Celodenná nevoľnosť v 9. týždni

nunusik37
7. apr 2017

Ahojte kocky,som v 9tt a uz 5 tyzdnov trpim celodennymi nevolnostami. Jest mi nechuti,pit pijem ale vsetko vyzvraciam.uz som zufala,za 2 tyzdne som schudla 7kg.poradte mi nieco pls.dakujem

akronop
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zoana
7. apr 2017

mne pomohla coca cola. A to som pred otehotnením žila super zdravo, colu som nekupovala ako je rok dlhý. Ale po mesiaci čo som vyvracala úplne všetko - aj čistú vodu, som bola ochotná skúsiť hocičo. Vždy keď som sa najdela, tak som to zapila malým pohárikom coly a fungovala to super.

lucka_ke
7. apr 2017

mne predpísal gynekológ Torecan čípky (neviem či som to správne napísala), jesť som mohla len v poloľahu na posteli, inak som tiež všetko vyzvracala, jedla som v podstate len ovsené vločky a jablká, trochu zeleniny, potom to prešlo
ak by sa vám to dlhšie nezlepšilo, treba ísť do nemocnice na infúzie

vandica
7. apr 2017

Ja som mala tiez nejake cipky od dr. ale mne to nezaberalo. Kupila som si aj v lekarni homeopatika, Antimetil sa to vola, zo zazvoru. Je to tiez na take tehu nevolnosti. Alebo skus suseny zazvor, to mi poradila v cajovni. Ale nejak extremne mi nepomohlo nic. Proste som si to 5mesiacov odtrpela, tak ako ty, ziadne ze ranne nevolnosti, ja som mala celodenne a celonocne. Suchy alebo sunkovy rozok a voda boli moje kazdodenne jedla. Skus sa ist spytat do lekarne, nieco ti urcite odporucia, no ci ti to pomoze je na organizme. Vsetko dobre a vela sil 😉

nunusik37
autor
7. apr 2017

Nad tou nemocnicou rozmyslam uz aj ja. Nevladzen ani na wc prejst. V utorok idem na poradnu tak som zvedava co mi povie dr. Dakujem za rady . Zo zazvoru ma strasne pali zaha.

patricja
7. apr 2017

Ahoj, mne tiež nič nepomohlo, zvracala som asi od 9 tt do 5 mesiacov, aj 4 x denne, chutiť mi chutilo, ale aj ked zvraciaš, tak niečo ti zostane v tele. Tiež som sa bála chodiť do poradne, lebo sestrička mi vždy vyčítala, že som zase schudla.... lekár mi poradil ešte v posteli vypiť sladší čierny čaj.... nepomohlo... potom to prešlo samo. drž sa...

akronop
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nunusik37
autor
7. apr 2017

@akronop z coly a sladkeho ma pali zaha..najhorsie je,ze chut nemam na nic. Uz kazdym dnom cakam,ze to prejde aj mna ale je to cim dalej tym horsie...

xevulax
7. apr 2017

Nepotesiˇ sa prve tehu som zvracala do 5. Mesiaca a potom cely 9ty mesiac (ale to uz mi mala tlacila na zalidok). Druhe tehu s dvojkami som prevracala takmer cele. Nepomohlo mi nic. - trochu ulavilo nepit vodu na prazdny zaludok- ranajkovala som hned v posteli ale ziadne zazraky sa nekonali.

bambola82
7. apr 2017

Ahoj...ja som zvracala od 6tt do 7 mesiaca, v tom 7 mesiaci som kvoli tomu lezali aj v nemocnici..je to neprijemne, vzdy som sa bala vyjst z domu, aby som sa cestou nepozvracala, najhorsie to bolo v aute...mne trochu pomohli cipky Torecan a pit iba po troske vody...teraz som v 10 tt a zatial som ani raz nezvracala, tak dufam, ze uz ani nebudem...tak vela sil a energie prajem

nunusik37
autor
8. apr 2017

Babule a cierny caj sa moze pit? Bo mi viaceri hovorili,ze by sa nemal...

angelika88
10. apr 2017

@nunusik37 no a preco by sa nemal pit cierny caj? Ked cloveku pomoze proti vracaniu..ja som mala degan tabletky,vsade sa docitas,ze sa NESMU v 1.trimestri,ale pomohli..a teraz som v 5 mesiaci a babo je ok..a toho,co vsetko by si nemala,sa este dozvies vela..pomaly by sme my teh

angelika88
10. apr 2017

..tehotne mali zit asi len o vode a chlebe

akronop
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mischelin89
13. apr 2017

@angelika88. Degan sa nesmie? Mne ho navalali do infuzii ked som bola v nemocke pre nevolnosti. Opakovane. @nunusik37 ja som schudla ze mesiac sest kg a tyzden v nemocnici bolo vykupenie, kedze uz som bola velmi dehydrovana. Dali ma dokopy a aj ked stale vraciam denne, oproti tomu, co to bolo (plakavala som na posteli od zufalstva, istu fazu som nebola schopna dojst ani na wc, mala som vedro vedla postele), je to teraz prechadzka ruzovou zahradou. Nemocnici sa nebran. A neboj raz to prejde 🙂

nunusik37
autor
14. apr 2017

@mischelin89 bola som aj ja v nemocnici min.sobotu. a bola som prekvapena ,ze po prvych infuzkach mi vobec nebolo zle. Od utorka som doma a "klop klop" este som nezvracala a konecne sa mozem najest a z chuti napit vody.

marrie5385
14. apr 2017

@nunusik37 ked ti bude este zle tak chod znovu do nemocnice. Ja som bola len raz...netreba tieto stavy podcenovat kvoli dehydratacii a strate vitaminov a mineralov...ked uz nie kvoli sebe tak kvoli babatku. A jedz dietne a pomalicky pridavaj ine veci aby sa zaludok nezblaznil. Ja som to nevedela a hned ako mi zacalo chutit som sa zacala napchavat a sup... vyslo zo mna vsetko co mohlo... cize pomaly a dietne. 😉

nunusik37
autor
14. apr 2017

@marrie5385 sem tam si dam nieco aj ja na co mam chut ale snazim sa neprehanat to a stravovat sa dietnejsie.

marrie5385
14. apr 2017

@nunusik37 lekarka mi odporucila najprv jest dietne a nie tazke veci na zaludok, jest pomaly nehltat. A dobre su zazvorove cukriky a tehotenske lizatka 😉 postupne si telo aj zaludok zvykne a budes jest normalne. Ja som tiez vela schudla. Ale radsej menej a nevyvracat ako viac a figa z toho.

luga_luga
14. apr 2017

ja som mala Torecan, ale nepomahal velmi, zle mi bolo aj tak - cely den a celych 9mesiacov

bianka...
14. apr 2017

ja som do 6.mesiaca mala denodenne nevolnosti(potom do konca tehotenstva to uz bolo len v tyzdni tak 2-3 dni), boli dni co som len wc misu objimala, alebo dni ze len vedro pri posteli. Islo so mna vsetko von. Moje jedlo bolo, vianocka Olz, bebe keksiky, detske piskoty. Voda a sem tam cola, ale tu bolo neprijemne vracat. A kusok vyvar. (mala je v uplnom poriadku 🙂 )Moja rodina fungovala na donaske, alebo sem tam co doniesla alebo poslala moja maminka. Tlak som mala velmi nizsky 80/40. Bola som na infuziach, v 10 tt kt. mi na isty cas pomohli. Ale potom to bolo zas vo svojich kolajoch. Vtedy mi primar na oddeli povedal, ze ked byva takto zle--mozem byt kludna plod je v poriadku a vyvija sa tak ako ma. Pretoze si z teba berie na svoj vyvoj. Aj som si davala torecan capiky, bolo mi z nich lepsie, ale mala som strasne zavraty a velmi velmi nizsky tlak a velmi vysoky pulz 110-130 v klude ked som lezala. Zavidela som maminkam kt.bolo dobre a dali sa fotit profi fotografom. Ja mam asi fakt par fotiek, pretoze vacsinu casu som objimala wc misu. A vyzerala katastrofalne.
Odporucam ti zajst za tvojim gynekologom a ak ti odporuci hospitalizaciu choj, pomozu. A snad ti po 12 tt nevolnosti prejdu. Vzdrzali sme aj my ine...zvadnes to aj ty. A oddychuj co najviac 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre