Genitálne bradavice a prirodzený pôrod

ruzicka111
3. apr 2018

Zdravím, chcela by som sa opýtať žien, ktoré mali problém s týmito bradavicami či ste rodili prirodzene alebo sekciou? Všade som sa dočítala že sa má rodiť sekciou, aby sa dieťa nenakazilo. Ja som sa na to pýtala aj mojej dr. a tá mi povedala, že ich nemám veľa a rodiť budem prirodzene. Chcem sa spýtať či je tu niektorá, ktorá rodila s gen.bradavicami (ak ich mala málo) prirodzene? Ďakujem za každú odpoveď. Inak som 31tt.

evitka83
4. apr 2018

@ruzicka111 a nenavrhla ti ambulsntnu liecbu? Toho sa da do porodu este zbavit zmrazenim, vypalenim. Ja som to teda neriesilav tehu nastastie, ale gyn mi vtedy povedala, zeby to bol problem na prirodzeny porod kvoli riziku nakazy, aj keby bola iba jedna. Skratka je to tam. Asi by som skusila ineho lekara

ruzicka111
autor
4. apr 2018

@evitka83 ved prave preto som sa na to gyn. pýtala a že to nemám veĺa :( že v pohode prirodzený pôrod... preto som chcela vedieť či sú tu ženy ktoré tak rodili aj keď ich mali.. a či všetko bolo v poriadku. Mám pocit že čo lekár, to iný názor.

janinka9
27. aug 2018

@ruzicka111 ahoj tiez mi vyskocili v tehotenstve rodila som prirodzene a nikto to neriesil . Az po porode dom si ich nechsla odstranit laserom ale teraz rok od porodu sa mi objavili znovu . Som z toho uz zufala . Hlavnf sa bojim ci sa tym nenakazila mala . Pytsla som sa na detskim infekcnom ci sa da spravit test dietatu a pozeralu na mna ze co to chcem . Potom som sa pytala na detskej ORL ake jf riziko papilomatozy dietata a tam mi povedali nech sa upokojim ze riziko je velmi male ze taky pripad mali len jeden zs 30 rokov praxe . Ja som vsak stale aj tsk v strese o malu . Akk di nskoniec rodils ty ? Drzim palce a prajem vsetko dobre

ruzicka111
autor
27. aug 2018

@janinka9 ahoj 🙂 nakoniec kvoli nepostupujucemu porodu som rodila sekciou..avsak lekari aj primar zhodnotili ze kludne by som mohla rodit prirodzene ked som sa pytala na tie bradavice..takze bud v klude a nestresuj sa 🙂

blackcat8885
1. sep 2018

Ja som ich v case porodu nemala ale predtym ano a hned na zaciatku tehotenstva ma lekar upozornil,ze ak ich budem mat v case porodu bude to sekcia lebo sa babo moze nakazit a je to nebezpecne

janinka9
2. sep 2018

@blackcat8885 je to komplikovane ohladom prenosu na dieta . Virus ti pretrvava v tele aj subklinicky teda bezpriznakov cize potrncionslne riziko nakazy je aj u zien co ich nemaju viditelne. Virus hpv bol detekovany aj v plodovej vode cize porod sekciou dieta neuchrani iba znizuje riziko. Tolko k najnovsim vyskumom. Dufam len ze dnes da kazda mudra matka zaockovat svoju dceru protu tomu svinstvu. My sme tu moznost nemali

danielle98
28. máj 2019

Ahojte, čo sa týka mňa tak prednedávnom sa mi tiež objavili a doktor mi dal na to jednu masť, ktorá mi po pár dňoch zabrala a bradavice zmizli ... ale tiež sa bojím rodiť prirodzene nakoľko som tiež dosť o tom čítala, že sa to môže preniesť na bábätko ... myslíte, žeby som sa na to mala spýtať lekárky, ku ktorej teraz chodím? ...

blackcat8885
29. máj 2019

@danielle98 ja som ich našťastie vyše roka nemala a mohla som rodiť normálne mne zabral wartec masticka ale prvé 3 mes tehu sa vraj nesmie dávať ja som dávala ale iba trosicku a odvtedy som nemala malý je úplne zdravý

danielle98
29. máj 2019

@blackcat8885 Ja som tiež na to dostala wartec a zmizli mi, mala som ich cca pred mesiacom a rodiť by som mala o 3 týždne.. čiže nie je celkom vylúčené rodiť prirodzene?

blackcat8885
29. máj 2019

@danielle98 ak ich nemas tak myslím že môžeš prirodzene no niesom lekár ale ja som ich posledné mesiace tehu nemala takže nikto sekciu ani nespominal

danielle98
29. máj 2019

@blackcat8885 No dnes som sa pýtala lekárky a tá mi povedala, že ak ich už nemám (jedna tuším mi tam zostala, ale mastím si ju) ... tak môžem ísť aj prirodzene ... lenže zase mám vysoký tlak takže predsa len neviem, či nepôjdem na sekciu ... ono vraj by bol problém, keby boli tie bradavice dnu aspoň čo som čítala, že na povrchu to nevadí ... ja som ich mala na povrchu ale dnu, pravdepodobne, nie ... nemala som žiadne bolesti ani nič, ja som o nich asi mesiac ani nevedela ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre