Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Flaxiparine v 37. týždni

helen4
23. jan 2015

Ahojte.poradite mi ako si pichat flexiparin?som v 10 mesiaci tehotenstva flexiparin mam na recept od hematologicky.lenze akurat hned po vysledkoch ma dovolenku taksom sa nestihla informovat.dakujem

lalinko2010
23. jan 2015

@helen4 1O mesiac tehotenstva?????
mne flaiparine pichali do brucha, ale nepichala som si ho sama, sadista nie som a ani by som to nezvladla...

helen4
autor
23. jan 2015

Zacinam 37 tyzden.tehotenstvo konci 40 tyzdnom. No ano pichat si ho budem sama

tjesulka
23. jan 2015

Ja som si ho pichala sama do brucha

lusyinka
23. jan 2015

môžeš si aj do pleca,nielen do brucha..

lalinko2010
23. jan 2015

@helen4 aha tak chapem teraz, 4O tyzden...
pokial si ho vies pichnut sama, tak do brucha a pleca, myslim ze je to aj v pribalovom letaku napisane...

skriatok3333
23. jan 2015

@helen4 ja som si ho pichala od 5 mesiaca,pravidelne a do brucha som odmietla si pichat tak mi povedali že môžem do nohy,ramena.Podla mna je to jednoduchšie do stehna,to som zvladala sama,chce to zvyk ale ide to,neboj zvládneš to.

helen4
autor
23. jan 2015

Dakujem vam,ale na letaku je len ze do brucha,ale to uz nemozem.ale ako?vytvorit koznu riasu a priamo rovno celu ihlu?hlavne postup by som chcela vediet, dakujem.

pizik
23. jan 2015

@helen4 ja som si pichala do brucha po celu dobu tehotenstva. Pokial bolo brusko mensie tak v okoli pupka a potom po bokoch smerom ku chrbtu. Tam sa riasa este urobit da. Potrela som alpou alebo benzinalkoholom na dezinfekciu, potom som si kolmo prilozila ihlu a vpichla. Drzim palce

liebling98
23. jan 2015

@helen4 miesto vpichu vydezinfikuješ, vytvoríš kožnú riasu. BUBLINKU VZDUCHU NEVYTLÁČAŠ! Celú ihlu pichneš kolmo do kože. Obsah striekačky vytlačíš. Vytiahneš. Na miesto vpichu si môžeš priložiť kúsok vaty, ak by tieklo trochu krvi. Niekedy sa Ti môže vytvoriť modrinka, keď prejdeš cez cievku. Ja som si pichala vždy do brucha, do stehna ma to oveľa viac bolelo. Vo vyšších štádiách tehotenstva som si pichala do boku približne v línii pupka nad hrebeňom panvovej kosti. Slaniny je tam dosť.
Odpichaných mám cca 1000 injekcií = 3x celé tehotenstvo + 3x šestonedelie
inak je to Fraxiparine
Kľudne sa pýtaj. A držím ti palce

helen4
autor
23. jan 2015

@liebling98 dakujem ti, pisem z muzovho mobilu tak mam mensie chyby 🙂
No ved akurat sa na to chystam, -ale hnusi sa mi to, nerada sa pozeram ked mi pichaju injekcie.mne zistila doktorka vyssie d dimer, aj na hematologii mam podrobnejsie testy a predpisala mi to!tak snad to potrebujem!mam hrozne krcove zily tak preto!uz jedno dieta mam,ale teraz mam vacsie problemi ako pri prvom tehu

liebling98
23. jan 2015

@helen4 to bude v pohode, neboj sa, zvykneš si. Pre mňa bolo horšie pichať si do prsta (tehotenská cukrovka, musela som si merať cukor v krvi). Každé tehotenstvo som bola ako ihelníček.
Ak Ti to predpísala hematologička, vie prečo to robí.
Ešte ma napadlo, že by si si to mala pichať vždy približne v rovnakom čase. A keď pôjdeš do nemocnice, na príjme oznám, že picháš Fraxiparine, akú dávku a kedy si si naposledy pichla.

eruuuska
24. jan 2015

Ahoj, ja beriem fraxik od zaciatku tehu, spociatku som si ho pichala do brucha, ale tam sa mi neskor robili uz take hrce a modriny, ze som to riesila s lekarkou a ta mi povedala, ze sa moze este pichat z vonkajsej strany stehien a ramien, tak som si potom pichala do stehien a teraz mi manzel picha do ramien, lebo aj stehna uz dopichane.
Nemusis sa vobec bat, zvyknes si na to, mne bolo zo zaciatku z toho zle ale asi po tyzdni mi to uz nic nerobilo....
Spravis si koznu riasu, najlepsie nie moc zosiroka, aby si mala asi taku 1.5cm riasu medzi prstami, vzduchovu bublinu by si mala mat hore, ked smerujes ihlou dole, miesto vpichu vydezinfikujes, a kolmo pichnes s tym, ze cela ihla by mala byt v kozi a vytlacis tekutinu, vyberies a znova vydezinfikujes, ale pozor, netri to miesto, iba priloz tampon z dezinfekcou, lebo ak budes triet, moze tekutina vytiect....
Vyzera to hrozne, ale zoparkrat a budes profik.... ja si tiez musim merat aj cukor, sice nemam cukrovku, ale predispoziciu v rodine tak si kazde 2-3 tyzdne este musim robit aj glykemicky profil a pravdu ti poviem, pichnut si fraxik je proti tomu vazne nic...
Drzim ti palce a tu chvilku to vydrz, ja si ho budem musiet pichat do konca sestonedelia takze tym, ze zacinas az teraz, mas to v pohode... Pekny den

helen4
autor
24. jan 2015

Dakujem vam vsetkym,dnes rano som si pichla a v pohode nic ma nebolelo a ani neboli🙂

rachel36a
24. jan 2015

Ked si v 37tt tak si v 9 mesiaci, nie v 10...ja som tiez v 37tt a picham stale do brucha

trgypadl
24. jan 2015

Rr@rachel36a tehotenstvo sa rata aj podla lunarnych mesiacov aj podla kalendarnych
lunarny mesiac 10
kalendarny 9

mamjka
24. jan 2015

ja som si na začiatku pichala do brucho neskôr už len do ramena...

skus z vonkajsej strany najst niekde v strede medzi laktom a ramenom miesto....pichnes hlboko podla tukovej vrstvy a tlacis striekacku ked stipe treba hlbsie lebo si iba pod kozou.... 🙂 zvladnes to neboj a ak sa bojis normalne chod na pohotovost a pichnu ti aj ukazu ako...🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli