Je mi zle z vody

mariac91
28. apr 2024

Ahojte maminky, snažím sa premôcť ale mám ze extremny problem s vodou. Snažím sa tlačiť do seba aspoň ako tak zdravé jedlo, to sa donútiť aspoň take že pól rožka, vývar kúsok ryže stále niečo kúsok, keď mi je lepšie. Ale msm extrémny problém s tekutinami. Ráno do seba ltt natrepem aspoň čierny čaj ale vodaaaaa už len si spomeniem , že ju musím piť a je mi zle . Znesiem ešte colu , čo mi pomáha od ťažobný na žalúdku, ale to sa snažím fakt po glgoch za deň max 1,5dcl . Skúšala som aj mätú si dať do vody magneziu ochutenú nič mi nechuti z toho. Ešte Sprite mi chuti ale zdravé to teda nie je. Poraďte 😢😢😢😢

dusankomoj
28. apr 2024

@mariac91 môj muž na 100%tehotný nieje a vodu nepije vôbec. Bolí ho s nej brucho a je mu ťažko. Ale on môže aspoň minerálku. Mala si problém aj predtým?

lubina
28. apr 2024

@mariac91 ked som bola tehotna, tak mi tiez velmi vadila voda, aj ked som si co len zuby umyvala, uz mi bolo na vracanie. Fakt to bolo hrozne. Toto som mala 6 mesiacov, absolutne som ziadnu vodu nemohla ani vidiet. Pila som caj, dzus, alebo polievku, taky vyvar. Bolo to fakt hrozne a nikto to nechapal, ze mi je zle z vody...trapila som sa 6 mesiacov. Nastastie potom to trochu ustupilo a obcas som sa mohla aj vody napit. Naozaj to preslo az po porode. Sucitim so vsetkymi ludmi, co toto prezivaju.

zuzanaa239
28. apr 2024

Voda je ťažká na žalúdok, nejakú jemne perlivu mineralku pripadne sódu, slabý čierny čaj…alebo si namiešať v pomere jedna k jednej spirite. Zabudni na to,že voda je neviem aká zdravá a potrebuješ hektolitre na deň, vôbec to neplati, zbytočne si preťažuje organizmus a obličky a žalúdok. Cca každé 2,5 hod pohar vody cca 200 ml.

marcela199
28. apr 2024

Ja som to mala na začiatku podobne😃 nemohla som žiadnu vodu a tiež ma palila zaha z citrona. No asi v nejakom 8tt si telo na vodu s citronom tak zvyklo ze ziadne palenie zahy som z toho už nemala a sladke vody nemozem ani citit doteraz a to som 21tt. Skuste na slamku, mne to dost pomahalo. A len po troška, ked som sa napila viac glgov naraz tak mi zacalo krutit po zaludku a islo vsetko von😃

kikusenka1
28. apr 2024

Mne bolo v tehotenstve zle z vody a tak som pila obyčajnú sódu

mariac91
autor
28. apr 2024

@stanulienkat mne tá cola ozaj pomáha a nevraciam po nej , len ju nechcem piť lebo viem že to je hnus

mariac91
autor
28. apr 2024

@hipuska je to v skupine 1 trimester , tak malo by dôjsť

mariac91
autor
28. apr 2024

@dusankomoj predtým nie vobec

dusankomoj
28. apr 2024

@mariac91 tak to skús nejako pretrpieť(povedz aj doktorovi,aký máš problém) a ako ti radili baby: nejaký vývar,vyskúšať napr. ochutenú minerálku a v najhoršom aj tú colu,odšťavené ovocie...držim palce.

hipuska
28. apr 2024

@mariac91 ja keď som písala odpoveď, zaradené to ešte nebolo.

macinko321
28. apr 2024

@mariac91 skus pripadne aj rastlinne mlieka, su lahko stravitelne. Ja nie som tehotna, ale tiez ked ma boli zaludok, neviem vypit nic ine, len kolu alebo ovsene mlieko.

lilkaparkanska
28. apr 2024

@mariac91 tak si z toho nerobit velku hlavu, pit co sa da teraz a nestresovat hlavne z toho. Hlavne je aby si nieco pila a jedla takze sa sustred na to a pi a jedz to co ti chuti. Neboj, bude lepsie hlavne sa o seba staraj ❤️

liliana8
28. apr 2024

@mariac91 aj ja som nezniesla vodu, ale s bazovym sirupom v nej sa to dalo ;)

sunshine_18
28. apr 2024

Ahoj skus kupovane detske vody( drobcek, zlaticko, lucka,..)

lilkaparkanska
28. apr 2024

@mariac91 A neboj, ja s tebou sucitim. Som v prvom trimestri a tolko veci mi vadi, ze to je az neuveritelne ale treba sa sustredit na to ze potrebujes jest a pit aby si mala silu a aby babatko mohlo pekne rast. Ja teraz prevazne prezivam na cajoch a tiez prvy krat ked som zistila, ze som tehotna hned som sa lakala ze nemozem jest nezdravo a sladke atd atd a teraz co beriem do uvahy je aby som bola najedena a vzdy hydratovana. Posielam silu ❤️

floren
28. apr 2024

@mariac91 kúpila som sodastream a do toho citron

marcela199
28. apr 2024

@mariac91 ešte čo možte skusiť je ľad do vody, mne to dosť pomahalo v zaciatkoch ked mi bolo ze totalne zle😃

kristina2412
28. apr 2024

Ja som pila len Fatru , v lete nealko pivo. Z čajov medovku.

30katrusa40
28. apr 2024

@mariac91 skúsila si sirup, prípadne ovocie do vody ?

macinko321
29. apr 2024

@liliana8 pozor na bazovy sirup v tehotenstve, baza sposobuje stahy maternice

rebekita45
30. apr 2024

@mariac91 ahoj, tiez som to tak mala v 1 trimestri. Ziadna voda čaj napoj mi nechutilo.. po case to preslo samé, skusala som

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre