Buscopan v 13. týždni tehotenstva kvôli bolestiam v podbrušku

antoniastevka
2. mar 2021

Ahojte dievčatá viem že tu nechodím často ale potrebujem poradiť som v 13, týždni tehotenstva mávam bolestí v podbrušku moja DR mi včera predpísala Buscopan ale čítala som že nie je vhodný pre tehotné a dojčiace ženy čo hovoríte mám si dať nestane sa nič bábätku . A áno viem že DR vie čo napísať... Ale každa žena by sa bála ďakujem za každu rádu 😊

martina1201
2. mar 2021

@antoniastevka ahoj, to že sa v letáku píše že nie je vhodný je hlavne kvôli tomu, že nie sú štúdie, ako liek pôsobí na tehotné a dojčiace. Ale doktorka vie, že si tehotná a asi by ti ho inak nepredpisala. Ak máš pochybnosť zavolaj jej, či je to bezpečné....

pininka1
2. mar 2021

Ja som ho tiez brala, dal mi ho moj porodnik na krce.

antoniastevka
autor
3. mar 2021

@martina1201 mne už sa stalo že si pomýlila preto sa pýtam. Napríklad stalo sa mi aj to že test mi vyšiel pozitívny šla som ku Dr tá mi sono nerobila lebo podľa menštruácie bolo skoro tak mi brala krv a o 2 dní mi volala že niesom tehotná samozrejme sklamaná som bola aj ja aj priateľ lebo sme sa potešili potom o 3dni šla moja mama na preventívnu prehliadku a tam jej povedala že si pomýlila výsledky a že som tehotná

antoniastevka
autor
3. mar 2021

@martina1201 ale ajtak ďakujem 😉

antoniastevka
autor
3. mar 2021

@pininka1 ďakujem 😊

evabb35
3. mar 2021

@antoniastevka Buscopan by som si v tehotenstve určite nedávala, nie som síce farmaceut, tiež som mala bolesti v podbrušku a prežila som to aj bez Buscopanu.

antoniastevka
autor
4. mar 2021

@evabb35 ďakujem 😊

fiafia
4. mar 2021

Každá tabletka je podľa mňa riziko,keďže sa nerobia testy na tehotných. Brala by som len nutné tabletky. Ja som od 4mesiaca mala denno denne neskutočne bolesti rebier, nemohla som chodiť, sedieť, ležať a nikto mi nepovedal z čoho ale ani jedinú tabletku od bolesti som nezjedla.

antoniastevka
autor
4. mar 2021

@fiafia ďakujem 😉 len niekedy tá bolesť je taká ako by som mala ísť rodiť

marienka12345
22. mar 2021

Dobrý som v 9 tyzdny a potrebujem poradiť Dr mi predpísala betadine 200 lebo sa mi v pošve urobila pleseň no v letáku píše ze capiky si nesmu dávať tehotné žení chcem sa spitat ci nejaká žena ich brala v tehotenstve ďakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre