Je normálne nechutenstvo, malátnosť, bolesti hlavy v 22 tt ?

vladuska2002
29. nov 2019

Ahojte chcela by som sa opýtať či je toto normálne som v 22 tt. Od nejakého 7 tt mi začalo byť zle ale to bolo od hladu, keď som sa najedla bolo mi fajn, ale týždeň čo týždeň to bolo horšie od nejakého 12 tt som začala mať nevoľnosti, vracať, nechutilo mi jesť točilo sa mi v hlave, skončila som v nemocnici na pozorovaní a infúziách, tie mi trošku pomohli ale v hlave sa mi stále motalo. Potom som postupne začala po troške jesť aj sa mi polepšilo ale trvalo to chvíľku asi nejaké 2 týždne a odvtedy zase totálne nechutenstvo, malátnosť, trošku niečo porobím alebo sa prejdem už sa mi motá v hlave, búši mi srdce, zadýcham sa, mávam aj bolesti hlavy celodenné niekedy také migrenózne inokedy to tak akoby bodá v jednom mieste ☹ aj v noci sa zobudím na to, že ma hlava bolí. Som už z toho všetkého zúfalá, výsledky krvi mám v poriadku, železo aj všetko ostatné, tuším aj štítnu žľazu. Užívam vitamíny Ladeevita. Mávam nízky tlak ale ten som mávala aj pred trhu a nikdy mi takto nebolo ☹ pomoc prosím 🙏

kellypiu
29. nov 2019

@vladuska2002 a nemas Preeklampsiu? Priznaky co popisujes su dost podobne :O

deti95060810
29. nov 2019

nechutenstvo? už by si pomaly mala priberať na váhe. čo nato lekárka?
nízky tlak som mala aj ja - 100/60, ale nejaké nepríjemné stavy ako píšeš som nemala...A už vonkoncom nie nevolnosti a nechutenstvo.
Určite by som to riešila s gynekol.

deti95060810
29. nov 2019

@kellypiu vtedy býva vysoký tlak nie?

vladuska2002
autor
29. nov 2019

@kellypiu pri preeklampsii je vysoky tlak ja mam nízky ☹

kellypiu
29. nov 2019

@deti95060810
@vladuska2002 ano vysoky tlak vtedy byva, no ked ti busi srdce tak nizky asi nebude... Daj sa poriadne vysetrit..

vladuska2002
autor
29. nov 2019

@deti95060810 že to môžu byť migrény od žalúdka mala som si na to dať Torecan lenže po ňom mi je ešte horšie takže neberiem nič len trpím už takmer mesiac ☹ a od bolesti hlavy si mám dať Paralen 🤷 neviem či je toto akože v poriadku, či sa mám niečoho báť ☹ riešila som to preto s obvodnou keďže, gynekológ to len takto zhrnul a výsledky krvi úplne v poriadku, že mám zápal švindľov a nemám sa tak pozorovať, mám sa prechádzať aby mi nezatrofovali svaly 🤷 a budúci týždeň sa mám objednať na neurológiu ... Ja som aj schudla 4 kg od počiatočnej váhy ...

vladuska2002
autor
29. nov 2019

@kellypiu meriavam si skoro každý deň a mám buď 100/60 alebo 110/70 🤷

777januska777
29. nov 2019

To robí ten vysoký tep (búšenie srdca) aj ja to mávam (teda mávala som) a preto by bolo vhodné ísť aj na kardiologiu či tam nebude nejaký iný problém so srdcom (ja som sledovaná, lebo nízky tlak a vysoký tep nie je úplne ok). Mne sa ale dosť polepšilo aj keď som sa prestala strachovať alebo keď som prestala mať stres a keď mám čo len malý strach alebo sa len nahnevam znovu sa to vráti. A ja to mám také stavy, že ani rozprávať nedokážem a aj s dýchaním mám vtedy veľký problém.

deti95060810
29. nov 2019

@777januska777 takéto stavy máš zo silných stresov...mala by si brať niečo na ukľudnenie...

deti95060810
29. nov 2019

@vladuska2002 migrénu od žalúdka mávam ajj ja,,v tehu som trpela - aj ke%d soim ju mala len kedy vtedy, ale teraz pri deťoch si nemôžem dovoliť nefungovať - predpísal mi lekár Sumatriptan - vždy zaberie. ak si dám pol tabl. do hod. je Ok...len neviem či môže ja tehotná .Jedine sa poradiť s lekárom. Liek je na predpis - aj u obvodného.

nistika
29. nov 2019

mne bolo pri tehotenstvách príšerne ze až do šiesteho mesiaca ale že brutál a potom akoby uťalo a nič...hlava v tehotenstv môže bolieť neviem presne z čoho ale vľa žien má s tým problém...a že sa ti točí to môže byť z hladu kludne....mala by si sa donútiť jesť málinko keď aj ale pravidelne sem tam niečo zobnúť aspoň po celý den....mne tiež veľmi pomáhalo keď som a donútila trocha jesť

majusska202
29. nov 2019

Toto co opisujes som mal a obidva tehotenstva od začiatku až po koniec. Prešlo to až pôrodom bohužiaľ ani nemocnica dvakrát nepomohla

777januska777
29. nov 2019

@deti95060810 práveže ja som nemala ani nejaké stresy, s prvým dieťaťom som mala stresov moc, keďže som si dorabala diplomovku a ešte štátnice atď. Pri tomto mám práveže oveľa menej stresov, ale tie stavy sú hrozné. Na ukludnenie som užívala gajakuran a teda nebolo mi z neho moc dobre, práveže horsie. Ale mne sa toto objavilo po podozrení na emboliu čo som mala niekedy v 5 mesiaci a odvtedy sa mi to vracia.

zuzkalujza
29. nov 2019

@vladuska2002 mala som to tiež, presne ako popisuješ aj v tom istom týždni mi to začalo. Nakoniec mi pomohli na kardiológii. Mala som HOLTERA a zistili mi poruchu srdečného rytmu. Nízky tlak som mala a pulz mi lietal v kľudovom režime od 90 do 180. Nasadili mi betablokátory, už počas tehotenstva a užívam ich ale žiaľ dodnes. Ty máš aký pulz?

zlatkapaps
29. nov 2019

@vladuska2002 baby nezavidim vam, taketo stavy pocas tehu, ja som do 4 mes. vracala a uz z toho som bola uplne na nervy, no keby zazivam toto neviem, neviem

777januska777
29. nov 2019

A ja mám ešte problémy s chrbticou aj krčnou aj hrudnou a veľa takýchto problémov vzniká z chrbtice.

vladuska2002
autor
29. nov 2019

@777januska777 no skúsim sa na to popýtať lebo ja už ozaj neviem kam z konopy, ja sa trošku ponamáham, prejdem a už som zadýchaná a búši mi srdce 🤷 mám hrozný strach, či to nie je niečo vážne, kadečo som si našla na internete 😥

vladuska2002
autor
29. nov 2019

@deti95060810 no skúsim sa o tom porozprávať s obvodnou alebo gynekológom ďakujem 🙂

vladuska2002
autor
29. nov 2019

@nistika ja sa snažím nasilu do seba niečo dostať po troške aj piť len mám k tomu proste nejaký odpor a či jem alebo nie necítim nejaký rozdiel ... niečo zjem je mi zle, nezjem nič je mi zle 🤷 Ja proste len tak prežívam zo dňa na deň a už ma to nebaví ☹

vladuska2002
autor
29. nov 2019

@majusska202 ozaj? Lebo ja sa ako aj snažím na silu do seba niečo dostať ale proste aj keď sa najem nie je mi dobre aj keď nejem nie je mi dobre piť sa tiež snažím koľko sa dá ale nič nezaberá ☹ a na nete mi kadečo vyhodilo podľa príznakov a som z toho v šoku ☹ že to môže byť aj ra. žalúdka (bojím sa to slovo dopísať celé) ☹ aj kyselinu mávam až ma tak dráždi na kašeľ, a tiež sa ti to nijak nemenilo či si sa najedla alebo nie, či si pila dosť tekutín alebo nie?

vladuska2002
autor
29. nov 2019

@zlatkapaps ďakujem ❤️❤️ no ja som toto tiež nikdy žienkam nezávidela, bolo mi ich hrozne ľúto a teraz prišiel rad na mňa ☹ zúfalá som z toho do plaču mi je, aj si poplačem keď si predstavím, že ešte 4 mesiace mám takto fungovať popri dvojročnej dcérke ☹

vladuska2002
autor
29. nov 2019

@majusska202 a nejaké vyšetrenia ti nerobili? Napr. na gastre, neurológii alebo podobne?

vladuska2002
autor
29. nov 2019

@777januska777 no aj chrbtica krčná ma napadla mávala som s ňou problémy chodievala som na masáže ale ako mi teraz zistia či je to z toho? RTG nemôžem, CT nemôžem a tuším ani MR 🤷

777januska777
29. nov 2019

@vladuska2002 no pravdepodobne ti toho teraz moc nezistia, ale podľa mňa to môže byť z tej chrbtice. Skús aj nejaké masáže pre tehotné alebo niečo také 🤔

vladuska2002
autor
29. nov 2019

@777januska777 no budem musieť aj nad touto alternatívou popremýšľať ... Len neviem či ich niekde tu u nás v okolí niekto robí ...

777januska777
29. nov 2019

@vladuska2002 no u nás to nerobia, takže sa samoliecim 😀 a cvičím hlavne mačací chrbát 😀

vladuska2002
autor
29. nov 2019

@777januska777 no u nás to tiež nejak neevidujem 🤷 skúsim si asi niečo na nete pozrieť nejaké cviky 🙂

gabulka28
29. nov 2019

Ahoj mamičky neviete mi prosím vás povedať v ktorom týždni začínajú zápchy?Ešte som nebola u lekára lebo sme sa to včera dozvedeli z testu že som tehu bola ma prsia neskutočne a už mám aj zápchy nejaký týždeň.

vladuska2002
autor
29. nov 2019

@zuzkalujza popravde vôbec netuším lebo ja mám ten klasický tlakomer nie digitálny takže len cítim kedy mi bije srdce brutálne a kedy je to pokojnejšie, chcela by som na vianoce fitness náramok čo merá aj tepovú frekvenciu aby som mala prehľad. Aký by mal byť u tehotnej?

majusska202
29. nov 2019

@vladuska2002 tak ja som nemohla absolútne sladké anu ovocie jedla som max 5 jedál. Pri prvom som schudla 14 kíl pri druhej 7. Bola som ma gastre všetko ôk neurologicka mi povedala ze ak to neprestane prísť po pôrode. Ja som mala všade dobre výsledky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre