Chronická žihľavka v tehotenstve

mariankaa
28. jún 2012

Ahojte dievčatá.. Mám 26 rokov a už takmer 2 roky trpím chronickou žihľavkou. Bola som asi na všetkých možných vyšetreniach - všetky výsledky OK, pravidelne navštevujem dermatológa, beriem antihistaminiká a výsledok liečby stále žiadny. Momentálne sa zotavujem po operácii krčných mandlí, ktoré by v mojom prípade mohli byť príčinou celého môjho problému. Zatiaľ žiadne zlepšenie :( S manželom by sme si chceli založiť rodinu, no bohužiaľ obávame sa, aby liečba neuškodila dieťatku, aj keď lekár ma ubezpečuje, že tabletky, ktoré užívam, sú "čisté"... Máte niektorá podobné skúsenosti? Prípadne, aké lieky na žihľavku ste užívali počas tehotenstva? Ďakujem za každú odpoveď.

lucylka25
30. aug 2017

Da sa to liecit homeopaticky. Aj konstitucne, teda celkovo, aby ste uz prejavy zihlavky nemali. Aj v tehotenstve. Treba vsak to vsak riesit so skusenym homeopatom. Skuste pozriet tu vo vasom okoli, www.komorahomeopatov.sk/zoznam-homeopatov. Po pripade mi napiste do spravy, som tiez homeopat.

minyminy
15. sep 2021

@mariankaa ahoj viem riadne stara tema, no chcela som sa opytat ako si to pptom doriesila? Ja som tehu a mam zihlavku .lenze mne sa stava ( to uz mavam par rokov dozadu) ze mam aj svrbenie podnebia a mierny opuch jaxyka.. potom sa vylajam a je to este horsie.. co tebe pomohlo? Dik

mariankaa
autor
29. sep 2021

@minyminy Ahoj. Neviem, či som v téme spomínala, ale pomohlo mi vybrať krčné mandle. Potom som mala 8 rokov pokoj, a v roku 2019 to udrelo znova. Všemožne vyšetrenia, dennodenne prejavy, opuchy oči, tváre. Aktuálne je opäť pokoj, len dokedy. Beriem ale antihistaminiká, ktoré možno prejavy brzdia, nakoľko mi zistili aj Hitt. Ja som mala potvrdené, že mi zihlavku spôsobuje "niečo" v tele, nieje to u mňa prejav alergie na vonkajší vplyv. Opuchy a šteklenie podnebia, uši, kútikov úst dôverne poznám, je to na nervy 🙈

evrus
5. aug 2023

@mariankaa ahoj 🙂 opäť sa vraciam k tejto starej téme. Tentokrát s otázkou kto a kde bol ten súkromný Orl doktor? Mám úplne rovnaký problém so zihlavkou po nepreliečenej angíne. Ďakujem vopred za info veľmi mi to pomôže

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre