Bolesti v podbrušku v tehotenstve. Mám sa obávať?

miriam17
28. júl 2006

Ahojte mamulky a tehulky 🙂 chcela by som sa opytat,ci bolest v podbrusku ako pri menstrul.znaci nejaky vazny problem 😒......som v 34.tyz.........ta boles je denno denne silnejsia a je dost neprijemna.........prosim vas o radu.......DAKUJEM VAM ZA VASE RADY

katka75
6. sep 2006

myslela som tym ze som mala podobne problemy-teda take ktore si ty opisala/to hnede spinenie/ a ze ti to preslo.Mne tiez lekarka zakazala milovat sa a ptpom mi predpisla Dufaston .Ale mozno tento problem vyzeral ako ten tvoj /podobne priznaky/ len bol uplne iny.

jj2202
6. sep 2006

jaj, uz chapem 😉

hudy
6. sep 2006

Jaji, Katka asi myslela "podobné, takže asi nie presne také isté" Aspoň ja som to tak pochopila... 😉

hudy
6. sep 2006

Ups, už je to vysvetlené, pardón. Som nejako pozadu s čítaním... Neuvedomila som si, že už je nová strana 😔

tundika
6. sep 2006

ja som brala dufaston od kedy som zistila ze som tehu (6. tt) az do konca 1. trimestra.Lekar mi povedal, ze to preventivne, dobre posobi na sliznicu maternice.

alexandra
6. sep 2006

Kocky mam strasne bolesti v lavom boku, ani chodit sa mi neda poriadne, stretli ste sa s tym niektora? nechce sa mi zase do nemocnice a lekarka mi nic nepovedala, len ze ak mam problemy, mam tam ist

jj2202
6. sep 2006

alex, skus ten kmín co som ti pisala v tehulkach...

alexandra
6. sep 2006

jajka skusim aj ten, len snad je aj nieco chutnejsie co sa da zjest 😅

jj2202
6. sep 2006

alex no chut je to desna, ale ked pomoze...naco sa trovit liekmi 😉

tinka22
6. sep 2006

alexandra tak si skús z kmínu spraviť čaj

tundika
6. sep 2006

Alex,neviem ci pomozem, ale ja som rovnaky problem asi v 17 tt ale na pravej strane. bolest mi vystrelovala do celej nohy, normalne som krivala ked som chodila. neviem od coho to bolo, ale den predtym sme mali v robote vianocnu party a trochu som to prehnala s mnozstovm jedla. ja som myslela ze je to slepak, lebo ten sa vraj prejavuje na pravej strane. drzalo ma to 5 dni, cele vianoce som prelezala. ale ked sa na to spatne pozeram asi to bolo z toho jedla, rascovy odvar ma vtedy nenapadlo vypit, ale mohlo to fakt pomoct, a skor.drzim palceky aby rasca pomohla 😀

rebeka
6. sep 2006

teda baby, taketo komplikacie na mna este len cakaju? 😕
Uf,.. nechapem, co nam chlapi zavidia na tom, ze sa deti rodia z nas... 🙄

jj2202
6. sep 2006

rebeka vobec ta nemusia cakat... 😉

rebeka
6. sep 2006

jj: ja som si naivne myslela, ze v tehotenstve mi bude len rast brucho a budem viac jest. S nejakymi krcami a nevolnostami som nratala 😀
Takze uvidime, co este pride 🙂

jj2202
6. sep 2006

no netreba dopredu s tym automaticky pocitat, lebo potom to psychika zariadi sama... to poznam 😠

rebeka
6. sep 2006

psychika je teda kamaratka... 😠 😉
od zaciatku som sa skor snazila telicku vysvetlit ze bobulka nie je parazit ale nas poklad a treba sa k nej spravat slusne. Asi to telicko pochopilo, este by som mohla aj ja pochopit telicko, ze nejake zmeny predsa len treba a bezbolestne to nebude... 😒 🙂

jj2202
6. sep 2006

😀 😀 😀

zuzanaj
6. sep 2006

ahojte som tu 1x. V pondelok som si spravila test a bol pozitývny.Už mám 5 ročnú slečnu, ale teraz mám v podbrušku taký divný pocit-bolesť ako pri menzese.K doktorovy idem až za týždeň-len vtedy robí, a ja neviem či je to normálne.

hudy
6. sep 2006

Ahoj Zuzana, skús si v tejto téme pozrieť stranu 7 a aj strany pred tým,, už sme to tu rozoberali. Bolesti sú vraj na začiatku tehu podľa lekára normálne.

rebeka
6. sep 2006

zuzana: ahojky, tiez mam krce ako pri menzese, ale baby ma ukludnovali, ze je to to sposobene roztahovanim maternice. Kym nekrvacas, tak nestresuj. Kolegyna mi dnes strasne vynadala, ze stresom tomu babu ublizim viac, ako keby som robila kotrmelce 🙂

tundika
6. sep 2006

Rebeka, ja som sa tiez pocas tehu strasne stresovala, aby bolo vsetko oki. Akonahle ma niekde pichlo, zabolelo, hned som myslela na najhorsie. u mna to bolo tym , ze to bolo prve teho. keby som tak vedela vratit cas, tak jedine co by som pocas mojho tehulokovani zmenila, aby som si ten krasny pocit viac vychutnavala. pri druhom babetku sa mi dufam podari ovladnut strach o to male mimi v brusku.

rebeka
6. sep 2006

tundika: u mna je to o to horsie ze som 250 km od rodiny. Nemam s kym o Tehulkovani rozpravat okrem netu. Mamka mi siec obcas pise maily, ale to nie ej ono. V bratislave mam tri svagrine, kazda ma dve deti a dve o svagrin su tiez tehotne. A ked viem ako mamka beha medzi nimi.... a teda na mna nema cas. Asi poriadne hlupo ziarlim a o to horsie sa mi ten zaciatok preziva. teraz sa uz ale snazim byt v poho 🙂

tundika
6. sep 2006

rebeka, sme na tom rovnako, moji aj svokrovci su od nas 500 km daleko 😢 , ale zvladame to.jedina dobra vec na tom, ze som na mimi (okrem mangela) sama, je ze uz mam svoju povodnu vahu a ploche brusko. prvy mesiac keby mi mangel pri odchode do roboty nespravil ranajky, tak by som jedla prve jedlo tak o 3 p.m. fakt sa cudujem ze som v prvom mesiaci nestratilo mliecko.

rebeka
6. sep 2006

tundi: tak to si este dalej ako ja. asi to ma aj svoje vyhody. Nikto ti nemoze zasahovat do vychovy. ale poradit sa da aj cez internet. 🙂

svetluska.p
6. sep 2006

Ahojte tehulky.
tundika - ja som taka ista uzostliva. Cakame nase prve babo a total vsetko ma rozhadze, kazde male pichnutie. Vcera som tu hystercila, lebo sa mi skoncili nevolnosti a aj prsia prestali boliet. Tak miesto toho, aby som sa tesila - som sa vystresovala tak, ze az. Dokonca moj strach o mimi som dotiahla tak daleko, ze citim potrebu sa uistovat, ze som fakt tehu - ked ma prepadnu, utekam si kupit test a potom sa tesim z // a vzdy mi strasne odlahne. Naposledy som si robila test dnes a v sufliku ich uz mam 8 pouzitych. Co Ti budem hovorit. Total mi zasibava. Myslim, ze za to moze moja minula gyndoska - mala som problemy PCO a problemy mal aj muzicek. A ked videla muzickove vysledky, tak len tak mi povedala, ze mila moja Svetlanka, vy len umele oplodnenie. Hned som od nej zobrala kartu. Mozno preto mam teraz problem uverit,ze som tehu a bez obav sa z toho tesit. Strasne si to chcem uzivat, lebo na toho drobceka nasho sa veeelmi tesime.

svetluska.p
6. sep 2006

chcela som napisat, ze ked ma prepadnu pochybnosti 😔

rebeka
6. sep 2006

svetlus!!! Prestan jancit, tym miminku ublizis viac, ako keby si narazila do zarubne. Viem, mne sa dobre hovori, .. prave som prekonala janciace obdobie.
To ze mas pozitivny test neznamena, ze sa ma babo fajn. A ked sa budes plasit, tak mu fajn nebude. Ale ak ta tie testy ukludnuju, tak si kludne urob zasobu. Mne dost pomaha, ked mam nejake pochybnosti alebo chcem jancit, tak zacnem vymyslat, ze co by som asi tak zjedla 😀 😉
Davaj na seba pozor. a skus byt co najviac v pohode.

svetluska.p
6. sep 2006

rebeka - dakujem Ti 🙂. Ja viem, ze je to total hlupe. Ale nejak sa potom upokojim. Ok, prave som prestala jancit a idem si dat conga s mlieckom a nesqikom 😀 😝 .

rebeka
6. sep 2006

svetlus: nie je za co. V mojom pripade bolo treba velke do duse prehovorenie mojej kolegynky. a velke usilie mojej mamky.
prajem ti dobru chut 😉

inge23
6. sep 2006

awojte..prave som sa vratila od lekara s tym hnedym vytokom. dala mi duphaston a magnesium a nariadila lezkanie. tak som zvedava....kocky mam ale trochu strach, ci neuskodi fazulke, ze sa vo mne "rypali" 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre