Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Gbs pozitívna v 38. týždni

marrietka
8. aug 2015

Ahojte baby,poraďte mi prosím,som 38 týždeň a zistili my gbs streptokokov,vraj sa to nelieči len pred pôrodom 4 hodiny podajú antibiotiká,čo keď sa nestihne a malý dostane infekciu dych.ciest?dá sa to liečiť?aj potom?a ešte jedna otázka ak odtecie plodova voda nechajú ma ttrápiť ešte veľa,lebo som počula že nemôžu čakať pôrodom lebo sa k dieťaťu môže dostať infekcia...ďakujem

januliku
8. aug 2015

@marrietka ja som streptokoka sice nemala, ale porod mi zacal odtecenim plodovej vody bez kontrakcii. Nechali ma 24 hodin a potom dali vyvolavacku. Za ten cas mi dali 2 davky atb infuzne kvoli infekcii. Takze to zrejme davaju automaticky pri odteceni vody.

alias313
8. aug 2015

@marrietka ja som mala pri oboch drobcoch pozitiv.ked sa narodil prvy dostaval atb pre vysoke zapalove hodnoty.Teraz som rodila dcerku a ta nedostala nič.Je to asi individualne..a pri plodovej vode je to tiez individualne,pri prvom odtiekla v noci a rodila so m poobede.a pri druhej mi ju prepichli a mala bola o 2 hodky tu.a neboj nie je to nic hrozne ta infekcia.

tana2278
8. aug 2015

@marrietka Sanca, ze dieta dostane infekciu v takomto pripade sa pohybuje tusim okolo 20% (tusim!!!!). Ak by aj infekciu dostal tak sa to lieci atb. Nie je to nic strasne. Mnoho zien taketo 'preventivne' podanie antibiotik odsudzuje a odmieta.

marrietka
autor
9. aug 2015

Hjaaaj ďakujem baby,troška ste ukľudnili..dúfam že to stihnem včas a bude všetko ok!ďakujem ešte raz!

Tu začni písať odpoveď...

Odošli