Ide o spontánny potrat?

1zuzuska1
18. feb 2016

Ahojte, s manzelom pracujeme na babu a konecne sa zjavili vytuzne dve ciarky. Akurat to vyslo na valentyna tak som manzelovy dala k valentynu uhackovane papucky a tehotensky test. Prisla radost ale netrvala dlho. Za par dni prisla mrska a s nou taka bolest ze som ledva chodila a ani sedet som nevedela. Objednala som sa teda na gyn. Citala som ze je bezne mat svoje dni pocat tehotenstva v zaciatou tak som nestresovala. Ale nedalo mi a po par dnoch som zopakovala test a iba jedna palicka. Utekala som k lekarke a vysetrila ma na koze a sono a ze to vyzera na potrat a mam aj cystu pri vajecniku. Odkedy som ale dosla od,doktorky mas mam bolesti a viac krvacam. A uz je to 8mi den. Mam mat teraz odberi krvy aby sledovali hladninu hormonov ci klesa alebo kde je problem. Dost sa bojim co bude a ci sa mi,podari,otehotniet. Bola som 7 rokov dozadu na potrate a tohoto som sa cely cas bala, ci ked budeme chcet babo ci sa bude dat. ☹ Dakujem ze som sa mohla vyrozpravat. Nesiem to dost tazko

1zuzuska1
autor
20. feb 2016

@maryennn1 ja vynecham to meranie, alebo si naštudujem ako merat a kedy, a zatial skusime sex zintenzívnit tie dva tyždne nech neumreme po dvoch mesiacoch od unavy 🙂 a ovu testy (aj ked na jednej diskusii sa snazim pochopit ako to funguje 🙂 babi si fotili testy ale ja sa z toho neviem dajak zorientovat 🙂 alebo neviem tie čiarky pochopiť )

maryennn1
20. feb 2016

@1zuzuska1 ovu testy robia sa v rovnakú hodinu každý deň, a najlepšie nepiť pred tým 2 hodiny, nerobia sa z ranného moču ako tehu testy, ale najlepšie je ich robiť okolo obeda (ja robieval okolo jednej). No a čo sa týka tých paličiek... pozitívny ovu test je vtedy keď je testovacia palička rovnako silná, alebo silnejšia ako tá kontrolná... ovu nastáva 12 až 24 hodín po pozitívnom teste. preto treba merať každý deň v rovnakú hodinu, aby si videla či palička silnie 🙂
dobrá stranka je toto: http://merenibt.xf.cz/index2.html

1zuzuska1
autor
20. feb 2016

@maryennn1 🙂 dakujem, a meriaš si stále, alebo ked skonči ovu tak začneš až po dalšej ms merat ? aby som vedela či si k tým 20ks čo som objednala ešte nepriobjednám 50 🙂 ? tak si budem merať vždy na obed v práci 😀 a asi si aj ja budem poctivo lepit a zapisovat do zošita nech to pozorujem

charity
20. feb 2016

@1zuzuska1 Prečo robíš všetky tieto veci, keď nemáš problém otehotnieť? Veď tomu nechaj spontaneitu, na pomocné praktiky máš ešte kopec času... Užívaj si.

maryennn1
20. feb 2016

@1zuzuska1 vieš čo predtým som s meraním prestala, keď odoznela ovu (ja som to vždy kombinovala s BT takže som aj na teplote mala potvrdené či ovu bola, alebo nie), teraz mi ale dr. kázala merať celý cyklus, takže začnem po skončení MS a skončím prvým dňom MS.

1zuzuska1
autor
20. feb 2016

@charity tak iba planujem ake su možnosti na urýchlenie otehotnenia ked budeme moct s tým začať. tak hoci sa nam to podarilo za mesiac, ale čo ak teraz to bude rok-dva, preto som chcela vedieť ako sledovat ovu dni 🙂 ale zatial meranie BT nechám tak lebo to mi pride komplikovane a ked sa nebude dariť tak začnem merať

1zuzuska1
autor
20. feb 2016

@maryennn1 tak perto sa asi oplatí nakupit viacej ovu testou 🙂

mon84
20. feb 2016

@1zuzuska1 ja som mala spontanny potrat v 6tt bez kyretu. Samocistenie mi trvalo 8 dni. Zacali sme snažiť hned a riadna ms uz neprisla, prisla az mladsia dcera🙂.

1zuzuska1
autor
21. feb 2016

@mon84 gratulujem ze sa tak rychlo.podarilo 🙂 takze ked ti skoncilo samocistenie a citila si sa dobre ani si necakala na ms a zacali ste sa pokusat ? Uvidim co mi povie doktor.utorok. Lebo obcas citim.bolest v podbrusku tak uvidim co povie ultrazvuk . Ale tesila by som sa ak by na nam podarili babo este do jari 🙂

mon84
21. feb 2016

@1zuzuska1 ano, mne nic nebolo, bolo to ako klasicka ms, len o jeden den dlhsia. Bola som iba na kontrolnom sone, ci som uplne cista. S dr som to vobec nekonzultovala, ci cakat, nechala som to na prirodu. No a pravdupovediac teraz to prezivam znovu, len teraz to je v 9tt. Teraz sa cistim, snad uspesne, buduci tyzden mam ist na sono, a ak bude vsetko ok, tak asi pojdeme na to. Drzim ti palce, aby si bola ok a co najskor ste mohli zacat snazit🙂

1zuzuska1
autor
21. feb 2016

@mon84 to mi je luto ze to zas prezivas. Ale snad sa aj teraz rychlo.podari.babo 😉 ja som zvedava na itorok.na kontrolu co.povie.doktor.a uvidi sa kedy sa zacneme.dalej pokusat

1zuzuska1
autor
23. feb 2016

takže bola som u doktora a že ta cysta ak by mala aj 4-5 cm tak vobec nevadi a že ja mam taku uplne malinku a vraj sa s tým nemám znepokojovať a že po ďalšej ms sa máme začať pokúšať. dal mi dajaké lieky na bolesť v podbrušku čo mam Monural a mam isť na hematologiu na vyšetrenie krvy. ale že všetko vyzerá v poriadku a už mi ani krv nebral

charity
23. feb 2016

@1zuzuska1 Skonzultuj to aj s inym doktorom. Je ista pravdepodobnost, aj ked mala, ze ta cysta je zhubna. Toto Ta napriklad Tvoj doktor neupozornil. Cysta pocas tehu moze narast a vyziadat si operativne riesenie. To babu zrejme neprospeje, ze?
Cysta okolo 5 centimetrov velkosti Ta moze stat aj zivot, staci, aby sa zhupla, stocila okolo svojej osi a zacala odumierat... A su aj ine scenare.

Pozri, ja Ti nechcem zle... Len nechcem, aby si dopadla horsie len kvoli zanedbaniu jednej blbej cysty.

1zuzuska1
autor
23. feb 2016

@charity dakujem, tak radšej zajdem ešte za iným dr, počkam kým bude v ordinácii doktorka (sa tam striedaju 3 dr.) a zistím, aj tak tam musím zaniesť výsledky z hematológie. Lebo nechcem nič podceniť.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre