Chrípka, bolesť hrdla a pľúc v tehotenstve

lienkaking
22. dec 2016

Ahojte, prosim Vás o radu, dom už asi týžden chorá, bola to chrípka a prešlo mi vsetko na pľúca, cítim sa strasne, zahlienené som, hrdlo ma veľmi boli, skúsila som už vsetko od vitaminov az po čaje atd. a stále sa cítim mizerne, som v začiatkoch tehotenstva asi 6. Týžden u lekára som nebola, nakoľko žijem v UK a tu sú 'trubky' lekári, telefonovala som ale na pohotovosť a samozrejme dali mi Paracetamol, chcem sa teda opytat, možem vypiť Theraflu ? Myslím, že to ma postaví na nohy, dakujem

elenkaba
22. dec 2016

@lienkaking urcite nie. Daj si paralen a celaskon. Theraflu sa v tehu neodporuca.

danusskaaa
22. dec 2016

@lienkaking nie, tetaflu sa v tehotenstve nemôže. Skus radšej obyčajný zazvorovy čaj s medom (vystipe bacily) . Ja som si dala deci prevareného červeného vína a to ma postavilo na nohy. Prehralo telo a aj pomohlo. Plus na noc paralen na teplotu...

elenkaba
22. dec 2016

@danusskaaa tak tak.

elenkaba
22. dec 2016

@lienkaking inak prinajhorsom su aj atb ktore su bezpecne v tehu. Keby bolo najhorsie.

sibalka21
22. dec 2016

A z akeho dovodu nejdes lekarovi? Ja som bola tehotna v UK a isla som k lekarovi, dal mi antibiotika, tak nechapem o com :D ..... Pre dieta je velmi dobre, ze si cim dalej tym viac chora a nic neuzivas .... Ved si daj ten paracetamol, caj so zazvorom a vypot to..... Ak teda nechces ist k lekarovi....

monilik
22. dec 2016

@lienkaking v pribalovom letaku je ze sa nema uzivat v tehotenstve a pocas dojcenia... obsahuje to aj paracetamol... takze uz vobec nekombinovat s inym paracetamolom. neviem ci v UK zozenies, ale na hrdlo je dobry Florsalmin a cajovnikovy Anginal, pastilky Septilen. to vsetko sa v tehotenstve moze. na kasel domaci cibulovy sirup - cibulu nakrájať, prekladat s citronom a medom.

pragmaticka
22. dec 2016

neboooj, pojde to prec. ten zazvorovy caj je super! urcite aj vela cesnaku - rob si cesnakove natierky s pretlacenym cesnakom - je to najsilnejsie prirodne antibiotikum. ak mas ale teplotu, urcite znizuj!!! Takze v pripade teploty hod do seba hned paracetamol, pretoze teplota moze babatku teraz naozaj ublizit. Telo by sa nemalo prehriat. Odstavuj, nech mas vela vitaminov. a pripadne zbehni do lekarne vypytat si este nieco, co mozu aj tehotne ci uz na hrdlo, dutiny a pod.

lienkaking
autor
22. dec 2016

Pretože mam appointment az dnes poobede 😝
@sibalka21

lienkaking
autor
22. dec 2016

Baby, už od nedele pcham do seba cesnak, zázvor, cibuľový sirup a stále som v takomto stave 😩 K lekárovi mam ísť az dnes poobede, dufam, že mi pomoze

syssu
22. dec 2016

Mne moja lekárka poradila na hrdlo octanovú masť - nahrubo natrieť, zabaliť.. kloktať napr. slanú vodu.. zázvor je fajn, ale mne boľavé hrdlo ešte viac dráždil.. čo pomohlo najviac (cca podobný týždeň tt) boli kalciovky s vit. C priamo do žily.. ale teda ja som mala zapálené hrdlo a zišlo mi to na hlasivky, takže som bola bez hlasu.. ale to mi pichala mudr, ktorá btw povedala, že antibiotiká mi len tak nedá, aj keď sa údajne môžu.. že o tom nie je presvedčená, že je to OK, kým sú iné možnosti.. hlavne veľa tekutín, oddychu a neboj sa konzultovať aj s dr, aj keď viem, že systém v UK je iný..
@lienkaking

lienkaking
autor
22. dec 2016

@sibalka21 A este by som chcela dodať, ak teda nechápeš o čom, chodím napríklad pol roka k lekárovi, mam zapálený sedací sval, nemozem chodit veľmi, a pozri sa, doteraz ma nedali na scan alebo nejaké lieky alebo niečo, mala som zapálene vaječníky tak mi dali lieky na spanie, že to bude iste žalúdok 😄 Ja tu mam takéto skúsenosti s lekármi, vies, záleží na koho narazíš 😉

sibalka21
22. dec 2016

@lienkaking Tak treba vymenit lekara, hlavne v tehotenstve ;) Tak ked mas dnes appointment tak terba pockat co povie lekar a potom riesit, ci ti nieco dal alebo nie....

lienkaking
autor
22. dec 2016

Moja, tu je to tak, že mám stále iného, ktorý je voľný toho mi dajú 😄 asi sa musím presťahovať. A ty si tu aj rodila ? Kedy si šla na prvé vyšetrenie, keď si otehotnela, hneď v prvých tyzdnoch ? Ďakujem @sibalka21

sibalka21
22. dec 2016

@lienkaking Tak neviem ako to je tam kde byvas, ale ja som mala jedneho lekara.... A ano rodila som tam, v 7tt som sla na prve sono, lebo som uz raz potratila v 8tt, potom uz len tak ako ostatne, cize 12tt a 21tt 🙂

lienkaking
autor
22. dec 2016

@sibalka21 To mi je luto 😕 ja idem dnes k lekárovi, tak sa ho opýtam, ci ma vlastne pošle na sono teraz alebo kedy, chcem vediet, ci je vsetko ok.

petrao2
22. dec 2016

Zazvor sa v tehotenstve nesmie/nemal by moze sposobit potrat
Mne ho dr hned zakazala medzi prvymi vecami

kwr
22. dec 2016

@lienkaking ahoj, to ma mrzi, a viem o com.hovoris, v UK co predavaju tie horuce napoje tak je to vacsinou len Paracetamol s vitaminom C....cize lepsir je uvarit si caj, naparovat sa nad slanou vodou a napchavat sa citronmi pripadne tam kupis celkom fajn cerstvy zazvor, do toho med a laduj sa, sucitim s Tebou, zila som tam 4 roky a GP su uplne neuzitocni a nepomozu v nicom, hlavne si davaj bacha na zlozenia liekov, Paracetamol je ok ale Ibuprofen v tehu sa nema...a u nich prechladnutir nic neznamena, taki chodia aj do.prace nakapati a deti do skoly...
Drzim.palceky

lienkaking
autor
22. dec 2016

@kwr konečne niekto, kto vie o čom hovorím 🙂 ďakujem

kwr
22. dec 2016

@petrao2 to fakt?? Lebo viem ze odporucaju zazvorove pastilky na potlacenie nevolnosti v zaciatkoch tehu...veru som nevedela ale tipujem.ze mozno preto ze zazvor prehrieva? ja som nastastie mala iba nausea a bez liekov ale dobre vediet

sibalka21
22. dec 2016

@lienkaking Ak nemas ziadne komplikacie alebo si nemala predtym ziadny potrat, na sono pojdes najskor asi az v tom 12tt..... Tak ja neviem co vy to tam mate za lekarov, ja som bola u troch prihlasena, kedze som sa stahovala tri krat, ale zakazdym som mala velmi dobreho lekara :D .... Nikdy mi na nic nepredpisal paracetamol 🙂

sibalka21
22. dec 2016

@kwr moze sa zazvor, ale len v obmedzenom mnozstve....

lienkaking
autor
22. dec 2016

@sibalka21 a kde si bývala ?

petrao2
22. dec 2016

@kwr no nesmie sa na zaciatku moze sposobit potrat a na konci predcasny porod
Ano ma to nieco s prehrievanim a krvou ale ja som dr velmi nepocuvala len som ho vysadila
A ano pastilky a ja som uzivala lizatka pre tehotne proti nevolnosti zo zazvorom lebo tam je len minimum toho a je to kontrolovane,zazvor fakt ulavi ale nesmie ho byt vela
Je to take ze aj smies aj nesmies

lienkaking
autor
22. dec 2016

Jezis a ja som v nedeľu zjedla na posedenie asi 20cm koreň cely ! 😳😳

lienkaking
autor
22. dec 2016

No našťastie zijem, je mi fajn, pijem vždy harmancekovy čaj, čiže aj ranné nevoľnosti ustúpili a take niečo ako potrat si vôbec, ale vôbec nepripúšťam, som zdravá ako ryba a verím, že aj malé 😍

evittam
22. dec 2016

@kwr
@petrao2 Ja som pila zazvorovy caj pri oboch tehu a nic sa nestalo. Zbytocne sa netreba stresovat-ved 1-2 pohare zazvoroveh caju nie je vela.....Potrat moze sposobit hocico a u kazdej zeny nieco ine a ak sa to ma stat tak urcite nie zo salky zazvoroveho caju.😉

lienkaking
autor
22. dec 2016

Jedine to, že mam chrípku ako pes 😩

sibalka21
22. dec 2016

@lienkaking ja som byvala kusok od Bristolu, v Newporte..... A pokial nekrvacas alebo nemas bolesti tak je to v poriadku, len si davaj na ten zazvor pozor... Do caju je to este v pohode, ale nie len tak ho schrumat cely :D ...

lienkaking
autor
22. dec 2016

@sibalka21😂😂😂 ja som vypila aj caj aj vsetko to nakrajane, stipe ako pes, ale ja ked viem, že mi niečo pomôže, nemám problem to zjesť 😄 no to som este netušila, že si v tehotenstve treba dať na to pozor, okej, už budem vediet do budúcna. A kávu možem normálne že ? Jednu dve denne ?

sibalka21
22. dec 2016

@lienkaking hej kavu mozes, ale nerob si moc silnu....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre