Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Hroziaci MA v 7. týždni

jaja8_9
30. mar 2021

Ahojte, poslednú ms som mala 26.1. Ale viem ze ovulácia prebehla okolo 18.2. Takže dneska by som mala byt cca 7tt. Pred 2 týždňami to podľa utz bol 5tt pekný gestacny vacok aj hcg zodpovedalo 5tt. Dnes som po tých 2 týždňoch prišla na utz s nádejou že bude aj plodik a srdiečko. Zase bol len väčší gestacny vacok so zltkovym vackom a plodovym tercikom žiaľ nič viac. Povedali mi ze je to cca 6tt. Zobrali mi krv na hcg a vo štvrtok sa budú odbery opakovať a podla toho sa rozhodne. Doktorka ma pripravovala na najhoršie, že by sa musel stat jedine zázrak. Tak nič mi neostáva len dúfať. Bol by to 2xMA a detičky žiadne nemáme. Je tam ešte podľa vás šanca? Ráno som trosku zakrvacala, potom nič a pot len ružový výtok a znova nič. Beriem ascorutin.

cookie29
30. mar 2021

sanca je vzdy, inac by Ta dr neposielala na kontrolny odber, ako stupa HCG... ale nechcem davat falosne nadeje. A zakrvacanie moze byt dosledkom UTZ, pokial robila endovaginalne.

jaja8_9
autor
30. mar 2021

@cookie29 krvácanie som mala ešte pred vyšetrením, na sonde bilo trosku krvi ale inak teraz vôbec ne krvacam ani po utreti 🙂🙏

jaja8_9
autor
30. mar 2021

@jaja8_9 tak znova po utreti krv... Ja neviem

len_nig
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jaja8_9
autor
30. mar 2021

@len_nig ďakujem, pripravujem sa lebo ma začínajú aj kríže dosť bolieť 😭tak keď už nič iné len dúfať ze to pôjde prirodzene a ze neskončim na kyretazi ako minulý rok 😭🙏

ivver
30. mar 2021

@len_nig aj u mňa...

len_nig
30. mar 2021

@jaja8_9 daj vedieť 😟 budem držať palce aby sa stal ten zázrak 🙏

jaja8_9
autor
30. mar 2021

@len_nig áno 🙏 dúfam, ďakujem ze na mňa myslíte

andrejocka36
30. mar 2021

@jaja8_9 u mňa to isté. Po utretí krv a neskôr sa to stupňovalo a o bábätko som prišla 😢 Zažila som to už 2x (december a teraz marec) a chvála Bohu som nemusela ísť na čistenie.

Držím palce aby to bol zázrak a bábätko sa udržalo. V mojom prípade sa zázrak nekonal 😪 Takisto nemám žiadne detičky 😪

jaja8_9
autor
1. apr 2021

@len_nig
@andrejocka36
Tak zázrak sa nekonal 😔 včera som spontánne potratila naše ďalšie vytúžené dieťatko... 😭 Je to veľmi ťažké, ale aspoň tentokrát nemusím ísť na čistenie

len_nig
1. apr 2021

@jaja8_9 veľmi ma to mrzí, bohužiaľ viem ako sa cítiš 🥺 už len veriť že sa všetky raz dočkáme deti 🍀

andrejocka36
1. apr 2021

@jaja8_9 ach 😪 Je mi to veľmi ľúto 😢 čo sa stalo. Teraz je to ťažké, hlavne po psychickej stránke. Zažila som to už 2x 😭 Ja sa z toho ešte stále neviem spamätať 😢 Lekárka ma už posiela na vyšetrenia od hematológie, endokrinológie a genetiky až po reprodukčnú imunológiu.

Verím a dúfam 🙏, že sa raz staneme mamami a budeme sa tešiť z vytúženého bábätka

smoulo33
1. apr 2021

@jaja8_9 a aj ostatné dievčatá, ktoré máte za sebou 1 alebo viackrát MA. Pýtajte sa od gynekologičky na Hematológiu, možno tam je problém. Ja som mala MA 1/2019. Potom som išla na Hematológiu a teraz mám 9-mesacné dvojičky párik. Ale už som dieťa predtým mala, syn bude mať 12 rokov. Pomohlo mi to veľmi. Prajem veľa síl ❤️❤️❤️

jaja8_9
autor
1. apr 2021

@len_nig v poriadku😔 ja neviem ci sa niekedy dočkám keďže každým ďalším potratom klesá možnosť mat detičky 😭
@andrejocka36 ja som z toho úplne hotová 😭😔 tak veľmi som verila že prvýkrát je to náhoda a teraz toto... To už náhoda nebude... Budúci týždeň idem k mojej gyn na konzultáciu aké vyšetrenia bude treba zatiaľ že určite hematologia a možno genetika.... Ale s manželom uvažujeme už rovno nad návštevou reprodukčného centra len oni sa ani nevenujú opakovaným potratom len keď sa vôbec nedarí 😔 ja neviem co mam spravit

andrejocka36
1. apr 2021

@jaja8_9 nie si sama 😔 Ja som si tiež myslela, že 1x je to náhoda a príroda to zariadila takto. Prvýkrát som prišla o bábätko v 5 tt 😢 Otehotnela som 2x, verila som, že tehotenstvo bude v poriadku, ale opakovalo sa to isté ako pri prvom a o bábätko som prišla 2x v 6 tt teraz nedávno 😢

Lekárka povedala, že to už sranda nie je, keď sa to stalo 2x. Vypísala mi výmenné lístky na vyšetrenia ako som už spomínala vyššie. Dúfam, že sa príčina nájde a nebude to naozaj nič vážne :( Strašne sa bojím 😢

jaja8_9
autor
1. apr 2021

@andrejocka36 kľudne mi napíš správu ❤️ budem rada

len_nig
1. apr 2021

@jaja8_9 veľmi dobre ťa chápem, my sme sa snažili dva roky, minulý rok som otehotnela v maji prirodzene a v 9 týždni som potratila. Psychicky som bola veľmi zle na tom, doktorka ma poslala na hematologiu aj endokrynologiu a odvtedy sa nedarí, už sme začali chodiť do centra..... Drž sa a keby chces kľudne napíš.

andrejocka36
1. apr 2021

@jaja8_9 máš správu

niuss
7. apr 2021

@jaja8_9 presne akoby som o sebe citala :( presne som na tom ako ty, tie iste tyzdne, bez akcie srdiecka a plod vyzera na 6tt a mal by byt 9tt...dnes mi to bolo oznamene, kyret ma caka v utorok :( zatial ale ziadne krvacanie nemam, ani som nemala, proste bez varovania 😕

ariess
10. apr 2021

Ahoj, my sme mali minuly rok tiež veľmi krušný. Najskôr som otehotnela v decembri 2019 a potratila som v 8 TT , teda museli ma čistiť. Špinila som už od 6 TT a plod sa nevyvíjal😢.Otehotnela som hneď 2x v apríli, v 8.TT mi potvrdili , všetko v poriadku, srdiečko bilo, v 11.TT v júli už bohužiaľ bolo odumreté bez akýchkoľvek príznakov dokonca som mala aj HCG hodnoty odpovedajúce danému TT. Veľmi som to ťažko niesla🥺. No potom som otehotnela hneď v auguste a to sme naozaj nečakali, doteraz si to nevieme vysvetliť, lebo sme si dávali ako-tak pozor, teda sme nešli na plno😉takže to bolo pre nás prekvapenie no zároveň veľký strach, že takto skoro a ešte aj po dvoch MA. V 8. TT masívne krvácanie také, že keď som sa postavila ani vložka nestíhala a kvapkala som kade som chodila. Pohotovosť- Plodik v poriadku, kľudový režim 1 týždeň + Duphaston, ascorutin. Teraz sme už 34. Týždeň a všetko v poriadku. Chcem tým povedať, že zázraky sa dejú a prajem , aby sa aj u vás udiali a aby sme si o pol roka takto napísali aj s bábätkom v brušku. ✊✊😊