Cervix skóre 1 v 8 týždni tehotenstva. Zažili ste to?

marcela22
18. mar 2009

Ahojte, som v 8. týždni druhého tehotenstva a dnes som u lekára zistila, že mám cervix skóre 1. Zdá sa mi to veľmi skoro, keďže v prvom tehotenstve som mala CS1 až po 30. týždni. Lekár to síce nijako nedramatizoval, odporučil mi veľa oddychovať a šetriť sa, ale mám doma 20 mesačnú dcérku, tak sa to samozrejme veľmi nedá. Zažili ste to niektorá? Neviem, či sa mám báť, alebo sa radšej zbytočne nestresovať...

ejusa
19. mar 2009

Ahoj,tak je to dost skoro podla mna,ved si skoro na zaciatku,treba vela oddychovat,ale to je v Tvojom pripade nemozne pri dcerke,ale nestresuj sa,ved ajtak s tym velmi nic neurobis,ale snaz sa oddychovat,vzdy ked sa da,aj ja som sa zavcala otvarat tak po 3O.tyzdni a otvorena na 6 cm som behala mesiac 🙂

marcela22
autor
19. mar 2009

Ejusa, máš pravdu, asi s tým veľa nenarobím,ale aspoň si dávam na seba trošku viac pozor, keď o tom viem. Malá je také malé neposedné lietadlo🙂🙂 A ešte ma stále moria migrény, mávam ich aj mimo tehu ale teraz je to sila, dnes som nepoužitelná, malá chudátko nechápe čo sa deje...ale zajtra bude zasa lepšie🙂
Inak pri prvom tehu som ešte po termíne mala krčok úplne zavretý, ale pri pôrode sa mi potrhal a mám ho šitý, tak spolieham aj na to, že to nejako súvisí a nie je to nič "vážne"...
Jeee a Ty máš Tobiasa? Aj ja chcem dať chlapcovi to meno, je nádherné 😉

nika251
19. mar 2009

Ahoj. Kdesi som citala ze druhorodicky uz nemusia zacinat s CS O. Setri sa a bude dobre. CS 1 nemusi znamenat ze sa otvaras ale ze mas napriklad krcok ineho tvaru po porode. Neboj sa, bude dobre

marcela22
autor
19. mar 2009

Nika ďakujem!!!

ejusa
20. mar 2009

Marcelka,ano Tobiaska 🙂 ale bez dlzna a mekcena,aj Ty tak?

marcela22
autor
21. mar 2009

Ano, ano, aj ja bez dĺžňa a mäkčeňa! Tak je to vážne krásne 😉 Ako ho voláte zdrobnene?

danulka0011
21. mar 2009

tak tak,ja mam 4deticky, a tiez som zazila nieco podobne ten posledny krat.
Treba sa len setrit, moc nenamahat, da sa to zvladnut do konca.
Drzim palce.. 🙂 🙂

marcela22
autor
21. mar 2009

Danulka, ďakujem!!! A 4 detičky? To je krásne! Len si neviem predstaviť, ako si sa šetrila keď si mala doma tri detičky. Mne to nejde s jedným... 😖 😀

danulka0011
21. mar 2009

ANo 4 deticky.. No tak ti poviem, manzel mal dovcu 3 tyzdne a potom sme presli na nudzovy rezim,
muz robil vsetko ked sa vratil z prace, varil, pral, upratoval, ja som robila len to co bolo najnutnejsie, a co najviac lezat 🙂 🙂 zvladnut sa to da.
Drzim palceky..

marcela22
autor
24. mar 2009

Danulka, máš asi super manžela!!!!!
Môj mi tiež veľmi pomáha, ale robí na zmeny a ešte píše diplomovku a v júni má štátnice, tak má len veľmi máličko času. Keby sa dalo aspoň ísť von s malou na dlhšie, tam by som sa "len" prechádzala a viac-menej sa tam baví sama...
A ďakujem Ti!!!

bcdrobcek
7. feb 2011

Ja som v 8 týždni tehotenstva je to naše prvé dieťatko.Veľmi sa naň tešíme s manželom. Tehotenstvo prebieha relátivne dobre. Tak že držím palce všetkým tehuľkám

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre