skontroluje moc....tak to baby ja by sa hadala..uricte by som nebola ticho ..ja mam usta a rozpravam ..ja som sice v zahranici..ale doma ked som bola tak som bol au gundara a kecala s nim a mamca na mna kukala len, ze naco ..ze sak vsetko viem..som sa snazila vela na nete podozvedat a tak..a lekar ak uvidi, ze som taka utiahnuta a so vsetkym suhlsim co on povie, tak si so mnou bude robit co chce..a ja taka nie som...ee... 😠
k

kika29
5. okt 2009

ahoj kde sa presne nachádza žlčník? mňa pobolieva alebo lepšie povedané tlačí okolo žalúdka a na pravo pod prsníkom. som 13 týždni. pobolieva ma to skor na dotyk.

mell30
11. okt 2009

ahoj....aj ja mám podobné problémy už nejaký mesiac...som v 29 tt...nikdy ma žlčník nebolel, tak ani neviem, ako to má bolieť a kde, ale podľa toho, čo ste tu popísali, tak to bude asi tak....bolesť na pravej strane žalúdka, boľavé rebrá na pravej strane na dotyk a dnes v noci až bolesť na pravej strane chrbta ☹ ....som zvedavá, čo mi povie doktor v poradni...na nete som našla, že najlepšia diéta na to je hladovka 😕 ...tak to bude ťažké, lebo mne býva zle od hladu, dieťa si pýta svoje 😀 ...poraďte, čo jesť alebo nejesť....alebo to asi musím zistiť sama, čo mi škodí?!

babula78
12. okt 2009

ahojte, aj ja som mala minule takéto príšerné bolesti ako opisujete na pravom boku. Až som sa nevedela vyrovnať a nadýchnuť. Potom mi povedali, vraj je to žlčník a ten teraz reaguje na všetko čo zjeme. Tak ja som zistila, že mi to robí, keď zjem cibulu, cesnak, alebo niečo štipľavé. Vraj keď je natlačený pri ostatných orgánoch, kvoli tomu, že maternica tam zaberá veľa miesta, tak je veľmi precitlivelý.

renatkas
12. okt 2009

co sa tyka diety, najlepsie vylucit mastne a tazke jedla, cesnak, cibulu, papriku, uhorku, to vsetko zatazuje zlcnik...

natasha85
10. jan 2010

ahojte kocky, prosim poradte mi. Uz asi mesiac ma trapia bolesti v pravom podbrusku, na pravom boku a tiahnu az k chrbtu. Bola som uz na mnohych vysetreniach. Sono brucha, zlcnik, pecen, oblicky v poriadku. Slepak nieje zapaleny ani podrazdeny. U gynekologa vraj nemam cysticky nalez, ja som uz zufala, co ma tam moze boliet. Tehotna urcite nie som. Mam cukrovku a obavam sa podrazdeneho pankreasu, ale na sone mi nic neukazalo. Neviem, uz na koho sa mam obratit. Nema s tym nejaka skusenosti, co by to mohlo byt?? Dakujem

carrie4
11. jan 2010

ahojky natasha, také bolesti ako ty som mala ešte pred tehotenstvom a mala som žlčníkové kamene, teda ja som mala piesok a dráždilo mi to pankreas, až som mala akútnu pankreatitídu. Ale to by sono odhalilo. Aj keby išlo o piesok. asi treba prejsť na diétu hlavne takú s obmedzením tukov a uvidíš či sa to samo neupokojí.

jarja
8. feb 2010

ahojte, ja mavam podobne tazkosti, -som v 18tt a tiez ma obcas picha v pravom boku a zvykne to vtedy ak mam tu stranu nejako napnutu, alebo ked sedim v nejakej zlej polohe... uz som s tym bola aj za lekarom aj gyn. aj obvod. a nic mi nezistili - sono, moc, krv, - vsetko ok, bola som dokonca aj na chirurgii ci nahodou slepak, ale vsetko bolo v poriadku, tak si tiez kladiem otazku co to moze byt... trochu sa bojim lebo kamoska (tiez tehotna) mi vravela, ze podrazdeny zlcnik v tehotenstve sa vraj objavuje dost casto...ale ked lekari nic nezistili, tak moze byt ze to budu iba vetry...(dufam)

adrrika
23. feb 2010

Ahojte , mne lekar nasiel zlcnikove kamene. Prve tehotenstvo prebehlo v poriadku,mala som sice bolesti,ale dietatko mi tlacilo na zaludok a chrbticu. Bolesti nemam ziadne, mozem zjest vsetko,nic ma neboli. Ale planovala by som druhe tehotenstvo, len neviem ci si mam nechat odstranit zlcnik,alebo to nechat tak. Nemate nahodou niektora skusenost?

zdenkam
26. feb 2010

no tak ja mam tiez take divne bolesti, napr. sa nemozem natiahnut v momente do zacne.Som v 2O tt. Tak si davam pozor, lebo akoby to bolo, ked nieco natahujem, napr. ked stavam z postele inou stranou a viac natahujem tu opacnu potom
ale je to neprijemne. Sa aj znepokojujem, lebo prave na tu stranu mi tlaci babo. NIe ze sa tam hybe, ale uplne neprijemne sa tam obcas vypuci. Stale na to iste miesto. Pri prvom tehu som vobec ziadne problemy nemala, tak neivem.

maculienka123
7. mar 2010

aj mna tlaci na pravom bolu aj tam nizsie,hlavne ked vstavam,robim nejaky ukon a tak.neviem co to je a bojim sa

simusska
7. mar 2010

holky aj ja som mala okolo 30 tt bolesti v pravom boku dole...taka bodava bolest ... a doktor mi vravel, ze tam mam malu a ona mi tlaci na ten jeden bok...a neskor som si vsimla ze pravu polovicu bruska mam vyssie ako lavu takze malinkej sa tam zapacilo a cele tehotenstvo je napravo

kucierka24
14. mar 2010

Ja som v 24 tt a bola som vcera na bazene a odvtedy ma na pravom boku dole strasne boli a picha...Neviem ci to su vajecniky alebo ako si tu citam ten slepak...Poradnu mam az o 10 dni, tak teraz neviem ci mam ist k doktorovi alebo pocka...Pijem urolog. caje a lezim s dekou okolo pasa no nejako to nepomaha...A hlavne ma to boli ked zdvihnem pravu nohu, comu uz vobec nerozumiem..poradte co s tym... please

latvia
14. mar 2010

kucierka, teplotu mas aku? pri slepaku vacsinou byva mierne zvysena.... vajecniky mozu robit taku neplechu...ak ta to boli velmi, tak si daj paralen.ak i to neprejde do 3 dni a bude sa to zhorsovat, skoc za gyn.

ak niekoho trapia vetry, co moze byt, ze v creve sa hromadia a potom vyvolaju bolesti, treba prejst na vlakninovejsiu stravu, vela vody a kupit si espumisan, ten by mal pomoct ak su to vetry

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre