HCG sa znižuje počas tehotenstva. Čo to znamená?

ariela22
21. feb 2011

Prajem pekny dnik 😉 .....Mam problem s HCG v krvy.Som v 12 tom tyzdni tehotenstva a babätko stale rastie a HCG hormon klesa a to mi ho doktor berie kazdy tyzden 😖 .Ked som sa pytala co sa vlastne deje,ani on sam nevie.Nestretla sa nahodou niektora z vas z niecim takym???Ked ano tak ako to dopadlo??Mam velky strach a babatko to urcite citi tiez.....pred mesiacom som mala hodnoty 99.040 tyzden na to 98.490 potom to uz bolo 78.400 a dnes 69.310...nespinim ani nekrvacam......neznaci to nic dobre,podla mna,ale babco vizera ze je v poriadku....poradte mi prosim...Dakujem Dakujem Dakujem

erickaa
21. feb 2011

Ahoj, ja sa síce nevyznám..ale podľa tejto tabuľky z wikipedie sa HCG okolo 12 týždňa znižuje, lebo svoj vrchol už dosiahlo..

The following is a list of serum hCG levels. (LMP is the last menstrual period.)

* 3 weeks since LMP: 5 - 50 mIU/ml
* 4 weeks since LMP: 5 - 426 mIU/ml
* 5 weeks since LMP: 18 - 7,340 mIU/ml
* 6 weeks since LMP: 1,080 - 56,500 mIU/ml
* 7 – 8 weeks since LMP: 7,650 - 229,000 mIU/ml
* 9 – 12 weeks since LMP: 25,700 - 288,000 mIU/ml
* 13 – 16 weeks since LMP: 13,300 - 254,000 mIU/ml
* 17 – 24 weeks since LMP: 4,060 - 165,400 mIU/ml
* 25 – 40 weeks since LMP: 3,640 - 117,000 mIU/ml
* Non-pregnant females: <5.0 mIU/ml
* Postmenopausal females: <9.5 mIU/ml

erickaa
21. feb 2011
mircalla
21. feb 2011

presne ako pise @erickaa...akurat nechapem naco ti stale sleduju HCG? ved dolezite je sono a ze babo je ok, HCG sa uz v 12tt nesleduje...nejaky dovod preco odobera HCG? tiez nechapem, ze doktor sam nevie?

ariela22
autor
21. feb 2011

Dakujem babenky....ja som to vobec nenasla...Pozrela som si vsetky tie stranky a aj tie hodnoty a uz som kludnejsia....Zajtra idem znovu na krv a posielaju vysledky do ineho labaku aby sa uistili o spravnosti 😉 ....A este tento tyzden by som mala ist do Kosic na USG kvoli tym hodnotam.....Doktor si asi mysli,ze nieco prehliadol......Zacal mi ho merat kvoli tomu,ze som nemala pravidelnu menstruaciu a nejako mu nesedela velkost babetka s tyzdnami tehotenstva,tak myslel,ze nerastie....Velmi ste mi pomohli....Dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre