Bolesti v podbrušku a nevoľnosť v 9. týždni

damuska
3. júl 2012

Ahojte, chcela by som vas velmi pekne poprosit o radu. Som v 9tt, je to druhe tehotenstvo, prve sa vsak skoncilo nestastne, takze som ziadne problemy nemala. Zacala som pocitovat bolesti v podbrusi a striedavo aj na oboch stranach vajecnikov, ciastocne mi to ide az do krizov a do chrbta. Citala som kopec clankov o tom, ze v rannom stadiu tehotenstva je to uplne bezne, ale neviem ci aj v tomto obdobi. Navyse uzivam duphaston, pretoze som mala na zaciatku slabucky vytok tak mi lekar hned toto predpisal. V piatok mam ist na kontrolu, neviete mi poradit ci je to normalne a nemam sa znepokojovat alebo mam ist k lekarovi skor? A navyse mi byva strasne zle pocas celeho dna, mam obrovske nechutenstvo, ked konecne nieco do seba dostanem tak sa to zlepsi ale o nejaky cas sa to zase vrati. Aj o celodennej nevolnosti som citala kopec clankov, lenze vsetky moje kamosky nemali bud vobec ziadne problemy alebo mali iba rannu nevolnost. Je to normalne alebo som nejaky specialny pripad? vdaka moc

katren
3. júl 2012

@damuska myslim, ze si mala byt uz davno u dr....hlavne, ked si mala pri prvom tehu problemy, mas bolesti a uzivas lieky.....
nevolnosti celodenne su bezne, ja som mala pri prvom tehu tiez....

zuzkag2
3. júl 2012

@damuska ahoj, myslim, ze sa nemusis obavat. co sa tyka celodennej nevolnosti, je uplne v poriadku, ja som mala 24hodinovu, aj v noci mi byvalo zle, budila som sa sa na to, jedine co pomahalo bolo nebyt hladna. prestalo to asi v 4.mesiaci, uplne zo dna na den 😉
a co sa tyka bolesti v podbrusku, tie su tiez v normalne, v 1.trimestri by to nemali byt krce, ale tahanie, tupa bolest, pichanie, nieco take menstruacne bolesti sa mozu objavovat, rastie maternica, natahuju sa jej upony. krize a panva mozu tiez boliet, lebo sa ti moze panva rozsirovat. mna to bolievalo asi v 12tt-14tt, potom to preslo tiez zo dna na den.
ale, ak sa ti cokolvek nezda, chod k lekarovi, aj keby to bolo kazdy den, nie je na tom nic zle, lekar je tam pre teba 😉

damuska
autor
3. júl 2012

Dakujem moc, som aj myslela, ze pojdem k lekarovi, ale nechcem tam byt kazdu chvilu, uz aj tak chodim kazdy tyzden na kontrolu 😒

zuzkag2
4. júl 2012

@damuska kludne tam chod aj kazdy den, ak mas taky pocit, ze nieco nie je v poriadku, daj na svoju intuiciu. ale podla seba viem, ze v tehu je vsetko nove, aj ja som mavala stavy, ze som sa bala, ale potom mi jeden gynekolog z kramarov povedal, ze obcas je lepsie si lahnut a pockat, ako utekat hned k lekarovi, ze ten kludovy rezim obcas pomoze, tak som sa podla toho riadila. drzim palceky

lavrika159
2. okt 2014

dobry den chcela by som sa informovat ze ked sa nervoznujem ze pridem o moje dietatko a nic necitim som 6 tizden a bojim sa ze ho potratim

lea43
9. okt 2014

@lavrika159 ahoj,ja som tiez tehu...nic sa neboj,vsetko bude ok..🙂 hlave kluuuud!!!!......
v maji kocikujeme..🙂

lavrika159
14. okt 2014

no hej maji to mam mat 24 uz sa neviem do cakt

lambrett
14. okt 2014

ahojky, samozrejme, rozhodnut sa musis sama, i utekat k DR alebo nie, alebo mu apson zavolat, ale ja by som moc nestresovala.cakam sice prve babo, takze az taka skusena nie som, ale jemne bolesti su o.k. lebo sa maternica roztahuje, v tyzdni, v akom si ty, som ja tiez mavala take bolesti, podobne menstruacnym, ibaze slabsie o nieco a ked som o nich hovorila MUDr, tak povedal, ze je to o.k. a aj s babatkom bolo vsetko o.k. nastastie.podla mna kym ta bolest nie je silna prudka a kym nespinis alebo nekrvacas, tak by to malo byt normalne. a co sa tyka nevolnosti,......vitaj v mojom klube, u mna je to to iste. nevolnosti cely den a najhorsie vecer, napinanie a sem tam zvracanie. teraz je t uz sice trochu lepsie, to som 14tt+2, ale aj tak to nie je este super bez problemov. stale ma napina a nemozem zjest hoc co :-/ tak drzim prsty, moje riadky ber len ako skusenost inej tehulky, kazdopadne sa rozhnodi sama, co robit, aby si ty bola v klude a teda aj babatko 🙂 drz sa

krisvajs
20. okt 2014

Ahoj celodenne nevolnosti bo laj moj pripad a stale este envolnosti trochu mam ale poradili mi ze nemas byt hladna, resp. nenajedena bo vtedy to je najhorsie aj ked ti nejde nic na chut.
Mne na to pomohlo vzdy acidko ochutene alebo suchy rozok s neochutenym acidkom, zakysom... tiez MACES chleby (nekysnuty suchar) a piskotky.. vyskusaj, uvidis, ale rozhodne nieco do zaludka hod mam overene 😵

korylan
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre