Infekčné problémy počas tehotenstva

pimpulienka
19. feb 2010

Ahojte žienky.
Momentálne začíname 21 tt a od 11 tt sa na mňa lepia (tým že robím v materskej škole) samé choroby. Samé virózy, prechladnutia. V prvom trimestri som to riešila bez liekov, nejak sa to dalo aj tak, ale začiatkom druhého som už musela začať skúšať homeopatiká, siurup Stodal, coryzalia homeogene.., ktoré síce na nejakú dobu zabrali, ale postupne prestali zaberať a teraz som momentálne 3 týždne v kuse chorá!!Začalo to šklrabaním v hrdel, prešlo to na hnisavú nádchu a pomaly sa to len zhoršovalo a zhoršovalo ( ukrutný kašeľ, bolesť pri dýchaní) skúšala som všetko možné aj nemožné, aby som sa vyhla liekom aj lokálne antibiotiká (bioparox, Pamycon do nosa, Hedelix, opäť stodal), ale tým, že mi to sadlo aj na priedušky a mám ich enormne zahlienené a infekcia je bakteriálna podľa farby hlieny(hnisavý) mi museli byť nasadené antibiotiká SUMAMED 500. Dnes doberám 3 tabletu.. Zatiaľ necítim zlepšenie.Som taká nešťastná, že ich bolo nutné brať. bojím sa o bábo, mám veľmi zmiešané pocity ☹

Prosím povzbuďte ma, či aj vy ste prežívali takto infekčné, alebo aj iné problémy počas tehu, čo ste museli a bolo nevyhnutné brať, aké lieky a či je bábo v poriadku.
V utorok nás čaká veľký morfologický ultrazvuk, veľmi sa teším, zároveň tam pôjdem s malou dušičkou..
Ďakujem

pimpulienka
autor
19. feb 2010

Prosím napíšte niektorá

vefi89
19. feb 2010

ja som v 3-ťom mesiaci ostala so zápalom priedušiek. tiež som brala ATB-presne si nepamätám názov, ale písalo sa, že nesmú užívať deti do 12 rokov, takže museli byť dosť silné...brala som ich 5 dní, ale bábenko je v poriadku...určite sa nestresuj, doky vie čo robí...inak mne Hedelix velmi pomohol 😉

roasha
19. feb 2010

pimpulienka neboj sa,v každom mesiaci sa môžu určité atb. 🙂
pokiaľ je to bakterialny infekt,určite menej ublížia lieky,ako daná choroba. 🙂
držím palec,nech si čo najskôr zdravá. 😎

pimpulienka
autor
19. feb 2010

ďakujem vám. Asi by naozaj uškodil viac ten dlhotrvajúci zápal. snáď mi tie antibiotiká zaberú. stále vykašliavam hlieny, mám to tam je parádne zahlienené. nádcha sa zlepšila, už to nie je také hrozné, skôr sú tie dolné dýchacie cesty na tom horšie..

murinka
19. feb 2010

aj ja som brala v 6.mesiaci atb kvoli zapalu mocovych ciesz- a mallu mam zdravu. 🙂 neboj sa vsetko bude ok.no radsej sa zver ,,do ruk,, obvodnej lekarke ktora bude vediet ake lieky ti moze predpisat.nenechavaj zacinajucu chorobu prepuknut a doslova necakaj na atb.ak citis aspon naznak nejakej zacinajucej radsej chod k lekarke-ta ti poradi 😉

pimpulienka
autor
19. feb 2010

murinka pri akejkoľvek chorobe som hneď išla, len sa to dalo ešte bez liekov, ale tentoraz už nie bohužiaľ. už som ostala úplne vyšťavená z toho

leteku
20. feb 2010

pimpulienka - neboj, všetko bude dobré, lekár vie aké lieky ti dať. Ja robím tiež v škôlke a práve pre tie neustále virozy a choroby som radšej ostala doma. Síce ten plat nič moc ale keďže mám aj jednu chronickú chorobu tak som nechcela riskovať.

pimpulienka
autor
20. feb 2010

leteku tak to potom dobre poznáš veru tiež.. ja som tam prišla na cca 4 dni a okamžite sa na mňa nachytali vírusy a baktérie a bola som 2 týždne doma a takto dokola až doteraz, keď ma to draplo úplne najviac. Už tam bohužiaľ nemôžem ísť. Mamičky sú veľmi nezodpovedné nemajú problém mi do očí povedať, že "ja viem, že je môj Paťko je chorý, ale ja ho nemám kde dať" ) o týždeň na to, ako chodil naďalej do škôlky mal už angínu) ☹ a to je samozrejme len jeden z príkladov.

monika.c
20. feb 2010

pimpulienka,neboj sa,babo bude zdrave,ja tiez pracujem v skolke a toto tehu som aj ja skoro cely cas chora,riesim to tiez len homeopatikami a cajikmi,no ale cez vianoce som mala taky kasel,ze mamina ma hned vyslala k dr.kedze tu v uk mi dr.nechcel nic dat a na sk mi dr.vynadala,ze kde som bola doteraz ☹ tak si vyber,ja som brala augmentin,ale co cert nechcel,vyhadzala som sa od neho,takze som ho prestala brat a zatial sa citim relativne ok,az na upchaty nos,ktory mam skoro cele tehu 😒 aj ja dufam,ze babo bude v poriadku a ked sa budes citit aj nadalej zle,alebo budes mat casto anginy,radsej zostan doma,ako pisala leteku 🙂 a to s tymi maminami mas pravdu a tu v uk je to este horsie ako na sk 😖

lucula73
20. feb 2010

pimpulienka,
ja som si tiež užila svoje,od 24tt som mala stále zapálené dutiny....v novembri mi dala doktorka duomox,v decembri som užívala penicilín...inak penicilínové antibiotiká sa možu v tehotenstve,moj gynekolog mi povedal,že je lepšie infekciu poriadne preliečiť ako neliečiť,tiež može byť príčinou predčasných porodov.No a aby som to dopísala,začiatkom roka mi začal tiecť z nosa hnis zelený,už som bola zúfalá,lebo tiež som sa pchala od novembra aj heledixom,sinupretom,no nezabral ani ten penicilín,tak som skončila na krčnom,kde mi začiatkom roka doktorka vynadla,že kde som bola doteraz,že na hnisavý zápal mi penicilín nepomože a museli mi prepichovať dutiny,hroza a nasadili mi tretie antibiotká-Zinnat,vyčítali v viacverých knihách,že ho možem užívať.Bola som už totálne bvyčerpaná a skončilo to nakoniec tak,že tri dni po prepichovaná dutín som predčasne porodila v 34tt,bolo mi na hovno s prepáčením a s vreckovkou na nose som rodila,ani cisársky mi nemohli spraviť,báli sa ma uspať...
Takže dnes mi nikto nepovie,čo bolo príčinou predčasného porodu,ale jednou z možných verzií je aj moja dlhotrvajúca a poriadne neliečená choroba,..preto odporúčam určite chorbu preliečiť aj za cenu užívania antibiotík.

nanula1108
20. feb 2010

ahojte, mam otazku, mozno ma niektora z vas s tym skusenosti, mame prvacku, ktora este nemala osipky, a prave sme sa vratili z navstevy od svagrinej, ktora ma rovnako staru dceru a iba mimochodom povedala, ze ktovie ci mala nedostane osipky, lebo jej kamarata z triedy brat ma osipky!!oni chodia aj rano aj poobede spolu autom. a mala sa snou teraz ale dve hodiny hrala. hrozi mi nieco? ak by aj mala nejako nieco chytila od sestranice?? ona nema momentalne ziadne priznaky. ale tu je tusim dlhsia inkubacna doba....

lucula73
20. feb 2010

nanula inkubačná doba je dva až tri týždne,takže kludne to može dostať....

nanula1108
20. feb 2010

hej viem, ved v poriadku,ona to isto zvladne, otazka je ci to ohrozi babatko, som v 17tt????

monika.c
20. feb 2010

nanula,nemyslis ovcie kiahne?proti osypkam by mala byt tvoja dcerka ockovana a myslim,ze aj ty.pokial su to ovcie kiahne,tak pokial si ich ty prekonala v detstve ,nemas sa coho obavat,ak su to osypky,tak hned kontaktuj svojho gynekologa,ze si bola s nimi v kontakte.moj maly mal ovcie kiahne na konci prazdnin minuly rok a dr.mi povedala,ze pokial som ich prekonala v detstve,babatku nic nehrozi

nanula1108
20. feb 2010

ja mam taky pocit, ze som mala v detstve vsetko okrem mumsu. musim zajtra zavolat mame. svagrina mi povedala, ze ten jeho brat ma osypky, ci si to nezmylila s kiahnami, to netusim, ale tomu spoluziakovi nic zatial nieje.boze, dufam ze histercim zbytocne!!!!

lucula73
20. feb 2010

aj ja som myslela kiahne,nie osýpky...

monika.c
20. feb 2010

neboj sa nanula,myslim,ze mysleli ovcie kiahne,osypky mat v dnesnej dobe jen vzacnost 😉 vsetko bude v poriadku 😉

nanula1108
20. feb 2010

dakujem za podporu aj v tuto neskoru hodinu, clovek nech je akokolvek zodpovedny, aj tak aby sa stale len bal!ale to isto aj tie moje hormony 😀D, tak dufam ze to su tie kiahne

maculienka123
21. feb 2010

ahojte

ja som tiez strasne nestastna,chora som uz tyzden,beriem ATB a nic,stale som na tom rovnako,preslo mi to z hrdla na priedusky,ktore moc stipu,skusam vsetko mozne a nic,uz som tiez zufala,nechapem preco to nechce prejst,ked som nebola tehotna,kazda choroba presla,po dobrati ATB a teraz nic,to je jak zakon schvalnosti.bojim sa o babo velmi moc.teraz su nejake zmutovane virusy,ktore sa drzia jak cert kriza tusim ☹

pimpulienka
autor
21. feb 2010

monika ja som už na dlhodobej pn, už nejdem do práce. ďakujem za skúsenosť

lucula to si si parádne vytrpela ☹ veľmi som ťa ľutovala, keď som to čítala. toľko antibiotík jujha, ale je fakt, že asi lepšie sú lieky ako hnisavé hlieny..chlapček je dúfam v poriadku 🙂
no mne zatiaľ ten sumamed neviem nejak až tak výrazne nefunguje, ešte síce má pretrvávať v tele po dobratí 7 dní, dobrala som ho v piatok, tak možno ešte liečebné účinky nastanú. Kašeľ je o trolinku mienrejší, ale odŕham stále, ide mi z priedušiek vždy hlien, keď zakašlem.

maculienka no tiež to máš "veselé" aké antibiotiká berieš? mne to isté z hrdla na priedušky. teraz trpia priedušky, dýchanie horné dýchacie cesty mám lepšie. keby tak kaše ustúpil viac. juj. ten sa mi nepáči.
ja mám v stredu ešte aj výsledky z kultivácie, takže uvidím, čo to bolo, alebo možno ešte je aj po preliečení za pliagu. keby som čakala ešte týždeň do kultivácie ostávala by som i naďalej v hroznej infekcii, tak asi sú menšie zlo tie antibiotiká, snáď zasiahli aj tú baktériu, kt. mi robí problém a keď nie, tak ja už neviem.

baruska_beruska
24. mar 2010

pimpulienka, ako sa mate? zabral Ti Summamed? a ako dopadol morfologicky ultrazvuk? pytam, lebo som na tom podobne. som 16 tt a prave som si dala prvu tabletku.

lilly15
15. dec 2011

Ahojte, problém s kašlom mám už mesiac, prvé dva týždne som to liečila Stodalom, ten nezaberal tak som sa vybrala k obvodnej dr.. Stery z nosa a krku negatívne, z krvy mi zistila zápal. Poslala na krčné kde mi povedali že z ich strany je všetko v poriadku tak som skončila na plúcnom kde mi vlastne nič konkrétne nepovedali len že dýchanie a plúca sú v poriadku, čiže mi z toho vyšlo len to, že kašel je z priedušiek. Pred týždnom som dobrala antibiotiká , kt. mi tam predpísali (Zinnat) ale kašel neustal len sa zmenil na vykašliavanie ale stále trvá. Bojím sa že pretrváva zápal, nepomáha ani cibuľový čaj a mám strach že ubližujem bábatku :( Zajtra sa znovu chystám k obvodnej dr. lebo som už z toho zúfalá len mám obavu, že mi zasa nijak nepomôže :( Máte niektorá prosím podobnú skúsenosť? Čo vám nakoniec zabralo a aký vplyv to malo na vaše zlatíčka ? Ďakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre