Hydrocefalus

lienka_563
5. sep 2013

V 36 t.t. zistili dietatku hydrocefalus. Chcem sa opytat ci mate s tym skusenosti a ci vam vyvolavali skorej porod ako ste mali termín, lebo ja idem asi na cisarsky v 37 t.t.... dietatku narasta hlavicka a nebude mozne ist normalnou cestou...

lienka_563
autor
5. sep 2013

timea485
5. sep 2013

@lienka_563 aj mne povedali ze bude mat velku hlavicku a chvalabohu nemal

lienka_563
autor
5. sep 2013

@timea485 ...mala si skorej porod ako pred termínom?

timea485
5. sep 2013

@lienka_563 porod som mala v 36 tyzdny sekciou

memory97
5. sep 2013

nemam skusenost s touto diagnozou, ale nie vzdy je vsetko take cierne a obcas to lekari prezenu s diagnozou a babulko je v poriadku...mozno bude mat hlavicku normalnu a ziadna diagnoza sa nepotvrdi 😉 drzim prsty
Niekedy na tych sonach vidia to, co tam nie je a niekedy nevidia to, co tam je .... 😒

lienka_563
autor
6. sep 2013

len oni mi to uz potvrdili na 100% ☹

timea485
6. sep 2013

@lienka_563 a nehovorili ti ze ma zvacsene mozgove komory?

lienka_563
autor
6. sep 2013

vsetko mi powedali , a hydrocefalus ma na 1oo % ☹

motovidlo
6. sep 2013

@lienka_563 Lienka, mam syna s hydrocefalom a je nas tu prekvapivo vela s takymito detickami. Skus pozriet uz rozbehnute temy, pohladaj vo fore, su tusim dve, tak mas na vyber 🙂 Alebo sa pytaj co ta zaujima, ale dopredu varujem, co dieta, to iny pribeh, pri hydrocefale sa na zaciatku takmer vobec nic neda s presnostou povedat.

mata262
18. sep 2013

ja som rodila pred 19 rokmi a rodila som prirodzene , porod mi nevyvolavali.

cecily
1. okt 2013

@lienka_563 rodila som v 39. tt sekciou, pôrod mi nevyvolávali

motovidlo
9. okt 2013

@lienka_563
@mata262
@timea485
Dievčatá, založili sme s inými maminami skupinu pre detičky s hydrocefalom, ak máte záujem, pridajte sa.

https://www.modrykonik.sk/skupina/4528/

neodada1
3. nov 2015

@motovidlo ahoj,funguje este tato skupina,prosim? link totiz nefunguje, pekne dakujem,dada

motovidlo
3. nov 2015

@neodada1 Ahoj, je to súkromná skupina, ale veľmi aktívna nie je 🙂 Pridám Ťa, ok?

neodada1
3. nov 2015
neodada1
3. nov 2015

@neodada1 pekne dakujem 🙂

ivec16
6. okt 2020

@motovidlo ahoj ak je to este aktualne a skupina existuje mozes ma prosim pridat

motovidlo
7. okt 2020

@ivec16 Ahoj, skupina už nie je aktívna... ale ak máš otázky, napíš súkromnú správu alebo prípadne založ novú diskusiu, je to už dávno, čo to bolo aktuálne pre nás 😉

meluela
7. okt 2020

@ivec16 je tu aj skupina kraniosynostoza, ta je vcelku aktivna i ked nie moc a najdes tam info o neurochirurgoch a pracoviskach, ktore riesia aj hydrocefalus (resp. vsetky veci tykajuce sa mozgu)

ivec16
7. okt 2020

@meluela dakujem nam operovali dcerku 7 mesacnu pred skoro 2 tyzdnami, hladam skor tak nejak podporu, podobne pribehy, viem ziaden nie je rovnaky...

best24
21. sep 2021

@ivec16 ahoj,ak chces napis..tiež máme hydrocefalus

ivec16
22. sep 2021

@best24 dakujem chcem sa len spytat dcerka ma hydrocephalus? ma aj shunt? kolko ma rokov a kolko krat ak bola, bola operovana?

best24
24. sep 2021

@ivec16 nie,my na šťastie zatiaľ sme operáciu nepotrebovali,dúfam,že to aj tak ostane,tak asi moc neporadim :(

ivec16
24. sep 2021

@best24 dakujem, nasa mala 2 operacie, zachvilku bude tomu rok, od prvej, ma zavedenu drenaz do bruska…

best24
25. sep 2021

@ivec16 tak snáď bude všetko dobre,a najbližšie vás ďalšia počká až niekde v puberte na predĺženie ❤️ koľko má malička? A kedy jej to zistili?

ivec16
25. sep 2021

@best24 vraj predlzit isto nebude treba… o chvilu ma 20 mesiacov, nanestastie zistili neskor ako mali, ma to asi od narodenia, ale obvod hlavicky sa zacal zvacsovat medzi 4-6 m, dr si to vsak vsimla az na dalsej kontrolo, ked mala takmer 8m, spravila chybu… a potom maskovala prepisom zdravotnej karty :( hned ju operovali. na obed magneticka kde sa to potvrdilo, prevoz zachrankou do nemocnice, a v ten vecer operacia… o mesiac ked som 2,5 tyzdna po operacii naliehala ze mala sa mi nezda, bola pokladana len za histerku, sa to cca zopakovalo… ale uz celkom dobre… len stale je strach ze sa drenaz upcha… motoricky je na tom slabsie, ale rozumovo vyzera ok… tak verime ze to bude v poriadku…

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre