Bolesti na začiatku tehotenstva

majulikmajka
25. jan 2022

Ahojte baby, chcem sa opýtať som prvýkrát tehotná ,onedlho mám termín u gynekológa ,som medzi 3-4 tt ,mali ste aj vy každý deň bolesti v podbrušku niekedy slabšie niekedy silnejšie ako pri menzese?sem tam ružový výtok a lebo slabučko červené jemne krvácanie ?

snehulak77
25. jan 2022

@majulikmajka bolesti som mala, a niekedy dosť silné. Ale vytoky ružové alebo červené nie.

alexandra2468
25. jan 2022

@majulikmajka ano, aj vcelku silne. Vela krat som si musela sadnut, mala som pocit, ze mi hadam vypadne maternica 😃

majulikmajka
autor
25. jan 2022

@alexandra2468 😅to si ma potešila 🙂Takze s bolesťami sa musím len zmieriť …

alexandra2468
25. jan 2022

@majulikmajka prepac, nedocitala som.
Ano, bolesti velmi silne ako menstruacne. Myslim, ze taketo pocity roztahovania maternice trvali nejak do 8tt..
a jemny ruzovo/krvavy vytok som mala v case ocakavanej menstruacie, to bolo vraj normalne.
Pri druhom tehotestve som v 6tt aj krvacala tak naozaj uz, ale to bol hematom. Nastastie sa vstrebal nakoniec.

diana999
25. jan 2022

@alexandra2468 taky kratky urivok nedocitas?
😀🤭 Tvoja správa je ešte dlhšia
🤣

tina.olbreitova
9. feb 2022

@snehulak77 prosím ta,ako dlho bolesti trvali? Čo ti pomáhalo?

tina.olbreitova
9. feb 2022

@alexandra2468 prosím ta,ako dlho si mala tie bolesti? Čo ti pomáhalo?

snehulak77
9. feb 2022

@tina.olbreitova no, bolesti boli také na obdobia u mňa. Ze najskôr to trvalo asi tak dva, tri mesiace, potom to ustalo a potom zase. Asi ako sa roztahovala maternica. Nepomáhalo nič, resp som ani nič neskúšala. Ja som mala vždy veľmi bolestivu menštruáciu, takže na bolesti tohto druhu som bola zvyknutá. Ale príjemne to nebolo. Hlavne v noci ma to aj zobudilo..

tina.olbreitova
9. feb 2022

@snehulak77 ďakujem za odpoveď...ja som momentálne 7+4,bolesti mám už asi 2 týždne,niekedy viac,inokedy menej,sú také zvláštne....niekedy je to na porazenie....u lekára som bola,bábo ok,vraj asi roztahovanie maternice....ale nečakala som,že až takto...tiež som mávala silný menzes aj ovuláciu s bolesťami....

snehulak77
9. feb 2022

@tina.olbreitova to ti verím, je to hrozne. Mňa to tiež dosť prekvapilo, myslela som, že to je niečo zle a každú chvíľu potratim. Ale všetko na každej kontrole oka, tak len asi vydržať 😉

tina.olbreitova
9. feb 2022

@snehulak77 veď som už 2x s tým bola,doktor sa už na mňa kuká ako na debila....že to je normálne vraj...len keby to dakedy tak nebolelo....

alexandra2468
9. feb 2022

@tina.olbreitova nepamatam si kolko presne, ale oba razy urcite cely prvy trimester. Minimalne.
Na zaciatku boli bolesti veeeelmi intezivne, ale nie stylom “boli ma vajecnik”, alebo tak.. proste ako velmi silne menstruacne bolesti.
A co pomahalo neviem, neskusala som proti “tejto bolesti” nic. Mozno len lezat/sediet 😃 lebo ked som stala niekedy, tak som si myslela, ze mi od bolesti vypadne maternica. 😃

patha155
9. feb 2022

Bolesti mozu... A aj budu. Mna casto bolievalo brucho. A k tomu krvacaniu... Moja teta mala kramy cele tehotenstvo 🙈 nie silne, ako normalne. Ale mala 🤷‍♂️ a vsetky 3 deti v poriadku 🤷‍♂️

tina.olbreitova
10. feb 2022

@alexandra2468 ďakujem,takže ešte pár týždňov ma čaká....snáď to zvládnem,musím🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre