Čo sú to dilatované črevné kľučky u bábätka?

saeda
4. feb 2011

Ahojte maminky, mate niektora skusenost pocas tehotenstva, ze vam lekari povedali, ze male v brusku ma dilatovane crevne klucky? Dilatovane by mali byt rozsirene... ale co to sposobuje? Hrozi dietatku nieco?

dara76
4. feb 2011

jedine co som na nete nasla bolo:
u detí býva vrodené zväčšené a rozšírené črevo (megakolom).
Takze asi moc neporadim ☹

latvia
4. feb 2011

dilatacia crevnych kluciek nemusi znamenat nic, ak ti doktor nic nepovedal, nikam ta neposlal, tak by som to zatial neriesila. viac by pomohol cely nalez a zaver

iv11
9. jún 2011

ahojte mne doktor tiez povedal ze babo ma dilatovane crevne klucky aj ma poslal na dalsie vysetrenia. na nete som o tom nic nenasla co to je? a coho sa mam bat?

dankamat
9. jún 2011

No my máme tiež s tým problém. Môj doktor ma poriadne vystrašil, ale na Kramároch kde chodím na kontrolu ma ukľudnili, pretože ma ubezpečili, že to nie je nič vážne. Konkrétnu diagnózu dali atrézia anu - čo znamená, že je diletované (rozšírené) hrubé črievko, čo sa môže vyvinúť do pôrodu všelijak, až tak že sa to upraví. Ak sa neupraví, je nutná operácia - teda zúženie danej časti čreva, čo vraj nie je nič komplikované a životu nebezpečné. Teraz chodím každý týždeň do poradne a utz na Kramáre.
Hlavne je na to nemysliet a nestresovať sa zbytočne (aj keď sama viem, že je to niekedy ťažké), ale obavy a strach môžu ešte viac uškodiť.

shandy
6. okt 2012

nas maly mal atreziu tenkeho creva, ej to vrodena vyvojova choroba, po porode musel absolvovat 4 operacie ale uz je z neho velky a sikovny chlapcek 🙂, bolo to narocne, ale nic netreba vzdavat, treba bojovat, lebo drobci vacsinou bojuju statocnejsie ako dospelil 🙂.

s1m.one
6. okt 2012

Ked nas cakali nase mamy nieco ako 3d nebolo,mozno kopu z nas malo dilataciu crievka alebo oblicky a upravilo sa to,nestresuj sa,ak by to bolo zle,dr by to riesil,ved je to jeho praca a aj on chce mat vsetko ok,drzim palce 🙂

januska279
10. máj 2016

Ahojte dievcata ako to nakoniec dopadlo s vasimi babatkami..momentalne midr oznamil podobnu diagnozu

grinchester
10. nov 2016

Tiez by ma zaujimalo ako sa postupovalo po porode. Tiez mame diagnozu dilatovanych crevnych kluciek a dajako neviem, co od toho cakat po porode.

pooja
12. nov 2016

ja ležím už v nemocnici pretože mám pred pôrodom, som 39+0 a doteraz mi žiaden Dr klucky nespomenul až dnes na utz, tiež ma to vystrasilo, keďže tu kam chodím sa strieda dosť doktorov a žiaden zatiaľ nemal problém ani som to nemala napísané v lek. správach a zrazu dnes Dr ktorá má vyšetrovala mi to zahlásila...keď pôjdem na ďalší utz a dfm že už bude mať službu zas ina dr, moc ma zaujíma ci to tam bude tiež vidieť, nechcem tomu veriť...moc mi to nevysvetlila len toľko že to znamená že ma mimi plne črievko ako prehlta vodu a ze by ich plné mat nemalo,ze sa s tým stretla za svoju kariéru len raz a holčička je zdravá a má 10let...ze sa s tým nedá teraz kým je v brušku nič robiť a po narodení sa hneď vyšetrí utz a až potom sa to rieši vraj operacne cez prdelku..neviem no, dfm že do pôrodu mi budu robiť utz a hneď sa nato chcem spýtať aj iného gynekológa....pretože nevyvratila ani to ze to môže byť kladne, pretože som dosť hubená a je cez utz vidieť každý detail vo mne a možno toho videla viac jak bola potreba..môžem informovať priebeh ďalej ak chcete...

januska279
13. nov 2016

Ahojte dievcata nam to zistili v 30tyzdny chodila som potom pravidelne na sono na genetiku aby dr meral crievka ci sa nalez nezvacsuje.vnasom pripade nastastie nie.ur ite ste guglili co to je dilatacia crievok moze to byt vlastne neprie hodnost v urcitych miestach criev.dr vydi na ultrazvuku hrubsie crievko a pod nim uzsie.kedze sa ani po mesiaci sledovania na genetike nezvecovali napisali nalez stabilizovany.dr vysvetlil ze u kazdeho babatka je dolozita prva stolica do24hodin od porodu.aby sa vyvratila mozna nepriechodnost.a ze sa nemam sgym zatazovat ze vaci ou su to len plne crievka a oni to musiq odsledovat ze uz vela krat bkla urcena tato diagnozq ale babetka sa narodili zdrave.

januska279
13. nov 2016

@grinchester mi sme mali lahku dilataciu a sme vpohode mam krasnu zdravu cerku po porode som len cakala kedy vyluci prvu stolicu a ked sa prvy krat vykakala tak som bola najstastnejsia mama na svete
@grinchester

maxinela
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maxinela
23. júl 2018

@pooja prosim ta, ako ste dopadli? Som v 38tt a maly ma podla sona rovnaku diagnozu. Dakujem

mataluptakova
3. okt 2018

@shandy dobry den nas malicky ma tiez atreziu tenkeho creva. Este sme ho nemali ani doma. Od narodenia je stale v nemocnici. Chcem sa spytat ako to vsetko prebiehalo a nejake rady skusenosti by pomohli

shandy
30. jan 2019

@mataluptakova Ach citam az teraz, na konika som nejako prestala chodit. Ako sa ma maly? Uz je doma?

dodmilka6
14. jan 2022

Ahojte mamičky ako ste dopadli? Ja som v 30tt dostala takúto diagnózu s tým ze budem rodiť sekciou v perinatologickom centre a mali bude hneď operovany som s toho v šoku.

maxinela
14. mar 2022

@dodmilka6 uplne v pohode 🙏 diagnoza sa vobec nepotrdila, maly ma 3,5 roka a od narodnia bez tazkosti, uplne zdravy 🙏 drzim palce nech je to aj u teba tak 🍀

dodmilka6
21. apr 2022

@maxinela žiaľbohu to nakoniec nebola tato diagnóza aj pod dohľadom rizikovej ambulancie v Martine som prišla v 36tt ráno na pohotovosť s tým ze necítim pohyby a bolo už neskoro ....po pôrode mi lekár povedal že to neboli dilatovane črevné kľučky a po 2mesiacoch stále nemám výsledky s pitvy a neviem dôvod co sa stalo a prečo.....

vevericka2
24. aug 2022

Ahojte maminky, prosím Vás ako ste dopadli s touto diagnózou? Narodili sa Vám zdrave babatka?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre