Buchnutie bruška v 38. týždni

xtina1711
11. nov 2021

Ahojte baby prosim o radu..dnes som sla z tesca s kosikom a chcela som prejst na chodnik len bol kusok vyvyseny a zasekol sa mi ..tak som zacuvala kusok ze sa viac rozbehnem a zase zastal a ja som si rukovätou buchla.silno do brucha v oblasti pupka az ma zalialo..nemam bolesti ale som v strese dost sa mi ta rukovat "zaryla" do bruska hotova som...mam volat ist na urgent?zazili ste niektore silne taketo udery,pady?
Dakujem za odpovede

ivka21
11. nov 2021

@xtina1711 ja by som sla na urgent aspoň pre istotu. Aspoň budeš pokojna

kacena4
11. nov 2021

zbytocne nestresuj babatko je v plodovej vode dostatocne chranene, ak nemas ziadne problemy netreba urtent ten je pre urgentne zalezitosti, zavolaj zajtra gynekologovi a porad sa mozno ta zavola aby skontroloval drobca. drzim palceky

janynyna
11. nov 2021

Ahoj ja som v nejako 35 TT spadla. Proste som sa potka a padla som ako taká kabela na bruško. Aj keď som rukami intuitívne stlmila pád rukami. No pre istotu som išla za gynekológom. Urobil ultrazvuk ozvy a všetko bolo ok. Držím palce.

alzbeta311
11. nov 2021

Ja som v 38tt spadla, tiez na brucho, proste som zoskocila a zabudla som ze ma brucho moze prevazit tak sa asi aj stalo a v pohode. Sme zive a zdrave, ziadna ujma na zdravi 🙂

xtina1711
autor
11. nov 2021

@alzbeta311 a spadla si tak silno?chapem ze asi ano ker rovno na brucho..ja neviem co je spravne nic ma.neboli ale ci to nepodcenujem..ach

evkamotka
11. nov 2021

Ja som sa v 40tt smykla v kuchyni. Vahala, som, no sla som na urgent. Babo pozreli sonom. Nelutovala som

simca06022011
11. nov 2021

A mas nejake problemy? citis pohyby? Ak mas velky stres tak si na ten urgent zavolaj... alebo zajtra lekarovi rano, ide vikend, tak nech mas pokoj na dusi.. nebehala by som teraz zbytocne do nemocnic osobne, bez dohodnutia sa vopred.

xtina1711
autor
11. nov 2021

@simca06022011 nemam bolesti ani modrinu ..po tom.naraze sa hybala teda teraz ked som sedela na gauci trosku aom citila len uz menej vies ked ma menej priestoru teda pripisujem to tomu...tiez niesom daka doplasena ale vtedy som sa dost zlakla len ci to nezlahcujem..sama neviem co je spravne

oblecenie99
11. nov 2021

Cítiš pohyby? Ja som v 20.tyzdni,mala pás v aute, museli sme zabrzdiť, kvôli jednej krave vo vedľajšom aute, ktorá nepozerala, kam ide a zvyšok si viete predstaviť, nehoda sa síce nestala, ale tak pás som mala na bruchu.. Utekala som na pohotovosť, tam si ma aj ponechali na pozorovanie na 3 dni, z prevencie. . Chvalabohu malému sa nič nestalo. Dokonca vtedy tam v nemocnici som začala cítiť prvé pohyby, spomínam si, bolo leto, okná otvorené dokorán v noci sa spustila obrovská búrka, ja som plakala na posteli, keď zrazu som zacítila ulne jednoznačne "kopance" a to ma veľmi ukludnilo 🤗 Doktor mi vysvetľoval, že dieťa je vo vode, ktorá ho chráni, je to kvapalina, nedá sa stlačiť. Ze príroda to tak vymyslela, aby bol chránený.. Suseda mala staršieho, ktorý v čase jej tehotenstva mal 2 roky a stalo sa, že ju kopol do brucha, najmä pri prebaľovani.. Tiez sa nič nestalo bábätku. Pre tvoj pokoj v duši, a samozrejme aj aby sa nič nezanedbalo, zavolaj na urgent, porad sa, zajtra skoč za svojím lekárom, nech skontrolujú ozvy a urobia ultrazvuk. Neboj sa, všetko bude v poriadku 🙂

xtina1711
autor
11. nov 2021

@oblecenie99 jeej krasne napisane 😊citim ano pohyby nemam ani bolesti ani modriny len rozmyslam ci nepanikarim zbytocne teda alebo volat ale to mi rovno povedia ze mam prist..no zmetena som z toho celeho ale dakujem za pomoc😊

1mata
11. nov 2021

@xtina1711 kamaratka v 33tt spadla, vobec nie na brusko, len proste spadla na kolena a ruky. Bola pred nemocnicou, tak tam zasla ci je vsetko v poriadku. Primar povedal ze 24 hod. si ju nechaju na pozorovani, lebo hoci aky pad v neskorsom stadiu tehu moze byt nebezpecny.
Urcite chod na urgent, nech pozru babatko, mozno ta aj hned poslu domov.

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre