Bolesti v pošve, vodnatý výtok a tlaky v 20 týždni

pinkblond
13. okt 2012

Mam pocit ako keby to mna islo dietatko vypadnut mam bolesti a neviem co mam robit....mala som hematom a ten presiel ale teraz mam zas take bolesti ,pichanie ale aj mam pocit ako keby som bola nachladnuta na mechur stale cikam ...mam strach sa pohybovat lebo mam pocit ce zo mna vypadne a dost to boli a stale musim chodit cikat.....mala ste niektora taketo tazkosti? uz davno mam pichanie na to beriem magnezium ale teraz sa to stupnuje .

pinkblond
autor
13. okt 2012

@paris3 ved to kazdy mi povie ze mam byt kludna ze dokrori vedia ale mne sa to zda naozaj odflaknute.......len nerozumiem preco ked mam v moci hniz mi nic nedal

foryou25
13. okt 2012

@pinkblond ahoj, ja mam to iste, bolesti podbruska, aj vodnaty vytok aj bolesti v posve, a gynda mi zakazdym povie ze je to ok, ze sa to tam vsetko natahuje, ale strach mam nenormalny,, lebo som po IVF a babatka, ktore cakam su vymodlene, a zlbaznila by som sa, keby sa im nieco stalo, hlavne mam strach po tom co sa tu popisalo ☹
aj s curanim je to u mna rovnako, ale nato pomaha mi brusinkovy sirup ten urinal a papat susene brusinky

pinkblond
autor
13. okt 2012

@foryou25 mne dako ani urinal nepomaha ☹ a mas aj dake ine lieky? no mam aj ja strach a velky...to je este horsie ako tie bolesti ☹

foryou25
13. okt 2012

@pinkblond no ja som brala do 15. tyzdna utrogestan, a teraz beriem duphaston, aj ked mi ho gynda nedala, vraj mi netreba, ale z vlastnej vole ho beriem, a chcem aspon do 20.tyzdna, tym nic nepokazim si myslim, a inak beriem len magnezko a viac nic
to mas pravdu, ono clovek aj tie bolesti pretrpi nebude si vsimat, len keby sme vedeli ze je to neskodne :(

pinkblond
autor
13. okt 2012

@foryou25 mne duphaston nepredpisal lebo ze to posobi len do 12tt...... nebojis sa ze mas daco z mechurom zapal alebo neviem co a neriesia to?

foryou25
13. okt 2012

@pinkblond brali mi cca pred mesiacom moc na kultivaciu bol ok, tak od vtedy sa to neriesi, a na poradni bol tiez vraj moc ok, tak neviem

pinkblond
autor
13. okt 2012

@foryou25 ako dlho mas take bolesti ako ja? no ale mne dnes na pohotovosti povedali ze mam v moci hniz a aj tak nic....poslali ma domov a ziadne lieky nemam ...tak sa bojim ze sa to zhorsi ☹

foryou25
13. okt 2012

@pinkblond tak tie bolesti mam v podstate od zaciatku tehu, jeden den ma to boli viac, iny menej, napriklad vo stvrtok ma tak bolelo brucho ze som myslela ze rodim ci co, ale potom to preslo po 2 magnezkach
no aj keby si mala hnis, tak neviem ci by ti nato nieco dali, lebo lieky v tehu asi velmi nie, ja som mala nejaku haved v moci v auguste ked som bola v nemocke, a dali mi nato antbiotika, ale to som bola len v nejakom 5.tyzdni, a aj tak som sa z tych antibiotik vyhadzala tak mi ich zrusili a viac nedali nic, a odvtedy tak ako som pisala, riesim to aspon brusinkami keby nieco zase tam nahodou bolo

pinkblond
autor
13. okt 2012

@foryou25 kolko mozem magnezia za den? beriem, 3x mozem aj viac? aj ja som mala stale bolesti ale najviac v podbrusku len teraz dake 3 dni mam take dost ostre v posve .

foryou25
13. okt 2012

@pinkblond ja tiez beriem tri od toho stvrtku dotvtedy som brala len jednu denne, ale radsej viac, a myslim si ze mozes aj viac ako 3, kludne na vecer si daj aj 2naraz, podla mna to neuskodi, a kolko mg magnezko mas? najlepsie vraj je toto:
http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/detail/mag...
v tej posve aj ja mam take cele ubolene

vierkass
13. okt 2012

@pinkblond
ja som mala tiez bolesti ale zvonka nie vo vnutri. isla som na pohotovost a doktor mi vysetril, co sa dalo. aj ozvy babatka, pozrel ci sa neotvaram (som v 30tt), aj ultrazvuk a prietoky kontroloval. moc mam v poriadku. ale pustili ma domov, lebo bolo vsetko ok. ale bolesti mam stale aj ked mensie a aj tvrdne brusko. tak ako pisali baby predo mnou, chod kludne este raz na pohotovost, bude iny lekar a nenechaj sa odbit. drzim ti palce, nech je vsetko v poriadku.

pinkblond
autor
13. okt 2012

ale mna to az picha ale priamo tam dole ☹ no tie iste tabletky mam aj ja......myslim tak ked budem mat silne bolesti tak si dam 2 naraz .... ako casto chodis k doktorovi?

pinkblond
autor
13. okt 2012

@vierkass ja som uz bola tam v nemocnici lezat ....oni maju hrozny pristup...raz mi jedna lekarka ked som pocitila prve tazkosti asi v 14 tt mi povedala ci si to nenamyslam ☹ ked mne je to uz sproste tam chodit ked aj tak nic nerobia.... je tam jeden dobry doktor myslim ze len on by ma riadne pozrel ale neviem kedy ma sluzbu

pinkblond
autor
13. okt 2012

@foryou25 ale mna to az picha ale priamo tam dole no tie iste tabletky mam aj ja......myslim tak ked budem mat silne bolesti tak si dam 2 naraz .... ako casto chodis k doktorovi?

vierkass
13. okt 2012

@pinkblond
no do kelu, to co za doktorku? ten pristup je na slak trafenie. mne napr. puchnu nohy od 4 mesiaca a chodim po lekaroch dookola. az teraz mi dali lieky, poslali aj na cievne a aj injekcie si musim pichat.
a tie bolesti v podbrusku mam od utorka stale aj ked mensie. chodim tak, akoby ma seklo v krizoch... :(

pinkblond
autor
13. okt 2012

@vierkass no taka pi...... mna v podbrusku picha uz davno ale to mi povedali ze mi rastie maternica a ze je to ok .....

danielaaa212
13. okt 2012

ahojte baby... ja za seba mozem povedat... ze naozaj to moze byt kadeco, ale treba sa hlavne pytat.. nebat sa... nehystercit, ale zajst sa pytat. ak mate svojho lekara , skuste mu verit.
aj tak nam nic ine neostava, my same si diagnozu nemozeme vymysliet z vlastnej hlavy. aj ked mame pocit,ze je to zle... musime sa nechat viest odbornikmi. a myslim to urcite v dobrom. ja sama som v 33 tyzdni a mam pichanie v posve, pytala som sa lekarky a povedala mi , ze ak babo je uz otocene dole hlavou.. co na ultrazvuku sa preukazalo.. tak mi povedala,ze nozickami kope zvacsa do rebier a ruckami do mechura ... to sposobuje bolesti ako keby ste ihlou dostali zospodu uder, sposobuje to aj curanie .. velmi caste z dovodu ,ze babatko pomalicky zacina tlacit na mechur. co sa tyka tlaku .. ze mate pocit,ze babatko ide vypadnut.. je tiez sposobene aj tym,ze sa namahate.. lekar mi povedal v stredu,ze zenska praca.. priklad varenie, pranie... ze mate pocit,ze to dokopy nic nieje.. pre momentalne pre nas 10krat tazsia ako pre muza jedna muzska praca. oddychujte co najviac ... pretoze.. hrozi ozaj potom otvaranie, coho som dokazom ja sama.. 33 tyzden.. a dostala som pokoj na lozku.. len z dovodu ,ze my zeny mame pocit,ze sme supermanky 🙂 . setrite sa.. nebojte sa.. a fakt, ako bolo pisane vyssie... davajte si kontrolovat moc, nech vam urobia vyter ak sa da... a nedajte sa odbit. noo dolezite, je nebat sa, nestresovat, radsej sa hned pytat a verit tomu, co lekar hovori. ja som a bala.. pichanie som pomaly oplakala.. a nakoniec som zistila,ze to si babatko klope dole.. ze sa chce asi pozriet :D. drzim palce .. a dufam,ze som to nepisala pomotane :D .. chcela som hlavne povzbudit ...

pingu1
13. okt 2012

moja sestra ma presne to co ty... bola aj na pohotovosti. mala mrna ju tak hrozne sturala s nozkou

vierkass
13. okt 2012

@pinkblond
no podla mna to nie je ok.... boliet moze ked sa maternica roztahuje, ale ked picha a k tomu mas hnis v moci, tak to s maternicou nema nic spolocne. ja som tiez prvorodicka tak sa bojim, aby bolo vsetko ok, vsetko je to pre nas nove. ale jasne, ze si clovek nebude namyslat, aby sa dostal do nemocnice. ved kto chce byt dobrovolne v nemocnici, no nie???? ale ked je nejaky problem, tak to nemaju odflaknut!!!!!!

vierkass
13. okt 2012

@danielaaa212
no s tymi zenskymi pracami si to uz nemyslim... len kym umyjem riad tak mam dost, bolest v brusku a hned mi stvrdne. snazim sa setrit teraz co najviac aj ked nie vzdy sa mi to podari... a pritom nie som ziadna pipinka, ktora pri nadche uz nic nemoze robit, lebo je "straaaasne" chora... ale teraz uz nemame zodpovednost len za seba ale aj nasich drobcekov... donedavna som si myslela, ze co este v pohode zvladam, ale uz to tak nie je. aj bezne veci mi uz trvaju dlhsie...

paris3
13. okt 2012

@pinkblond ja rozumiem velmi dobre tvojmu strachu... ja som ho mala cele tehotenstvo 😒 najprv som mala v prvom trimestri mocovu infekciu, ale doktori mi to nechceli riesit antibiotikami, kedze to je rizikove... po 12 tyzdni mi dali konecne antibiotika a preliecilo sa to... chvilu to bolo ok, ale od 20 tyzdna som zacala mavat bolesti, nepravidelne tvrdnutia... takze tiez nic moc na psychiku. musela som stale lezat, lebo hned ako som nieco robila, tak sa mi tvrdnutie vratilo. brala som magnezko do konca tehotenstva, ale s tvrdnutim som mala stale problemy. takze strachu som sa zbavovala postupne az s pribudajucimi tyzdnami, ked som vedela, ze aj ked sa babo narodi, uz by nemalo mat problemy. nakoniec som este prenasala a nie a nie porodit 😉 takze hlavu hore, len radsej nic nepodcenit 🙂

paris3
13. okt 2012

@pinkblond a s tym vytokom som tiez mala problem. aj mi viac krat robili vytery, ale nic sa nastastie nepotvrdilo. ak vytok nesposobuje nejake problemy a nema nejaku zvlastnu farbu, tak je to zevraj v tehotenstve normalne. viac krat som bola na gynekologii na kontrole, ci to nahodou nie je plodova voda, lebo tolko toho bolo... takze aj tak to moze vyzerat...

danielaaa212
13. okt 2012

@vierkass noo ja som to tak myslela... ze sa mame setrit.. ze pre nas su tie prace tazke.. doktor to prave myslel tak.. ze.. sa hram na hrdinku ako mi je lahko.. ale ze sa mam setrit.. lebo ze isto sa mi to robi tazko.. a fakt umyjem riad.. a som unavena.. takze asi sme sa len zle pochopili. fakt ze pre nas v tehotenstve je vsetko 10krat tazsie .

pinkblond
autor
14. okt 2012

@vierkass
@paris3
@danielaaa212 kocky ale ja uz lezim od 13tt lebo som mala hematom a krvacala som ...bola som aj tyzden v nemocnici takze nerada by som sa tam zas dostala a spravim preto vsetko ......naozaj 75% dna som v posteli,len co idem na wc,sprcha,jest a k lekarovi a a ked mi je uz velmi dlho alebo ma boli chrbat tak si sadnem.Skoroo nic nerobim (este ze mam ludi ktori sa o mna postaraju) do zajtra dudam vydrzim ,budem pit vela vody,lezat,a zajtra pojdem k lekarivi a uvidim co bude....mam povedat doktorovi ze mi ma urobit vyter? to je koli comu ? a ztoberiem tam moc.co este mozem spravit? je to pre mna vsetko take nove,kymm som nebola tehotna nic mi nebolo,nikdy som nebola v nemocnici a az na prechladnutie mi nikdy nic nebolo .....nemam ani skusenosti z lekarmi,dakedy si pripadam ako male hlupucke dievcatko ktore nevie co ma robit :( Ale strasne sa bojim o to malinke babo .

danielaaa212
14. okt 2012

@pinkblond zuzka zajtra sa drz hlavne.. a pytaj sa.. prvorodicky to maju tazke.. lebo ozaj sa citia ako hlupucke dievcatka, tak ako pises. nic ine clovek urobit nemoze.. len povedat vsetko co ta trapi , spytat sa co vsetko sa da pre to urobit a verit lekarke, pripadne ak mas pochybnost.. skusit nejakeho znameho lekara. no niekedy pochybnosti netkvu v tom ,ze lekar je zly, len my sa velmi bojime. chapem ta plne , je to velky strach o babatko , ale ver,ze vsetko bude dobre.. rozpravaj sa s drobcekom, ako je dolezite,a by bol v domceku co najdlhsie, ze je to pre neho najkrajsi domcek momentalne a ze ho s tatikom lubite a tesite sa na neho ale az o minimalne 18 tyzdnov. mne lekar zakazal momentalne, tym,ze sa otvaram si hladkat brusko, ze len polozit ruky maximalne... lebo ze si drazdim pokozku a navadzam telo na kontrakcie, takze tiez lezanie.. ked ma boli telo, sedenie.. a amximalne nieco uvarim . co sa tyka hnisu v moci a tych tvojich neduhov.. na to len lieky. ja som uz po tretikrat mala mykozu.. to je tiez v podsatte zapal a nieje to velmi dobre pre babo.. zapaly sposobuju predcasne porody .. ked ich je ale vela. aaa zuzik ak mas problem... skus sa pytat na ultrazvuk.. tam zistia vsetko.. ci je babo ok... zistia ti ozvy plodu... a ak dobre pozeram.. teba caka uz aj morfologicky ultrazvuk, takzeee tam naozaj vsetko .. vyterom , pripadne mocom zistia tvoj stav..a ultrazvukom stav babatka. a hlavne.. nech uz mame akekolvek vyznanie.. ci nemame.. akekolvek mame nazory, skusenosti .. kazda z nas sa boji.. ale musime verit, ze vsetko bude ok.. nespustat sa na psychike.. lebo to babatku nepomoze.. vela sily, vela zdravicka a podpory ;)

zabka1124
14. okt 2012

Ahojte babenky!!!
Tak mna to tam dole tiez pichalo, kosti boleli a to uz v nejakom 14tt!!Ked som bola 16tt na kontrole, zistili mi , ze mam v moci streptokoka skupiny B a sup ho Antibiotika, tak ich uzivam, ach jaj!!!A odteraz budem nan stale kontrolovana, lebo ak je vraj nieco v moci je to nebezpecne pre babatko aj pre matku!Inak ja mam stale pocit, ze mam nieco s mechurom, ze som prechladnuta , podbrusko mi tvrdne asi od zaciatku:(!Hlavne ked lezim na chrbte , tak sa mi spravi taka hrca alebo taky tvrdy pas, tak si to jemne pohladkam alebo zmenim polohu noh a zmizne to, jaaj neviem co to je, ci babo, ci mechur ,ci co!!Ked som to hovorila Dr. ze hej tvrdne vam, tak magnezium!!Inak ja mam robotu v pohodicke, sem tam sa prejdem , ale vacsinu pekne sedim!A este nase baby je vraj nizko,neviete ako mu pomoct, aby islo hore???
Tiez sa niekedy citim ako hypochonder, ale verim,ze baby sa ma dobre a ja to musim vydrzat!!!

pinkblond
autor
14. okt 2012

@danielaaa212 dakujem 🙂 no ma ist na sono 23.10 ked zajtra poviem ze chcem ist tak mi urobia? neskodi to babatko ked ho vela sonuje lebo aj ak ked som mala ten hematom tak ma vela sonovali .... joj dufam ze bude vsetko dobre 🙂

zabka1124
14. okt 2012

@pinkblond prosim Ta potom napis co ti povedali, dobre???Moc ma to zaujima a aj ci ti nieco odporucili pit, jest , brat atd..!

danielaaa212
14. okt 2012

@pinkblond nooo pozri za opytanie nic nedas.. pripadne ti povedia co je spravne.. srdiecko vie popocuvat aj bez sona.. a co sa tyka sonovania.. tak viem,ze kamoska ked bola na rizikovom.. tak tu sonovali kazdu chvilu .. asi to nieje prilis dobre.. ale uz raz navyse sa nic neudeje si myslim... ja verim,ze mas ale ochotneho lekara na odpovede.. tak sa skus opytat.. ja stale poviem lekarke.. ze sice mozno posobim ako tutko ktory nevie nic..a le ze radsej sa spytam.. hoci aj somarinu, ved od toho tam su , no nie ? a jasne ze bude vsetko dobre !!! 🙂 inu moznost si nepripustame predsa ;)

pinkblond
autor
14. okt 2012

@danielaaa212 no ved jasnee ze bude dobre 🙂 a no prave ja mam dr primara tak si mysli ze musi byt dobry ale dao mi nic nevysvetli :( naozaj mam pocit ze som totalne sprosta ked sa s nim rozpravam .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre