Heparínove injekcie

somtoja13
10. jan 2015

Ahojte baby počas tehotenstva si musím pichat heparionve injekcie a mam z toho strašne modré a boľavé brucho. Troska sa desim že si to musím pichat cele tehotenstvo keď mi aj bruško podrastie a natiahne sa koža a bude to ešte bolestivesie.Mate s tým niektorá skúsenosti?dakujem za odpoveďe

margarita
10. jan 2015

skusenosti je tu koooopec
https://www.modrykonik.sk/forum/zdravotne-problemy/trombofilia-skusenosti-s-liecenim-a-otehotnenim/

ja sama mam za sebou 3 take tehu a sestonedelie, a prezili sme v pohode, treba striedat a skusat pichat aj do bokov, ramena, stehna, telo je velke a zvladne to 😉

eruuuska
11. jan 2015

@somtoja13 Ahoj, ja ked som si pichala do brucha mala som tiez velke modriny a bolave hrce, uz par mesiacov si picham do stehien z vonkajsej strany (poradila mi sestricka u gyn) modriny a hrce takmer ziadne aj bolestivost je nizsia, len zial uz aj to mam cele dopichane tak ideme skusit ramena (to bude pichat manzel tak uvidime) aby si stehna trochu oddychli a znova sa k nim vratim... neboj sa urcite to zvladnes, ja o dva mesiace rodim a pichla som si ich ani nepamatam uz kolko... ja si hovorim stale, ze kym to nie je nieco horsie vydrzim.... drzim palce 😉

somtoja13
autor
11. jan 2015

@eruuuska čo by sme pre tie detičky neurobili že? 😉 ja mam z injekcii celkom strach čiže mi ich picha od začiatku manžel.Dnes sme skúsili pichnúť do stehna bolo to oveľa lepšie, brucho už mam celkom citlivé.Presne som si aj ja myslela že baby mávajú oveľa horšie choroby. Čiže pár injekcii hore dole . Ďakujem za povzbudenie 😉

eruuuska
11. jan 2015

@somtoja13 presne tak, ja som prve kvoli tej zrazanlivosti potratila, takze teraz si hovorim, ze toto je nic, kedze celu tehu je kvazi uplna pohodicka, az na par neprijemnosti, ako bolesti chrbta atd. ale vsetko zvladam s usmevom, lebo viem, ze ten moj drobcek je v uplnom poriadku aj vdaka tym injekciam.... 🙂 som rada, ze do stehna to bolo ovela lepsie u mna tak isto, len uz to vcera aj predvcerom dost bolelo, tak som dnes zavelila, ze picha manzel do ruk tak som zvedava ako to dopadne, drzkaj sa a hlavne na vas s drobcekom davaj pozor 🙂

pianina
11. jan 2015

@eruuuska ramena su super.manzel mi picha 🙂

somtoja13
autor
11. jan 2015

Ďakujem tak ja už mam po dvoch potratoch takže som tiež rada že sa to zatiaľ vyvíja ako má. Držím palce aby si to bez veľkých bolesti dotiahla do konca a narodilo sa krásne zdravé miminko 😉 a beres okrem týchto injekcii aj niečo iné? mne zatiaľ nechal ass100 že zo začiatku môžem aj injekcie aj tabletky.Teda ešte plus kys.listovu

eruuuska
11. jan 2015

@somtoja13 dakujem 🙂 aj tebe prajem, aby si si to uzila a dotiahla do stastneho konca 🙂.... no ja som brala este prvy trimester duphaston a femibion, teraz beriem tie injekcie a tak dva trikrat do tyzdna ako ma napadne prenatalne vitaminy ladeevita, a obcas magnezko, ked dostanem krce do noh atd. to je vsetko....

somtoja13
autor
11. jan 2015

@eruuuska ja idem zajtra na kontrolu tak mi vari povie co a ako 😉 pekny vecer

vege1
15. jan 2015

@margarita
@eruuuska
@somtoja13
@pianina
Ahojte baby, ja som po dvoch potratoch a dnes som sa konecne po 2 mesiacoch dostala k vysledkom testov. Imunologia vdakabohu dopadla ok, ale zistili mi rovno tri trombofilne mutacie, z toho jedna je homozygotna. Gynekolog mi povedal, ze to nie je take strasne, len v tehotenstve si budem tiez musiet pichat nizkomolekularny heparin. 😒 Na hematologiu som sa uz objednala. Uvidim, co povedia tam..
Neviem, na jednej strane som stastna, ze sa zistila pravdepodobna pricina potratov, na druhej mam strasny strach, ako to bude dalej - ci sa mi znovu podari otehotniet ci liecba zaberie ☹ Nemam stach z ihiel, ale neviem si predstavit, ako si sama budem pichat injekcie. Manzel by to nedokazal - odpadava uz pri kvapke cudzej krvi.

somtoja13
autor
15. jan 2015

@vege1 Ahoj.Ja som sa tešila keď konečne zistili že v čom bola príčina potratov a povedala som si že niektoré baby maju oveľa väčšie ťažkosti v tehotenstve alebo nemôžu vôbec otehotnieť a bez žiadnej zjavnej príčiny. Neboj zvyknes si aj na injekcie. Pre toho drobca vnútri to isto zvládneš. Teda ja sa tým utešujem 🙂.Teraz keď ostaneš tehotná tak ťa budú mať lekári pod kontrolou vôbec sa nemusíš báť a robiť si starosti. Ja som v septembri potratila a som zase tehotná ale teraz sa citim úplne inak oveľa lepšie. Držím všetky palce aby sa ti podarili mimčo čo najskôr a bolo všetko ako má byť. 😉

margarita
15. jan 2015

@vege1
ja by som sa sama tiez nedokazala pichnut, lebo ja som kedysi omdlievala aj pri odbere krvi z prsta 😀 ale tie mesiace chodenia na hemato v tehu a po nich ma naucili, teraz sa uz veselo mozem aj na ihlu pozerat, no pichnut sa sama som tiez mala zabrany.
nastastie manzel sa hecol a povedal si, ze aby bol aj nejako inak ucastny mojho uspesneho tehu ako len pri jeho zaciatku a konci 😀 dal sa na to a pichal to uplne profesionalne...

nemas nahodou nejaku dobru susedu, kamosku v blizkom okoli a pod., co je napr. zdravotacka? jednej mojej znamej to pichala kazdy vecer suseda zdrav.sestra...

drzim palce, strach tu bude vzdy, liecba pomoze hoci 100 percent uspechu Ti nezaruci, ale treba verit, ze sa to moze podarit...sa mi machruje, ale neboj, ja som kazde svoje tehu bola na prasky min. prvy trimester, kedze som cca do 9tt vkuse spinila, ale za ten potencialny vysledok to isto stoji...

vege1
15. jan 2015

@somtoja13
@margarita Ahojte, dakujem velmi pekne za odpovede aj povzbudenia 😉 Ved jasne, pre to drobatko by som urobila prve aj posledne. Bojim sa len toho, ze tie mutacie mam az 3 (MTHFR C667T, PAI-1 4G/5G a BF G/A. Zajtra uz idem na hematologiu, tak uvidim, aky bude postup.
Je to strasne smutne, ze sme vsetky najprv museli prist o babatka, aby sa zistila diagnoza. 😒
Co sa tyka injekcii, tak manzel ma sokol. Normalne tvrdi, ze on by mi tie injekcie skusal pichat aj on. No je to poklad.
Este raz dakujem 😉

pianina
15. jan 2015

@vege1 Tak to je super,ze ti zistli co ti je.Injekcie su to najmenej co si doteraz presla,mne picha manzel do ramena,ale na zaciatku si mozes aj do bruska tam,ze to najmenej boli.Ja si picham len posledny trimester.Dovtedy som uzivala ASPIRIN.Ja mam syndrom lepivych dosticiek.Tak prajem nech vsetko dobre dopadne 🙂

margarita
15. jan 2015

@vege1
tak vidis, ono sa chlapi niekedy fakt nezdaju 😉
inak ja som homozygot MTHFR C667T, a podla mna je uz jedno ci mas jednu alebo tri, princip je rovnaky a treba riedit krv, ci uz tym aspirinom, anopyrinom alebo heparinom. podla Tvojich predispozicii a aktualnych krvnych vysledkov Ti nasiju liecbu na mieru.

somtoja13
autor
16. jan 2015

@vege1 aj chlapi sa vedia prekonať keď chcu ;) daj potom vedieť ako si dopadla na tej hematologii.Ja som všetko riešila cez môjho gynekológa keďže tu v Nemecku ani hematologicke oddelenie nieje teda to mi tvrdí šéf. Ale zato môj doktor sa o všetko krásne postaral.

vege1
16. jan 2015

@pianina dakujem velmi pekne 😉

vege1
16. jan 2015

@margarita
@somtoja13 Tak prvu konzultaciu mam za sebou. Hematolog ma odporucil na dalsie biochemicke vysetrenia, ale netvaril sa, ze tie mutacie maju nejaky suvis so spontannymi potratmi. Ako viem, ze 100 lekarov a 200 roznych nazorov, ale ked gynekolog bez vahania povie, ze krv riedit treba a hematolog, ze by tehotenstvo riskol aj bez liecby... 😒 Gynekolog mi robil uz kopu vysetreni a pozna moju anamnezu, takze verim jeho nazoru. Len som vzdy taka zneistena, ked lekari nemaju rovnaky nazor..

somtoja13
autor
16. jan 2015

@vege1 tak tomu nerozumiem. ..určite to povedz svojmu gynekológovi čo ti teraz tento hematolog povedal a riad sa v tehotenstve nim.Mne dokonca moja obvodna povedala že načo som si urobila dieťa keď neviem aká je moja diagnóza ( zistil mi ju gynekológ len pred dvoma mesiacmi)...pritom gynekológ mi povedal že kludne sa môžeme ďalej snažiť. neboj keď budeš pozorovaná a brať pravidelne lieky a injekcie tak budeš mať všetko v poriadku. Ono niekedy tie mutácie nepriamo súvisia s tehotenstvom.Ja vlastne ani presne neviem aku mam mutaciu teta ma Leiden ale u mňa nebola táto tá čo súvisela s potratmi.Tak to bolo napísané. Mne to lekár vysvetlil tak že pri tvorbe placenty tj. 6tt sa to u mňa vždy zastavilo a potratila som . Že krv bola moc hustá nedostala sa k dieťatku a ono umrelo . Určite sa popytaj gynekológa presne čo tie mutacie v tehotenstve spôsobujú on to bude určite vedieť. ;)

vege1
16. jan 2015

@somtoja13 to o placente a nedostatocnom vyzivovani plodu mi hovoril gynekolog, aj hematolog. Ja som si uz o tom tiez dost pogooglila a vychadza to tak, ze tie "moje" mutacie su vzdy spajane s rizikom potratu. Ako nepochopila som to dnes uplne.. Mi to prislo, ako keby vlastne povedal, ze vsak 100% istotu, ze som potratila kvoli trombofilnym mutaciam nemam, tak naco liecba.. To mi je jasne, ze som mohla potratit aj z inych pricin (ale histologia nic neukazala). On zas nema 100% istotu, ze som nepotratila prave kvoli nim. Nevystudovala som medicinu, takze s lekarom sa isto hadat nebudem. Pobeham si tie dalsie vysetrenia a uvidim.
Inak ako to je? Ten heparin mi potom predpise gynekolog, alebo to moze urobit len hematolog? Ja som rozhodnuta, ze si tie injekcie budem ziadat (co uz len preventivne), lebo dalsi potrat uz asi neznesiem.. ☹

somtoja13
autor
16. jan 2015

@vege1 ako som pisala ja som na hematologii nebola čiže mne to predpísal gynekológ . Ale už cez sviatky som vedela že som tehotna a šla som si injekcie pýtať od obvodnej a tá mi ich predpisala tiež.

margarita
16. jan 2015

@vege1
to doverne poznam, aj u mna sa hemato a gyndak v podstate cezomna hadali cele tehu 😉 lebo kazdy mal inu predstavu aku liecbu mam mat, no muzska a este k tomu aj lekarska jesitnost, ale prezila som to.

takto, nikto Ti nezaruci ze jedinou pricinou bola nabeton mutacia, lebo je pravdou, ze skore potraty mozu byt spojene aj s nejakymi vyvojovymi vadami,chybnym delenim buniek, inymi faktormi, ktore sa ale prave vdaka tak skorym stadiam tazko overuju, ked je uz po vsetkom...

ak mam byt uprimna, ja som potratila 3x, 2x este pred zistenim diagnozy, a raz aj po tom, co som si pichala od zaciatku tehu...a z mojich 3 uspesnych donosenych tehu som prve nemala liecbu az do 8tt, ale nepotratila som, a dalsie dve som brala lieky pomaly uz od ovu, a aj tak som krvacala a spinila cely prvy trimester.
uz som to tu kdesi na MK popisala viacraz, zaver je nic nie je vsemocne, liecba moze znizit riziko potratu, treba to tak brat, ale 100percentnu garanciu Ti ziaden lekar ani liek neposkytne.
Ja verim v Boha, kto chce nech veri na osud,horoskopy, Jonasove vypocty, vestice alebo plostice 😀
skratka treba to len risknut a dufat, ze to dobre dopadne.
My nie sme panmi nad zivotom a smrtou, akokolvek moc by sme si to zelali...

zalezi na tom, ake injekcie, napr. mne Fraxiparine 0.3 mohol predpisat aj gyndak, aj obvodacka, ale tie silnejsie 0.4 ml uz len hemato...ale to sa kvoli poistovniam meni ako aprilove pocasie...

vege1
17. jan 2015

@margarita ja s tebou uplne suhlasim 🙂 Tiez verim v Boha a viem, ze ja si mozem naplanovat cokolvek, ale nie je to v mojej moci, ani na mojom rozhodnuti. A tiez si uvedomujem, ze aj keby som si pichala neviem co, nemusi to byt uspesne. Chcem k tomu len pristupit zodpovedne a ak je nejaka sanca, ze by to mohlo pomoct a zaroven neublizit, idem do toho. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre