Dotiahnem to do konca?

20. mar 2024

Ahojte od 12tt beriem aspirin protect 100 kvôli zvýšenému riziku preeklampsie, doteraz všetko ok no dnes som 34tt a na poradni som už mala bielkoviny v moči. Tlak 136/84. Opuchy nemám. Aké máte skúsenosti, dotiahnem to do konca alebo bude musieť babo von skôr?

ivangeline
20. mar 2024

Nikdy nevieš. Ja som medzi 33 a 34tt mala za 2 dni opuch a hrozne vysoký tlak. Ešte pár dni ma dopovali v nemocnici liekmi a nakoniec akútny cisársky. Bodaj by si to dala do 37tt a môžu vyvolávať..

tessa2299
20. mar 2024

Ja som mala v 31tt potvrdene bielkoviny v moci na 2kriziky na poradni u gyn plus vyrazne opuchy a naberanie hmotnosti.
Nasledne hospitalizacia, kontrola pitneho rezimu, kazdy 3ti den zbieranie 24hod mocu a zapisovanie kolko mocu som vycikala. 5krat denne mi chodili merat tlak a ked bolo treba davali dopegyt na znizenie tlaku. Prietoky som mala vyborne aj mala dobre priberala. A v 34tt mi porod zacali vyvolavat, lebo bielkoviny v moci som uz mala velmi vysoke.
Drzim palce, nech potiahnes co najdlhsie 😊💚

autor
20. mar 2024

@ivangeline a babo ako v takom skorom týždni?

autor
20. mar 2024

@tessa2299 opuchali iba nohy ? Koľko ste priberali? Ja som zatiaľ pribrala len 4kg doteraz

autor
20. mar 2024

@tessa2299 a babo ako?

autor
20. mar 2024

Ja sa hrozne bojím ak skôr porodim ze budeme dlho v nemocnici, neznášam to prave najlepšie pobyt v nemocnici

deti95060810
20. mar 2024

teba držať nebudú - nechajú si tam len bábo... ty pôjdeš domov .

deti95060810
20. mar 2024

tlak ti môže vybehnúť veľmi rýchlo - behom pár minút.

bluka2
20. mar 2024

Z tych bielkovin by som si moc starosti nerobila. Tiez som mala a deti az po termine. Nikto ti nepovie, ako to bude. Staraj sa o seba, daj sa do pohody a su veci co neovplyvnis. Drzim palce

autor
20. mar 2024

@deti95060810 ty vieš podporiť človeka

autor
20. mar 2024

@bluka2 ďakujem

tessa2299
20. mar 2024

Pred 30tym tyzdnom mi opuchali len nohy. Potom po 30tt mi zacali opuchat aj ruky (prsty), oci som mala ako keby mam alergiu, pery ako po 2ml kys. Hyaluronovej a nos som mala ako chlap 😀.
Ja som este v 16tt bola pod povodnou vahou. Potom som zacala zdravo priberat, ale od priblizne 28tt uz isla vaha hore rapidne. V nemocnici ked ma vazili, tak za den a pol som pribrala 5,5kg 🤣 (odovodnim-pila som za den aj 6litrov vody, co som furt bola smadna a malo cikala, lebo telo skoro vsetku vodu zadrziavalo). Par dni pred porodom som mala 76kg (na zaciatku tehu som mala 53kg). Dali mi v nemocnici vsetky 3davky kortikoidov, takze mala dychala sama a nastastie aj pekne sama papala z flasky. 2 tyzdne bola v nemocnici, ale aj hlavne kvoli tomu, ze chytila zltacku a nasvecovali ju v inkubatore. Narodila sa s 2320g 🙂 teraz ide mat 11mesiacov a je zdrava.

ivangeline
20. mar 2024

Od 34tt to nie je az tak skoro. Bol chvilku v inkubatore ale teda vybrali ho v hodine dvanastej...takze ozivovali a chvilu nedychal. Potom vsak dychal sam. Po tyzdni bol mimo inkubator.

autor
20. mar 2024

@tessa2299
@ivangeline ďakujem za skúsenosti, dúfam ze to ešte potiahneme aspoň 2-3 týždne 😞

juliet86
20. mar 2024

pozri 34 je super tyzden. to mas 9tyzdnov za hranicou prezitia.

autor
20. mar 2024

@juliet86 áno viem, ale aj som vystrašená

eli22111
22. mar 2024

Ahoj, ak by si aj porodila v 34. tt, tak rozhodujuca je vaha, resp. zdravotny stav bábätká. Ak bude mat viac nez 2 kg, nebudete musieť byt dlho.... Inak, ja som brala aspirin tiez kvôli preeklampsii v predošlom tehotenstve od 13.tt a rodila som v 34. tt, ale kvôli inej komplikácii, ale pridružena bola aj začínajúca pree.... Mala sa narodila 1800 g, pustali nas domov s váhou 1980g nakoljo pekne prospievala.

autor
22. mar 2024

@eli22111 môžem sa spýtať aké ste mali komplikácie? A koľko ste boli v nemocnici kým babo pribralo?

autor
22. mar 2024

@eli22111 podľa sona ma 1900g

zuzanaa239
22. mar 2024

@autorka a koľko máte bielkovin? Ja som v 33 tt mala 4,7g bielkovin za 24 hod. v moči to už bolo extremne veľa, do 3 g vedia potiahnuť tehotenstvo do 36 tt tlak nemáte až tak hrozný.

autor
22. mar 2024

@zuzanaa239 to neviem koľko presne, ona to zisťuje asi len tými pásikmi, rozbor moču mi ešte nerobila

ailiba
22. mar 2024

Kamoska mala presne ako ty a potiahla do konca. Hlavne sa nebran ist do nemocnice, nech ta pravidelne sleduju. Drzim palce.

luccija
22. mar 2024

Neposlali by Ťa domov bez dieťaťa
Každý deň je plus, keď to nepôjde tak bábo má dobru váhu neboj sa🙂nikto nevie čo bude

eli22111
22. mar 2024

Zacali ma svrbiet chodidla a dlane - tehotenská cholestaza... A postupne mi uz aj stúpal tlak... Pri prvej dcere som bola 3 tyzdne (porodna vaha 1900g,pri odchode 2400g) a s druhou (ako som písala 1800/1980) to som bola 2 týždne, ale tiez by to bolo 3, kebyze čakáme na váhu... Prednosta mal dobrý den, tak nas pustil ☺️ ale lezala so mnou mamicka, ktora rodila tiez v 34. tt, maly mal cez 2500g, tak tu prepustili na 5. den, kedze babatko mala dobrú vahu a zdravotny stav dovoloval.

autor
22. mar 2024

@eli22111 ďakujem 🙂 za odpoveď

@luccija
@ailiba ďakujem, ja viem ze to nikto nevie ,čo bude, len som chcela počuť aj iné skúsenosti

ailiba
22. mar 2024

Jasne, drzim palce. Urcite sa to da vydrzat. Uz je babo dost velke keby nieco... Treba to pozorne sledovat a dobre bude. Bola som s jednou tehulkou v nemocnici a kazdy den ju uz brali na porodnicu, nakoniec porodila v termine. Hlavne pokoj a veeela zdravicka❤️

knihkupec
22. mar 2024

Ja som rodila akútnou sekciou kvôli preeklampsii po ukončení 36 tt. Váha dcérky bola 1870 g a 43 cm. Sama dýchala aj papala, neprisala sa tak sme mliečko odsávali asi rok do fľašky. V nemocnici sme boli len dva týždne, prvý týždeň bola na JIS, potom už spolu na popôrodnej. Dnes je z nej krásna 13 ročna slečna, úplne zdravá, len hyperaktívna. Ale s tým nám pomohol basketbal a všetko je ako má byť.

autor
22. mar 2024
autor
22. mar 2024

@knihkupec ďakujem za upokojenie,budem veriť, že to všetko dobre dopadne, ešte dúfam vydržíme nech babo ešte niečo naberie v brušku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre