Dlhodobé tlmenie kontrakcií

iluviel
15. sep 2015

Ahojte zienky, je tu nejaka, ktora mala v tehu dlhodobu tokolyzu? Nemyslim magneziom (ani infuzkami magnezia), skor Gynipralom alebo podobnym liekom. Dakujem za vsetky odpovede! 🙂

maminkasisa
22. sep 2015

@iluviel ventolin, gynipral, dopegyt od tlaku a este som mala aj nejaky bacil v posve, tak este aj na to ATB, a deticky su zdrave...... nic im nie je, takze sa neboj

akim13
22. sep 2015

@iluviel inak aj ja som bola strasne chuda 😒 s dvojickami a rodila s vahou 56,5kg, a tiez vsetci len rukami zalamovali. tak mozno je to aj tym, ze sme velmi stihle, kto vie.....

seahorse27
22. sep 2015

@iluviel Neboj, sa nic to neznamena 🙂 Moj ma kopal od zaciatku velmi velmi, uplne ze bolestive kopance a odkedy sa otocil hlavou dolu - v 28.tt, tak zacali problemy s tvrdnutim a otvaranim...akokeby mi tam kopal do nejakého citlivého miesta a maternica takto reagovala...Fuu, tak to si naozaj velmi chudunka. Ja som sice pocas tohto tehu tiez malo pribrala, asi nejakých 9 kg, lebo som mala hranicnu hodnotu cukru pri glukózovom teste a musela som drzat taku miernu dietu. V nemocnici som dokonca medzi 29. a 30. tt schudla 3 kg od stresu...

iluviel
autor
22. sep 2015

@seahorse27 aj ty si tak stresovala v nemocke? 🙂 Mne sa par dni podari mysliet pozitivne a potom na mna dolahne nejaka hrozna depka, ze nieco je urcite zleee a mala nebude zdrava a uz som cely vecer v slzavom udoli 🙂 Jedno stastie, ze mon muz ma vie z toho dostat, inak neviem co by som robila...

seahorse27
22. sep 2015

@iluviel Nenormalne som stresovala a to som tam bola len nieco vyse tyzdna, potom ma radsej pustili domov, ked videli, v akom som psychickom stave...posledne dni som len prerevala...Teraz, ked si na to spatne spomeniem, tak to vidim cele uplne inak...ale tak hormony asi uradovali :D Inak, pozeram, ze mas termin 16.11...ja som mala 17.11.2014 🙂

iluviel
autor
22. sep 2015

@seahorse27 heeej no len mne nikto nedava sancu ze vydrzim do terminu 😀 Ani ja tomu moc neverim, lebo Gynipral mi chcu cim skor uz vysadit a mam pocit, ze potom uz to bude kratky proces 😀

seahorse27
22. sep 2015

@iluviel To som ani ja nedufala, porodila som 28.10 🙂 Doktor sa tvaril, ze este som mohla tyzden vydrzat, akokeby sa to dalo nejako ovplyvnit, :D Ja som bola stastna, ze aspon takto sme to dotiahli...

iluviel
autor
22. sep 2015

@seahorse27 hlavne ze ste zdravucki 🙂 🙂 🙂 To si prajem aj ja zo vsetkeho najviac. Len ked niekedy je to brucho take nonstop tvrde ze ani lezat sa mi neda nijako a to este musime vydrzat aspon tie dva tyzdne...

iluviel
autor
26. sep 2015

Baby tak ja uz som vcera teda porodila 🙂 Laura sa narodila v 33tt s vahou 2 kg a 44 cm 🙂 Zatial sa zda byt vsetko ok, dycha s malou pomocou kyslika a je kraaaasna 🙂 Dakujem za vase rady a povzbudenia!!

seahorse27
26. sep 2015

@iluviel Jeej, blahozelam😊 Tak to teda bolo rýchle. Pôrod bol aký? Prajem malinkej, nech je zdravucka, nech pekne priberá a tebe skoré zotavenie😉 Teším sa, ze ste ok...

suge
26. sep 2015

@iluviel Blahoželám a prajem vám všetko dobré, nech Laurinka vyrastá v zdraví a do krásy 🙂 . Raz sa ti poďakuje za všetko, čo pre ňu ešte pred jej narodením urobila 😉 .

plnenapaprika
26. sep 2015

@iluviel
Velka gratulacia, vidis, dala si este tolko dni!!

inak zaujimave co tu pisete s tou vahou, ja som tiez prakticky ani nepribrala v tehu, a to som jedla poctivo vsetky nemocnicne jedla, kedze som vedela, ze maly dojde asi skor a musi mat co najlepsiu vahu...

plnenapaprika
26. sep 2015

Kocky, ktore ste mali tento problem, aka bolau Vas pricina tvrdnutia? Co Vam povedali doktori? Velmi ma to zaujima, kedze u mna pricina nebola zistena a preto sa bojim dalsieho baba...dik

iluviel
autor
26. sep 2015

@plnenapaprika tiez mi nic nezistili ☹ A rovnako mam obavu z dalsieho tehu uz teraz...

alysea
26. sep 2015

@iluviel gratulujeeeem.Tak to ma krasne miery na tento tyzden. Prajem Vam obom vela vela zdravicka a nech sa mozte coskoro spolu vytesovat a spoznavat domka 😊

athenais24
26. sep 2015

@iluviel gratulujem🙂 super ze ste poriadku, velmi ma to tesi🙂

athenais24
26. sep 2015

@plnenapaprika Ze vraj mam drazdivu maternicu:(- tiez by som chcela 2.babo, ale strasne sa bojim

seahorse27
26. sep 2015

@plnenapaprika Pricina sa nenasla. Zaujimave je ale to, ze ja som v prvom tehu nemala ziadne tvrdnutie a v druhom od 29.tt non stop...ako som uz pisala, druhe babatko sa ovela viac hybalo a ja som pribrala o dost menej ako v 1.tehu, ale ci toto boli nejake spustace, tak to netusim...pred 6 rokmi som nemala drazdivu maternicu a teraz zrazu ano...

plnenapaprika
26. sep 2015

hm, aj mne povedali drazdiva maternica, ale aj to musi mat dovod!
to nie je len tak
moj gyndos je taky poloalternativec, zaobera sa celistvou medicinou a zhodnotil ako ma pozna za 15 rokov, ze to bola psychika...hm :/

regina22
26. sep 2015

@iluviel
skludni sa, ked sa ti narodí od 36+1deň, tak to berú ako normálne donosené dieťa, a ty budeš určite prenášať

maciatkolulu
27. sep 2015

@regina22 no nebude, lebo babo je uz na svete 😀

maminkasisa
27. sep 2015

@iluviel prajem vela zdravia maminke a babatku

akim13
27. sep 2015

@iluviel veeeelikanska gratulácia, neboj malinká vsetko rychlo dobehne😍

iluviel
autor
27. sep 2015

@akim13 Dakujem, zatial sa jej dari vyborne 🙂 🙂 🙂

mm2008
28. sep 2015

@iluviel gratulujeeeem 🙂 Prajem veľa zdravíčka a síl malinkej a Tebe skoré zotavenie po pôrode a veľa mliečka a veľa optimizmu .. to má podobné miery ako môj mladší syn (nar. 33+1 tt) ... neboj sa, všetko rýchlo dobehne 🙂 .

iluviel
autor
28. sep 2015

@mm2008 dakujem krasne ^_^ Velmi dufam ze malinka bude v poriadku. Zatial je to na dobrej ceste, dnes rano uz v sebe nemala ziadnu hadicku 🙂

mm2008
28. sep 2015

@iluviel a kde si rodila? V Petržalke?

iluviel
autor
28. sep 2015

@mm2008 Ano na Antolskej 🙂

akim13
28. sep 2015

@iluviel tak to sa tesim s Vami 🙂 teraz hlavne nestresuj s papanim a laktaciou, ja som to krmenie strasne prezivala, stale som len chcela nech priberie a pekne papa. uplne psycho.... teraz by som bola urcite kludnejsia a lepsie si to vychutnala, ale ako sa hovori bo bitke je kazdy general 😀 Drzim, palce nech ste cim skor doma 😉

iluviel
autor
28. sep 2015

@akim13 uplne viem kam tym mieris 😀 Zatial najviac riesim svoje pesia. Neviem ci to tak ma byt, ale su stale tvrde, nech odstriekavam kolko chcem tak aj tak su na pocit plne ☹ Je to normalne? Odsavam rucnou odsavackou a potom este odstriekavam aj rucne...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre