Je toto pálenie záhy v tehotenstve?

30. dec 2020

Som v 28 tyzdni tehotenstva. A posledny tyzden ma zvykne par krat do dna boliet, a aj ako keby palit v strede pod hrudnou kostou. Presne na tom mieste, ako na prilozenej foto (foto je stiahnuta z netu). Stava sa mi, ze ked lezim na boku sa zobudim na bolest na tom mieste. Otocim sa na druhy bok, a stale tam citim take palenie. Az, ked si sadnem ma to prestane boliet. Nikdy, predtym ma tam nebolievalo. Je to to palenie zahy?

cookie29
30. dec 2020

Áno môže byt reflux. Mne pomohol Omeprazol

katkamatka7
30. dec 2020

Áno, môže ísť o pálenie záhy. Doktorka mi v tehu poradila piť minerálku Fatra, keď nastane pálenie záhy. Iné odporučenia na utlmenie toho nepríjemného pálenia ale už nedokážem potvrdiť, či je možné použiť aj počas tehu, ako je napríklad lyžica horčice, rozpustená Bystrinka, ktorú dostať nežné v potravinách, alebo tablety z lekárne s názvom Maalox.

autor
30. dec 2020

@cookie29
@katkamatka7
@miiriaam Ale ja sa nepytam, co pouzit na palenie zahy. Pytam sa, ci v tom mieste boli a pali zaha? Ci to je palenie zahy, alebo nieco ine...Objavuje sa mi ta bolest, a palenie na tom mieste len, ked lezim na boku, aj tuto noc som sa na to zobudila. Akonahle si sadnem bolest prestane. Takze ziadne lieky na to nepotrebujem, staci mi si na chvilu sadnut a prejde to.

katkamatka7
30. dec 2020

Áno, môže ísť o záhu.

katkamatka7
30. dec 2020

Áno, môže ísť o pálenie záhy. Mala som to večer, keď som si ľahla a ako píšeš, pomohlo aj posadenie sa. No ku koncu tehu začala aj bolesť v hrudníku, kedy sa bábätko zväčšovali a tlačilo. No pálenie záhy som vedela rozoznať od takého bodavého pichania. Pálenie záhy by som mohla prirovnať ku niečomu, ako keď cítiš pálenie cesnaku pri jeho žutí, ale na hrudnej kosti, kdežto tá druhá bolesť bola viac bodavá.

cookie29
30. dec 2020

Veď som Ti odpovedala že môže ísť o reflux ? Tým som začala.

ivka21
30. dec 2020

Áno je to pálenie záhy ešte aj kyslosť v ústach

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre