Fibroadenóm prsníka (nezhubný nador)

beke79
8. júl 2009

Dievcata chcela by som poprosit aby ste sa zapojili do diskusie na tuto temu. Velmi dobre viem, ze nas je vela ktore mame tento problem (diagnozu). Ja osobne ma s tymto uz dlhorocne skusenosti lebo uz v 19-tich rokoch som bola prvy krat operovana. Teraz mam nieco cez tridsat a som v 22-tyzdni tehotenstva cakam druhe dieta a v lavom prsniku mam dva dost velke FIBROADENOMI. Mam ich vysetrene takze mi brali z nich vzorky a potrvrdilo sa ze jo to zase FIBROADENOM. Chodim do BA k Dr. Bellovi do prsnikovej ambulancie a ubezpecoval ma ze tehotenstvo na to nema ziadny vpliv aj ked mi v prvych tyzdnoch velmi ten nador podrastol vplyvom hormonov.

Chcela by som poprosit hlavne tie zeny dievcata ktore s tym maju skusenosti a hlavne v tehotenstve nech zareaguju a napisu ako to u nich prebiehalo a skoncilo hlavne. Ci su zastankine operacie tj. odstranenia nadoru alebo sledovanie. Mne uz osobne tri krat nador vyoperovali takze moje prsia vyzeraju ako po lincovani. Bojim sa ked sa moje druhe babatko narodi a hodi pohlad na moje prsia tak si to trikrat rozmysli ci chce mliecko alebo nie. 😖

Cakam ze napisete a zareagujete!
Diki vopred

alex1212
9. okt 2018

@eivor mala som to, ked som bola tehotná... ale len 1 den pri uhniezdovaní..

poly2406
15. okt 2018

@eivor pozdravujem ta. J a som nahodne zistila, ze mám vytok z obidvoch bradaviek.. Zlty! Isla som K Dr. 29.10.., vzala krv na prolaktin, nasadila parlodel na zastavenie laktacie a objednala som sa na usg.... A dnes uz mam za sebou biopsiu a o tyzden termin operacie!!! :( V piatok ma z usg brali rovno na mamograf a po tomto ma poslali za onkogynekologom! Neviem sa spamatat!!! Neviem to prijat, neviem nic!... Ako? Preco? Kedy?... Proste nic! Mam tri cysty okrem fibromu 3x1 cm a nadoru 4x2 cm, ktory sa im nepozdava...
Mam sa pripravit na dlhy boj!.... (ťažký, velmi ťažký rok!... Stahovanie s tromi detmi, rozvod, zmena prace a vlastne cely zivot na ruby a teraz toto!...) Nooo, musime to dat!!!
Prajem ti, aby si mala lepsie správy ako ja!

lolonka
17. okt 2018

ahojte baby...máte niektorá skúsenosť s mamologickou poradňou v TT? Nedávno to tam otvorili...ďakujem

alex1212
19. okt 2018

@poly2406 no držím palce.. a máš teda ten nádor nezhubný? dobre ohraničený? ja mám fibroadenom neohraničený a teda.. nedá sa dobre vybrať, museli by mi odstrániť tretinu prsníka

poly2406
20. okt 2018

@alex1212 Dobre ranko. V pondelok mi robili biopsiu, aby sa na 100% uistili. Vysledky budu teraz v pondelok. Jeden je silno ohraniceny a druhy,... Ich vraj znepokojuje!... Vyzera, ze bude zhubny. Som pripravena na to, ze vezmu prsnik. Je mi to jedno, len nech je to dobre a nesiri sa. Mám velky strach! Ale nic mi neostava iba verit!..

alex1212
21. okt 2018

@poly2406 joj! držím palce, daj vedieť... ja som si dala urobiť aj brca testy za 100e, vraj, ak by mi vyšli poziť, tak nemá význam vyberať dáky fibroaden,lebo by sa mi robil další a další s tendenciou zhubného a teda by odporučili amputáciu oboch prs.. našťastie mi to vyšlo negatívne... no držím palce..

pampera13
27. okt 2018

@lucka694 ahoj...viem že je to už stara záležitosť ale chcela som sa ťa opýtať ako to vtedy dopadlo s tehotenstvom a fibroadenom...mne našli jeden a mám ísť teraz na kontrolu, ale zistila som že som tehotná..tak dúfam že to na to nebude mať vplyv a pod.ty si to ako dopadla????

mircalla
27. okt 2018

@pampera13 u mna sa to pocas tehu nezhorsilo

poly2406
27. okt 2018

@alex1212 tak som po operacii.. Prsnik mi zachovali, vybrali nadory a cast podkozia. Bolest zvladam na liekoch, da sa to. Histologia bude o 14 dni, verim ze bude negativna! Tak to citim a inu moznost ani nepripustim!..

eivor
28. okt 2018

@poly2406 Ahoj, držím silno prsty, budem na Teba myslieť. Ja som medzičasom bola u inej lekárky a tá mi odporučila kvôli tomu sekrétu dať si vyšetriť štítnu žľazu, nakoľko mám s ňou trošku problém. Podľa nej je tá hrčka len pekne ohraničený malý fibroadenóm a neodporúča mi ho vyoperovať, keď sa nezväčšuje a hlavne keď som ešte nekojila, teda nemala deti.

kajkag
8. dec 2018

Ahojte, v pondelok ma čaká operacia. Idú mi vybrať 2 hrcky v oboch podnikoch. V júni mi brali biopsiu, bol to nezhubny nádor- Fibroadenom. Vtedy mi to nevybrali, lebo som bola tehotná. Bohuzial v auguste som potratila. V novembri ma začali tie hrcky bolieť. Gynekolog ma poslal tam kde som bola v juni. Doktor povedal, ze je to najlepšie vybrať. Snáď to nebude nič vážne. Mate s tým skúsenosti?

vierkal
11. dec 2018

MUDr. Ivan Waltzer z NOU v Bratislave. Zienky poznate ho aky je to lekar?

miri001
7. feb 2019

@poly2406 ahoj ako si dopadla? ja som tiez vystrasena v nov.2017 2cm cysta na pravom prsniku,na lavom 1cm a zhluky cyst,doporucena mamografia o 2 roky,teraz pondelok som si nahmatala hrcku a boli ma prsnik isla som gynekologicky dala vymenny listok na sono kde napisalaTU mamae 1dx DLQ 4x2cm no som riadne vyplasena co to je, utorok idem na sono ako sa to moze za rok a 2 mesiace zvrtnut

simca06022011
7. feb 2019

@miri001 mne keď našli " hrčku" a potvrdili na sone... Kontroly som mala každé 3 mesiace.. čo lekárka bez vyšetrenia napíše na výmenný je jedno. Keď ti urobia sono, uvidíš a hneď sa na biopsiu objednaj. Môže to byť cysta, uzlina, hocičo

sylt77
11. feb 2019

Som po biopsi prsníka už 2 týždne. Výsledky zatiaľ nemám. No po odobrati vzorky mi tam zostala hrčka vo veľkosti vajíčka, a mam ju tam doteraz a nemám pocit ze sa zmensuje. Nemáte niekto s tým skúsenosť co to môže byť?

miri001
12. feb 2019

@simca06022011 tak bola som na sone je tam len 1,5cm cysta a zhluky cyst ze nic len sledovat

nika8491
12. feb 2019

Baby, mne pri kojeni zmizol. Pojdem sice na sono onedlho, a dam vediet , ci na 100%. Ale ja som ho mala velky cez 3cm, a 1,5cm ... Citila som ho na dotyk.. v 2016 mi robili biopsiu, ktora potvrdila fibroadenom. Odvtedy som nebola na kontrole. Takze som zvedava .

poly2406
13. feb 2019

@eivor,, Ahojte dievcata. Tak ja som od 15. 10.2018 PN. Tyzden po biopsii som bola na operaciu, nakolko jeden z nadorov nebol ohraniceny a mal cez 4,5 cm, rozvedeny popod cely prsnik, okamzite ma poslali na onko. Druhy bol 3cm fibrom. Mám prec vacsiu stvrtinu prsnika. Kontroly na onkologii mam kazde tri mesiace, usg kazdy mesiac. Liecba chemo nie je potrebna, nebolo to zhubne, no vraj o 5 minut 12! Stale mam bolesti, uz sa mi vytvorili aj zrasty. Prve tyzdne po operacii som dostala zapal, infekciu a dutina po nadore sa mi vyplnila tekutinou, chceli to opäť rezat. Brala som dvoje lieky a atb takmer tri tyzdne.. Pre tieto komplikacie sa to vraj horsie hoji. Ale my baby sme silne, zvládeneme to!!! Mala som velky strach a prosila som Boha o sancu! A dal mi ju! Viem dievcata, co je to strach a obavy. No treba verit a bojovat! Pre nasich blizkych! Sama mam tri deti. Minuly rok bol pre nas velmi tazky a stres sa popisal na mojom zdravi. Prestahovala som sa s detmi, rozviedla s dlhorocnym tyranom a zmenila pracu, aby sme zacali na novo... A takto som dopadla.. kedze mi bude koncim doba urcita v aprili, chcela som uz nastupit do prace, hoc na liekoch. Uz by som mala zmluvu na neurcito. Som zavisla na svoj prijem, tak ze to nejak dam!... A nedam! Prijali na moje miesto inu.. Ja uz nie som zaujimava.. Dovolila som si "byt chora". Ale nic to!!! To najdolezitejsie v zivote mam! Sancu!!!! Bojujte dievcata a strach bokom. V takychto pripadoch strach nema miesto! Vsetkym nam prajem nekonecne zdravie!!!!!

mmama
28. máj 2020

Je tu prosim niekto,kto by mi poradil ako sa vola oddelenie alebo ambulancia kde sa vykonava lokalny zakrok vyberania fibroadenomu?ďakujem

nsuminova
8. aug 2020

@mmama aj mna by to zaujimalo ak ste niečo zistili

simca06022011
8. aug 2020

@mmama onkochirurgicka ambulancia, chirurgicka ambulancia...

pampera13
8. aug 2020

A myslíte si resp.ake máte skúsenosti či je lepšie tam ten fibroadenom nechať keď stagnuje a nič sa s ním nedeje alebo radšej vybrať...lebo mne jeden doktor tak povedal druhý inak

mmama
8. aug 2020

@pampera13 presne toto iste aj mne.

pampera13
9. aug 2020

@mmama a už si s tým aj niečo podnikla ?

mmama
9. aug 2020

@pampera13 nie stale ho mam.Citala som prispevky kde odporucali ho nechat ked je rovnaky.A aj to ze ked sa vyberie dorastoe druhy.Tak neviem no.A ty ho mas aky velkostou?len si ho nahmatas?

pampera13
10. aug 2020

@mmama je pomerne malý niečo okolo 1cm nepamätám si presne..ja si to ani nenahmatam...ale moj gynekológ mi povedal ze on nie je za to aby sa v prsníku nachádzalo niečo čo tam nemá a iné veci okolo toho a p.doktor čo mi robil sono povedal že on by s tým nič nerobil keď je to takéto malé a stagnuje to...

mmama
11. aug 2020

@pampera13 ved prave kazdy ma iny nazor a teraz sa rozhodni.Niekto pisal ze sa to da aj v lokalke vybrat.To by som si aj dala nechcem pod narkozu.Ale neviem kde v okoli to takto vyberaju.

pampera13
11. aug 2020

@mmama toto neviem..ja sa skor bojím že by sa to mohlo vrátiť a vo väčšej veľkosti a možno aj počte

miri001
18. aug 2020

@pampera13 ja mam 2 na jednom prsniku jeden cca 2cm a dr na mamo a sono nic len kontroli ze sa to 3 roky nemeni je to rovnake

adulka07
3. nov 2020

Včera mi lekár po sone zistil malý ohraničený útvar.. 19teho idem na biopsiu... Ale čo je cudne, že pred rokom som bola na manografiu a vtedy nič nezbadali... Dúfam, že to je len fibroadenom...čítala som tu veľa príspevkov tak som trošku kľudnejšia

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre