Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Hypertyreóza, Thyrozol a Propycil v tehotenstve

timi1012
21. júl 2014

Ahojte maminky, už si pripadám ako papagáj, ale musím sa pýtať kedže som strašne zvedavá, a zaujíma ma všetko čo sa týka môjho bábatka, a prípadných neželaných komplikácií. Takže, Bola som pred 2 týždňami u gyn, som tehu, a zistila som to 1 júla. kedže mi nič konkrétne nepovedal (len potvrdil že som tehu, a idem k nemu teraz v stredu) tak vlastne neviem na čom som. Na šž sa liečim od 18 júna. Od 18júna do 1júla som brala Thyrozol 2x denne, dr endokrinologička mi povedala že to mohlo byť nebezpečné, ale dúfajme že plodu "nepoškodil" vývoj.... tak som začala brať Propycil 2x denne. A mňa by zaujímalo kopec otázok, mohlo to na dieťatko vplývať? Máte s tým niekto skúsenosti? (inak okrem toho že som veľakrát "uplakaná, citlivá, podráždená" tak sa cítim úplne v pohode 🙂 Ďakujem za každú radu.

dooriss
1. júl 2017

Ahoj timi... ja mam skoro podobny problem, len neviem či som tehu ms mam dostať o 5 dni. Thyrozol beriem treti tyždeň tiež dva krat denne. Citim sa divne byva mi zle a mam naliate a žilnate prsia... teraz neviem či ho vysadiť alebo brať ďalej ☹

Tu začni písať odpoveď...

Odošli