Hydrocefalus a ďalšie poškodenia. Máte skúsenosti?

asera
5. mar 2009

Chcela by som vediet ci ma niekto skusenosti s hydrocefalom,poskodenym pupocnikom a perikardialnym vypotkom to je voda okolo srdiecka.Pred dvoma tyzdnami som podstupila umele prerusenie tehotenstva kvoli tymto chybam ktore malo moje babatko vraj to nieje geneticke cize som musela prekonat nejaku infekciu, ale nevedia zistit aku dost ma to trapi a stale o tom premyslam.Chcela by som dalsie dieta ale mam strach ze sa stane opat nieco podobne.Neviete niekto co mohlo zapricinit tieto vyvojove chyby a ci sa uz niekedy opakovali niekomu?

petka123456789
10. júl 2014

@ladylenka21 držím palčeky

ladylenka21
10. júl 2014

@petka123456789 Ďakujem, budeme to potrebovať... Veľmi sa obávam...

petka123456789
11. júl 2014

Clovek mieni Boh mení to je pravda,ale treba veriť ,že všetko bude dobre a uvidiš ono to aj bude dobré prešla som si tým viem o čom hovorim

ladylenka21
13. júl 2014

@petka123456789 Určite, ako vravíš...verím a zajtra sa dozvieme viac z ultrz..Držte prsty

ladylenka21
16. júl 2014

@petka123456789
Tak zatiaľ sa zväčšanie nepotvrdilo, dúfame že to ostane tak(aj keď teraz to tiež nie je bohviečo)a mozoček sa buv pode hode vyvíjať... Už len naplánovať pôrod a potom sa uvidí...

cecily
16. júl 2014

@ladylenka21 držím palce 🙂

petka123456789
17. júl 2014

Teším sa aj malo je niečo :-* budem na vas myslieť

lussy9
18. okt 2014

Rada by som sa vyjadrila na túto tému. Je smutné že mnohé mamičky sa vzdajú dieťatka bez boja. Ešte im ani nie je daná šanca a musia odísť. A navyše je tu aj tá možnosť a žial realita, že lekári povedia že dieťa bude chore ale vela krát to tak nie je. Dieťa teda umiera "zbytočne". Ja sama mám túto diagnózu. Nie je to jednoduché ale dá sa s tým žiť. 🙂
Je pravda že niektoré deti sú na tom lepšie iné horšie ale i tak si myslím že každý tu má svoje miesto a mala by mu byť daná príležitosť. Nič nemusí byť také zlé ako hovoria tabuľky. Nebude nikdy sedieť, papať a podobne. Stačí pozitívne myslenie, viera a všetko bude ľahšie. Aj inak obdarované dieťa vie dokázať veľa. Len mu v tom nezabránme hned na počiatku.

lenca5555
9. júl 2015

@ladylenka21 ja som na tom teraz podobne, za dva týždne ma čaká kontrolné sono a následne amniocenteza :(
Ako ste dopadli vy?

lubicaziv
24. júl 2015

@lenca5555 ahojcek. Bud v klude.. amnio je v pohode.. vobec to nie je take zle ako sa to opisuje 😊

meggi27
12. aug 2015

@petka123456789 ahoj mi mame to iste nik by ma nepresvedcil ze jej bude nieco moje slova su je zdrava a cely svet este o nej bude pocut

lenca5555
13. aug 2015

@meggi27 ahoj kedy vám prišli na diagnózu?

meggi27
13. aug 2015

@lenca5555 ahoj nam prisli hned na 3den chvala bozicku mala obstrukcny zaviedli jej aclufor po 2tyzdnoch to uz nepotrebovala teraz sme bez vsetkeho sme sikovne hrave a hlavne zdrave v jednom rocku si velmi nasa bojovnicka presla

meggi27
13. aug 2015

@lenca5555 doktor je sam velmi prekvapeny a vravi ako keby tam nikdy nebol

lenca5555
14. aug 2015

@meggi27 tak to je dobre, sikulka nech sa jej darí

meggi27
14. aug 2015

@lenca5555 vy to mate tiez?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre