Depresia v prvom trimestri

1. okt 2022

Ahojte, nepíše sa mi to ľahko,čakám svoje druhé dieťa,ktoré sme veľmi chceli už niekoľko rokov a nedarilo sa a konečne som tehotná.Tesila som sa,no zrazu prišli výčitky,že čo ak nezvládnem druhé dieťa,čo ak moje prvé dieťa ho neprijme,čo ak budem mať jedno inak rada ako druhé,neviem či takéto myšlienky sú v poriadku pri druhom tehotenstve,myslela som si,že druhe tehotenstvo ako všade píšu je vždy ľahšie .No ja mám opačný pocit,mám neustály strach,nemám chuť robiť nič len ležať v posteli,bojím sa pôrodu a pritom prvé tehotenstvo som sa celé tešila a ničoho som sa nebála,bola som pripravená a zrazu niesom...prejde to ? Zažila to niektorá z vás? Akoto ze mám výčitky koli prvemu dieťaťu,že už nikoho tak nedokážem ľúbiť ako jeho ...

deti95060810
1. okt 2022

áno mala .... po 11 r. som ostala tehu. a syna som milovala nadovšetko... mala som pocit že už nikdy nebudem mať nikoho tak rada ako jeho...
samozrejme všetko to po čase prešlo - tieto nepríjemné pocity a výčitky.... a potom sme mali ešte aj ďalšie deti...
ale tieto pocity som už nemala...,

autor
1. okt 2022

@deti95060810 môj má tiež už 10rokov a neviem si predstaviť väčšiu lásku ako je medzi ním a mnou...on mi doslova zachránil život,s ním bolo všetko v živote ľahšie....chcela som druhé dieťa no zrazu sa bojím ,že nebudem vedieť podeliť lásku medzi obidve....a aký má tvoj syn vzťah s o toľko mladšími súrodencami? A medzi tebou a ním sa to nezmenilo?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre