Čakám bábätko s postihnutím

film_uska
22. sep 2017

Bude to chlapček či dievčatko? To je jedno, hlavne aby bolo zdravé!
Každá z nás si praje, aby jej bábätko bolo zdravé, ale nie každej sa tento sen splní. Rozhodnúť sa ako sa s takouto správou vysporiadať je asi tá najťažšia vec nie len pre mamičku, ale aj pre jej rodinu. Preto som sa rozhodla túto tému otvoriť.

Nechať si alebo si nenechať takéto bábätko?

Je v dnešnej dobe ľahké vychovávať dieťa s postihnutím - hl. na Slovensku? Sú vyšetrenia stopercentné? - sú prípady, kedy sa dieťa narodilo zdravé. Aké faktory nás/vás ovplyvňujú pri rozhodovaní? Asi každá si takýmto strachom v určitom období prejde... Kde môžu mamičky hľadať útočisko a pomocnú ruku? Ďakujem za každý názor - aj za osobné skúsenosti. ❤

evittam
23. sep 2017

@sabina1975 Ako sorry, mam skúsenosti ake som napísala, taktiež ti ina mamicka napísala svoje a ci tomu veris alebo nie je len tvoj problem. Keby tie skúsenosti nemam tiež mozno neuverim. A hadat sa s tebou nemienim.
Btw.co sa tyka krvnej skupiny-dcerka ma po otcovi a v pôrodnici sa primarka novorodeneckeho čudovala ako je len možné,ze dieta nema krvnu skupinu matky....asi ju neučili,ze dieta ma aj otca....a taki u nás robia "odbornici"....cest vynimkam.

gabona1
23. sep 2017

Ja obdivujem všetky maminky, ktoré napriek zlým výsledkom detičky porodili a starajú sa o ne s veľkou láskou. Pred všetkými klobúk dolu, sú to veľmi silné osôbky.

montemotherone
23. sep 2017

@film_uska nielen preto že som veriaca, ale aj preto že mám manžela lekára... Som za tých 20 rokov čo sme spolu pochopila, že medicína nie je všemožná. Že sú veci medzi nebom a zemou. Že život sa nedá vypočítať, predpovedať. Fakt nedá. Narodí sa zdravé dieťa a za pár rokov sa prejaví nejaké ochorenie, rodičia sa pod tlakom okolností rozídu, všetko sa rozsype... Narodí sa postihnuté dieťa a za pár rokov ho matka "vypiple" na šťastné a samostatné dieťa, rodinu to spojí, utuží, prekope sa hodnotový rebríček.
Nikto nevie čo bude v našich životoch. Môžeme len uchopiť čo sme dostali, so všetkým, čo k tomu patrí a urobiť s tým to najlepšie čo vieme. Nič viac, nič menej....

zuzans258
23. sep 2017

ahoj, určite nie je ľahké starať sa o dieťatko s postihnutím....ale je to Tvoje dieťa a Ty si jeho mama a v tejto strašnej dobe sa Bohužiaľ často kladie otázka či si "to" má žena nechať alebo nie....pritom odpoveď by mala byť jasná....Jasné že áno....poznám babu, ktorej lekár povedal, aby šla na potrat, lebo dieťa bude aj tak postihnuté....lekár..čo by mal život chrániť..povie toto...!!!! tak to je už čo potom!!! je to ozaj smutné....inak pre zaujimavosť..ona nešla na potrat....dieťa má už okolo 4 rokov..a je zdravé...tak potom o čom je to !!!
Nie vždy je to pravda že bábo sa narodí choré...ale v každom prípade...všetko je tak ako má byť...Ja by som si ho nechala ....tak veľa šťastia 🙂

deni18
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre