Hydronefróza a zápal močových ciest. Stalo sa vám to?

tina610
15. jan 2009

Ahojte tehulky! Prosím Vás nemáte niektorá skúsenosť s takouto diagnózou počas tehotenstva? Včera som bola u urológa, a ten mi robil /vzhľadom na časté bolesti pravej ľadviny/ sonografiu, a hneď aj skonštatoval, že pravú obličku mám zväčšenú, je na nej dosť veľký nález, trvalým následkom sa už nevyhnem a mám HYDRONEFRÓZU I-II st., /oblička mi dobre nepracuje, zadržiava sa v nej moč/, videl aj zápal, infekt moč. ciest, v moči samá baktéria a leukocyt, bielkovina. Dal mi na výber, buď skúsime antibiotiká CEROXIM /nemáte s týmito niektorá náhodou skúsenosť?/ najvyššiu dávku 500 mg. až po dobu 10 dní, al. zavedenie hadičky resp. double-J stentu až do pôrodu, a 3 možnosť predčasný pôrod. A teraz si vyber - voliť to "menšie zlo"?! Som v 32 týždni tehotenstva. TP mám začiatkom marca. Som z toho nešťastná, takúto hroznú diagnózu som teda ozaj nečakala! Vedela som, že tá bolesť niečo signalizuje, ale že za taký krátky čas sa môže až natoľko poškodiť ľadvina, to ma nenapadlo ani v tom najhoršom sne. Nemôžem ani spať, stále nad tým rozmýšľam, a tak prosím tie, ktoré majú podobnú skúsenosť, al. aspoň o tom niečo počuli, aby mi napísali. Vopred ďakujem za všetky odpovede. Podotýkam, že pred otehotnením som nemala žiadne problémy takéhoto druhu, a toto /aj podľa urológa/ na 90% spustilo práve tehotenstvo.

janajanajana
15. jan 2009

Tina, je mi luto, ake mas problemy, ale lekar musi najlepsie poradit ktora alternativa je najlepsia pre teba aj babo predsa. Musi ti vysvetlit ake riziko predstavuju ATB, to zavedenie hadicky a pod. To ti nevysvetloval?

zuzuuk
22. jún 2010

Ahoj Tina610 mne zistil to iste. Ja som v 6 mesiaci tehotenstva a niekedy mam take strasne bolesti ze si musim lahnut, lebo je to na nevydrzanie. Nehovorim čo to bude do konca. Moč mam v poriadku len ta oblička ma pobolieva. Mne zistil len zväčšenie obličky a ked sa to zhorši tak mi zavedu hadičku az do konca tehotenstva. Ale to mi neodporuča. Mam si najst kludnu polohu a oddychovat.
Ked budeš mat čas odpiš ako si dopadla.

bubaczik
24. jún 2010

ahojte..tak ja som tuto diagnozu,myslim hydronefrozu mala zistenu tiež počas tehotenstva,uplnou nahodou..kedže diagnostikovali tuto chorobu aj mojmu synovi(najstaršiemu r2001) ešte počas tehotenstva,tak ma poslal moj gynekolog na urologiu,nech ho skontroluje aj odbornik na urologiu..a dr skontroloval aj moje obličky,a potvrdil tuto dg aj mne 😕 mne osobne povedal,že v tehotenstve je to bežne 😕 že plod tlaači na obličku a nenavrhol mi žiadnu nefrostomiu ani lieky...po porode som mala dojsť na kontrolu a kontrola u mna dopadla dobre 😉
ale to je len moj pripad,ja som zas nemala žiadnu infekciu,nič,fakt sa to zistilo iba nahodou 😅 tak držim palce,moc moc 🙂

lehotka
21. nov 2011

ahojte kocky, moj syncek ma hydronefrozu pravej oblicky 4 stupen, v januari musi ist na operaciu, mali ste niektore podobne problemy?

januska78
19. dec 2011
januska78
19. dec 2011

@januska78
Ja mám skúsenosti,môjmu drobcovi ju zistili tiež ešte počas tehotenstva a ako mesačný mal zákrok ktrorý dopadol veľmi dobre!!!!!Oblička je v poriadku ,ale u nás sa ešte na druhej objavil megaureter a ten poškodil obličku -prišiel o ňu,ale je tomu už 5 rokov ako fungujeme na jednej a zatiaľ je všetko ako má byť.Stálo nás to veľmi veľa síl,slz ale hlavné je že to vcšetko dobre dopadlo......

yuriko
14. mar 2013

21tt, Ja som v piatok dostala bolesti a v nedeľu sme behali po nemocnici, až mi na urológií zistili hydronefrózu. Dostala sa som antibiotiká Zinnat a za 3 dni ma bolesti prešli. Teraz ešte beriem tie antibiotiká a dúfam, že bolesti sa už nevrátia. Netušila som, že sa môže takéto niečo stať. Tehotenstvo mám úplne bezproblémové a zrazu je zo mňa urologický pacient.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre