Dnes prvý deň prenášam a mám ako keby menštruačné bolesti

bibina1995
22. júl 2020

Ahojte mala by som taku otazku vcera som mala den terminu je to prvy den co prenasam. Uz vcera nadranom som mala bolesti chodila som stale na zachod. Ono to preslo a dneska okolo 12 som sa zobudila nato ze mi treba na velku a bolo mi na vracanie ale preslo to tak som si lahla ze snad to prejde no este raz ma to tak isto prehnalo a mala som vytok hnedy mam ako keby odvtedy menatruacne bolesti ale nic intenzivnejsie necitim aj ten vytok presiel dala som si teplu sprchu nejak bolesti nemam skor ako keby menstruacns bolesti su to ale ako som sa osprchovala mam stale vytok taky krvavy myslite zze to je porod mala by som ist na pohotovost? Dakujem

karhu
22. júl 2020

ja by som sla, prinajhorsom ta zvozia preco stresujes..ale aspon budes vediet, ze vsetko ide ako ma

simuskaaa123
22. júl 2020

Ja by som tiež šla.. Ja som síce čakala v nemocnici cca 11 hodín na cakacke, ale krvacala som cely čas. A bola som pod dohľadom.. Držím palce a daj vedieť 🙂 a prenadala som 7 dní, už som mala ísť ráno na príjem ale v noci sa mi to rozbehlo a porodila som doobeda

sashka22
22. júl 2020

@bibina1995 ja som sa čistila 3 dni (veľká potreba, vracanie) ale pokiaľ máš ten výtok, to Ti už odchádza hlienová zátka a onedlho budeš držať svoje bábätko v náručí. Len Ťa poopravim: prenášala by si až po ukončenom 42tt.

pribinak
22. júl 2020

@sashka22 s tou poslednou vetou si robíš srandu, že?

pribinak
22. júl 2020

@bibina1995 môže byt že sa to už celé začína. Tvoje telo sa už chystá.

heln
22. júl 2020

Ano, aj pocit na kakanie moze byt signalom zacinajuceho porodu, odporucam chod do porodnice, aspon ta skontroluju. Menstruacne bolesti mozu byt kontrakcie.

sashka22
22. júl 2020

@pribinak ahoj pribinak, nie nerobím 🙂 zdravé tehotenstvo sa končí medzi 40-42 tt prirodzene. To, že na SVK Ťa dokaličia čo i len za 1 deň navyše po 40tt je už iná téma, ktorá tejto maminke nepomôže.

pribinak
22. júl 2020

@sashka22 ale zas nepreháňaj. Ja som rodila 11 dni po TP a nikto má za 1 deň nedokalicil.

sashka22
22. júl 2020

@pribinak bez umelého oxytocínu, nastrihu, komandovaniu kvôli dychaniu a v polohe, v kt. Ti bolo príjemne? Ani Ťa len nestrašili, či už to naaahodou nechceš ukončiť skôr? Žiadne blbé pripomienky? 👀 V ktorej pôrodnici? 😅 Daj tip, keby som mala pri treťom alebo štvrtom potomkovi komplikácie a rozhodla by som sa pre príjem v pôrodnici.

pribinak
22. júl 2020

@sashka22 dohodnutý MUDr Cunderlik, nemocnica Kramáre. Sledovať má sledovali. To áno. Ale ten môj doktor bol ok. Ozvi, tlak, prietoky, krv všetko ok. Nerobil nátlak. Boli sme dohodnutí.

sashka22
22. júl 2020

@pribinak máš pravdu, on je veľmi príjemný i keď osobne sa zatiaľ nepoznáme. Ďakujem Ti za odporúčanie.

miadi
22. júl 2020

Coskoro budes rodit😃Mozno o par hodin alebo o pàr dni. Mozno ti len odchadza zatka ale ked Ta dr kukne na kolko mas otvoreny cervix len vtedy sa to da odhadnut. Ak si prvorodickA nemalo by to byt hop šup hnet. Kym nemas kontrakcie kazdych 10 minut az kazdych 5 . Ak sa bojis chod hnet v najhorsom Ta len pošlu domov .

bibina1995
autor
22. júl 2020

Ďakujem baby za rady všetci ste sa zhodli 🤣🙂 zatial som skúsila si sadnúť chodiť ležať a v každej polohe mám jemné kontrakcie každých 5min. takže pojdem na pohotovost nech ma vyšetria a uvidíme buď ma pošlú domov alebo pojdem rodiť 🙂🙂🙂 nebudem riskovať keď už som sa dostala tak ďaleko aj tak by som nadtým len rozmýšlala 🙂🙂

bibina1995
autor
22. júl 2020

Ďakujem baby za rady všetci ste sa zhodli 🤣🙂 zatial som skúsila si sadnúť chodiť ležať a v každej polohe mám jemné kontrakcie každých 5min. takže pojdem na pohotovost nech ma vyšetria a uvidíme buď ma pošlú domov alebo pojdem rodiť 🙂🙂🙂 nebudem riskovať keď už som sa dostala tak ďaleko aj tak by som nadtým len rozmýšlala 🙂🙂

kiki68
22. júl 2020

No zapni appku a sleduj odstup bolesti. Ak bude krvacanie jasno cervene tak okamzite ist do porodnice. Zatky je ruzova s primesou krvi, nie jasna cervena krv. A myslim ze do par hodin tam pojdes tak ci tak

asia83
22. júl 2020

@bibina1995 Rozbieha sa vám pôrod. Šup do nemocnice.

sabush000
22. júl 2020

@bibina1995 ahoj .. tiez si myslím že už budeš rodiť. aj mne bol prvý signál to že asi 4-5x som bola na velkej potrebe. a potom kontrakcie každých 5min

dajana1983
22. júl 2020

@sashka22 ako by si o mne hovorila😁lenže keďže to bolo moje prvé tiež som radšej utekala,po pravde som chcela čakať až mi odtecie plodová voda.Fakt záleží od pôrodnice.A od ženy samotnej ako to má nastavené niektorá aj prvorodička porodí na šup rýchlo,iná aj 15 hodín a viac.Tiez mám na to svoj názor z odstupom času keď si na to spomeniem ale vtedy som neriešila,len som chcela mať po všetkom.Dufam že to slečne ci pani dobre dopadne ))

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre