Hyperemesis gravidarum - skúsenosti

evelyn19
3. feb 2016

Ahojte! Pri prvom tehotenstve som mala hyperemesis gravidarium...3 tyzdne som stravila v nemocnici na infuzkach. Teraz som opat tehotna. Je tu niekto, kto si tym presiel viackrat? Zaujima ma, ci sa vam to opakovalo aj pri dalsich detoch...som v 6.tyzdni a zacina to u mna naberat podobny scenar...ma tu niektora s tym skusenosti? Dik za vas cas...

andruska80
3. feb 2016

@evelyn19 no u mňa sa to opakovala žiaľ aj pri druhom tehotenstve, aj keď trošičku miernejšie, pri prvom som skončila v nemocnici 2x, v 11, týždni a potom ešte aj v 5. mesiaci, pri druhom som bola len v 10. týždni, potom už nie... Aj keď teda zle mi bolo aj potom často, ale hneď pri prvých príznakoch nevoľnosti som si ľahla a snažila sa upokojiť, napr. čítaním, a často to zabralo a ked aj nie, na nemocnicu to už našťastie nebolo... Pri prvom tehotenstve som hneď stresovala, že zas je to tu a skončím v nemocnici a z toho mi bolo ešte horšie...

evelyn19
autor
4. feb 2016

@andruska80 no tak to si ma moc nepotesila...ja sa tiez snazim niecim zamestnavat, aby som na to nemyslela stale. Vdaka,ze si napisala Tvoju skusenost.

andruska80
4. feb 2016

@evelyn19 niet zač, držím prsty, nech u teba sa to teraz neopakuje....

evelyn19
autor
4. feb 2016

@andruska80 dakujem ☺

lagertha8
6. máj 2016

@evelyn19 ahoj, ako sa ti darí to zvládať? Je to lepšie ako v prvom tehotenstve?

evelyn19
autor
9. máj 2016

@lagertha8 ahoj, no teraz uz dobre. Ale bola som 3x v nemocnici...bolo to este horsie ako v 1.tehu.

lagertha8
10. máj 2016

@evelyn19 uff no to verim, je to riadne na nervy chodit stale do nemocnice :( ale tak som rada ze mas najhorsie za sebou. V ktorom si tyzdni? Ja som skoncila 4x pri prvom tehotenstve na infuzkach v nemocnici, - 10 kg behom dvom mesiacov, takze ziadna sranda a na druhe tehotenstvo sa vobec netesim :(

evelyn19
autor
10. máj 2016

No to aj bolo na nervy, este ked je doma aj dalsie dieta...ale tak aspon ma lepsi vztah aj s tatom, ked boli spolu mesiac sami 🙂 teraz som v 20.tyzdni. Obcas ma este napne, ale snazim sa to predychat. Takze aj ty si si tym presla 😢

lagertha8
10. máj 2016

Tak to už máš to najhoršie za sebou. V ktorej nemocnici so bola? Bola si spokojná s prístupom lekárov? Ja mam totiž pocit, že túto diagnózu veľmi "neriešia" a mohlo by sa urobiť omnoho viac pre takéto pacientky... Je jasné že to musí človek aj tak sám pretrpieť, ale veľmi záleží na tom v akých podmienkach...

evelyn19
autor
11. máj 2016

Lezala som v Trnave. Mas pravdu, bola som tam jedina s touto diagnozou, a v podstate davali mi infuzky, lieciva v nich striedali. Ale nic ine...vraj aj tak nic ine mi nemohli dat...

lenuska9999
4. jan 2022

Vidím, že je táto konverzácia už staršia, no baby mam tiež hypermesis gravidium, zatiaľ som bola v nemocnici len raz. Som v 13tt a nič sa nezlepšilo. Vypísali vas vaši gynekológovi kvôli tomu na PNku alebo rizikové? Boli ste takto až do nástupu na MD ?

mana21
9. feb 2022

@lenuska9999 ahoj, tiež mám HG, bola som hospitalizovaná 9dní. Po infúziách mi bolo lepšie. Som v 10tt a tieto posledné dni mi je ešte horšie ako keď som išla do nemocnice. Som vypísaná na PN.
Ja mám skôr otázku, kedy tieto bolesti brucha z vracania a enormné vracanie skončí (25-30x za deň) 😢 to nehovorím o nechuti do jedla a okamžitom vyvracaní čohokoľvek…

lenuska9999
9. feb 2022

@mana21 ja som momentálne v 18tt a už cca 2 týždne som nezvracala. Ale nechut do jedla mi ostala. Respektíve chuť mam, ale smrdí mi mäso, vajíčka, zelenina, kečup a všetko paradajkove atď. Čiže mam asi 5 jedál, ktoré jem stále dookola. Keď zjem tie čo mi smrdia nasilu, hneď sa povraciam. Už sa teším na pôrod, že po ňom zmizne ta nechut do jedla a konečne si dám mäso 😀 inak pomáha mi na brucho čaj z medovky a anízu (bedrovnik obycajny) , kupujem sypane a miešam si to doma. Inak ti asi nič neporadím, len to musíš prečkať. Ja som prve 4 mesiace toľko zvracala, že som nebola schopná niekam ísť alebo niečo robiť . Vkuse som len ležala a vracala. Tiež som bola hospitalizovana, v nemocnici mi bolo lepšie a doma zasa zle.. raz mi dokonca praskla v žalúdku nejaká cievka z častého vracania, tým pádom som zvracala krv. Na pohotovosti som dostala hadicu do žalúdka. Nikdy viac si to nechcem zopakovať.. držím palce nech ti to čím skôr prejde

mana21
13. feb 2022

@lenuska9999 ďakujem za odpoveď. Ja som práve znovu v nemocnici, islo zo mna von všetko to malo, čo som zjedla nasilu a voda šla tiež do minuty prúdom zo mna von. Okrem toho som mala nenormálne bolesti žalúdka, bolo mi na odpadnutie, schudla som 5kg za 3 týždne, biela ako stena, čierne kruhy pod očami. Na druhý deň ako som prišla do nemocnice mi bolo asi najhoršie ako mi kedy bolo, nonstop som vracala, nezaberala ani infuzka, agresívny boľavý žalúdok. Dnes už lepšie, zabrala mi infuzia a tabletka na brucho. Bojím sa aj vrátiť domov, že zas vydržím len týždeň - dva a budem sa musieť vrátiť. Jedine, čo mi pomáha, sú tieto zázračne infúzie - Aj to mi je stále zle, ale lepšie ako keď ich nemám :( väčšine žien tieto komplikácie ustúpia po 1.trimestri, ďalším po prvých pohyboch bábätka (20tt) a niektoré to majú cele tehotenstvo. 😢

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre