Čo pomôže na bolesť hrdla v tehotenstve?

anicka246
30. mar 2013

Ahojte baby prosím vás čo si dávate ked vás bolí hrdlo? Tantum verde môžem??

mpravda
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
diana_81
28. jan 2014

Chcela som pridat skusenost, kedze som tu hladala vcera s podobnymi problemami rady - u mna to nastupilo rychlo, predpoludnim pobolievanie hrdla, podvecer (po par "cucavych" tabletkach co mozu i tehotne ktore prd pomohli) mi zacalo byt uz vazne zle, chytala ma zimnica, bolesti hlavy, sije, klbov a bolest v hrdle sa menila na peklo pri kazdom prehltnuti. Mne zabrali (inak uz druhy krat, pred rokom som mala podobne problemy) homeopatika Aconitum napellus (ja mam 5CH, ale zijeme v zahranici, na Slovensku su ine potencie, treba sa radsej poradit). Ako zazrak. Vecer som si dala kopec caju (roiboos) s medom, potom rozputila v ustach tri gulicky a zalahla. Rano o 8:00 som si dala dalsie 3 a oddychovala/spala az do 11:30 a sice este nie som zdrava ale citim sa dobre, chorobu som zastavila, hrdlo prestalo boliet... este par dni kludovejsi rezim a bude to ok. Pokial viem treba ich nasadit rychlo, co najskor inak uz nezaberu. Tak drzim palce aj vam.

O Aconitum vseobecne z netu:

Používame pri akútnych stavoch, kde symptómy nastupujú veľmi rýchlo (ako keby zo sekundy na sekundu). Jedná sa o počiatočné fázy respiračných infekcií, chrípku, zápaly močového mechúra, ďalšie použitie je pri úrazoch, infarkte myokardu, cievnych príhodách.

Pozdava sa mi i popis tu: http://www.vseprozdravi.cz/homeopatika-monokomp...

davidka27
28. jan 2014

@anicka246 voda so solou, - kloktat

spruce
25. feb 2015

Dievcence, mne na bolest hrdla zabral tento napoj, mala lyzica medu, velka lyzica jablcneho octu (nie obycajny!) a do 1,5 dcl pohara zaliat teplou vodou (cca 40C), po malych duskoch pit. Mali by ste citit na mandliach uvolnenie od bolesti. Po vypiti nic ine nepite ani nejedzte, aby ocot a med stihli ucinkovat. Da sa to pit viackrat za den. 🙂

alexandra91
26. feb 2015

Ahojte baby,prosim vás ani strepfen by som nemohla užívať na bolesť hrdla?žijem v UK a tu neviem aké lieky sú na to dobré, prosím poradte mi, diky moc 🙂

sis789
27. feb 2015
Používateľ sis789 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od sis789.

čaj s medom, ovocie a vitaminy - ja som používala lietajúce vitaminy od humamedixu - tie mám overené a mne pomáhali

metisa
10. feb 2017

Mne osobne kloktanie slanou vodou ani homeopatika absolutne nezaberali. Pomohlo kloktanie vody, kde som kvapla tea tree olej. Ale treba zacat s kloktanim uz ihned, ako citite ze vas skriabe v hrdle. Okrem toho, cajovnikovy olej ma aj ine vyuzitie pri chorobe, myslim, ze ocenia to najma tehotne - napr. sa mozete aj naparovat nad vodou s cajovnikom.

karinkarisko
1. nov 2021

Mňa od včera ale strašne boli hrdlo až sucho mam v ňom a hlas nemam strašne..ledva sliny prehltnem robím si čaje ležím a kloktam sójovou vodou a v lekárni mi poradili tieto pastilky pre tehu tak tie vitamíny 3x denne vincentka sa volajú. Joj nech už som zdravá je to strašne večer ani nezaspím a celú noc sok hore a od 4tej tiež horee len telku kukám kukám

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre