Je tu mama, čo má Rh negatív a viac deti?

crapula
29. sep 2011

Ahojte, som Rh negativ, manzel pozitiv a jedno dieta uz mame nastastie zdrave. No druhe som potratila. Nevie sa preco. Tak chcem vediet a upokojit sa, ci nejaka mamina ma iba dobre skusenosti aj ked je Rh negativna..

kvetinka211
16. aug 2012

@barbade V zahranici je trend davat rhegu(rhofylac) uz v 28tt preventivne ... davaju to aj u nas niektori gyn, niektori o tom ani nevedia. To pre pripad ze by sa protilatky objavili uz skor. Ma to aj svoje rizika, kedze ide o krvny derivat, ale su minimalne a prevysuju prinos aspon co som si zistila. Neprijemne je, ze potom pri testoch na konci tehotenstva sa mozu protilatky javit falosne pozitivne. Skus si pozret tento clanok, mne pomohol: http://www.prolekare.cz/pdf?ida=pg_04_03_02.pdf V kazdom pripade, s velkou pravdepodobnostou bude vsetko v poriadku, tak drzim palce 🙂

zuzana17
16. aug 2012

aj ja som Rh - a manžel Rh+ a mám 2 detičky, kt. sú Rh+. Počas tehu bolo všetko ok 😉

iviatko
16. aug 2012

ahoj, ja mam 0Rh- a muz B+ , zatial klopem, vsetko ok, len druhe sa nam podarilo az po 7 rokoch, tak neviem, ci tam mohol byt prave kvoli tomuto problem.
Prvy synator ma 0Rh + 🙂) cize po oboch nieco.

lindda
25. jún 2014

Ahojte viem ze uz tu dlho nikto nebol ale snad niekto odpise. Ja som A negat a aj moj 7 rocny syn muz je A poz. A uz som druhy krat behom roka mala MA mozeto to byt krv skupinami ?

trgypadl
25. jún 2014

Ahoj dovodov moze byt vela preco si mala MA.po prvom porode Ti predpokladam pichli rhegu

kacatko
25. jún 2014

Ahoj, ja som A Rh negatív a manžel A Rh pozitív a máme troch synov, po prvom i druhom (oba majú 0 Rh pozitív) mi bola pichnutá injekcia a po treťom nie lebo má moju krvnú skupinu 😉

biancarv
25. jún 2014

@lindda Ahoj, myslím že to nebude kvôli krvným skupinám. Ja som negatív a manžel pozitív. Starší syn má 7 rokov a je pozitív. Po pôrode mi pichli rhegu, predpokladám že aj tebe. Potom keď som bola znova tehotná mala som bohužiaľ MA a znova mi pichli rhegu. A na tretíkrát sa mi narodil mladší syn ale ten je tiež negatív, takže rhegu nebolo treba. Pichli ti rhegu po MA?

phoebee1
25. jún 2014

Ja mam Rh - a obe deti su Rh +, nemala som ziadny problem v tehu ani pri porode. Po oboch mi pichli rhegu.

rutie
25. jún 2014

Ahoj, som RH-, manzel RH+, vsetky 4 deti RH-, protilatky testovali vzdy, vzdy OK, Rhegu mi pichat nemuseli.

pastelka74
25. jún 2014

Ja mám dve deti......a obe su + .......nemala som žiadny problém,po druhej dcére som injekciu odmietla......

valilienka2
25. jún 2014

Ahoj, máme dve deti, obe sú po manželovi rh+ a sú zdravé, ani moje telo si protilátky nevytváralo a pichli mi rhegu..tvoj gynekológ ťa bude sledovať neboj..

seahorse27
25. jún 2014

Tiez sme s manzelom rovnaky pripad, prva dcerka je po ockovi Rh+, tehotenstvo bez problemov, kontrolovali protilatky, vsetko bolo ok, po porode mi pichli Rhegu. Teraz som tehotna 2.krat, som v 20.tt, zatial ziadne komplikacie spojene s faktormi nemam. Protilatky mi kontrolovali okolo 10.tt a boli negativne. Tak dufam, ze to dotiahneme do stastneho konca 🙂

melkina
14. júl 2014

Ahojte ja som A1RH negat a aj prvý muž a druhý boli Bpozit. Mám 4 detičky ;) Všetci synovia su Rh pozit a dcerka Rh negat. Po chalanoch mi vždy pichli do 48 hodín injekciu 🙂 Nikdy mi v tehotenstvach nestupali protilatky.

simonidessa
27. aug 2014

Dobrý deň, má niekto skúsenosti s tm, že obaja rodičia sú RH neg. a aj tak vyšiel pozitívny test na protilátky v prvom trimestri. Neviete, čo by to mohlo byť. (otec je istý)

karcoolka7
27. aug 2014

Ahoj aj ja mám AB -. Manžel je B+. Mám dvoch synov obaja majú B+. Po pôrode vždy pichnú do 48 hodín injekciu a potom je to v pohode.

katushka16
27. aug 2014

ja mám AB negat. a mm je 0+, malé sú A+,uvidíme,čo bude tretia...🙂 po pôrode mi hned pichli injekciu.a počas tehotenstiev mi protilotky nestúpli

zuzulik27
27. aug 2014

ahoj, ja som B- a mm je 0+ a mame 4 zdrave deticky, tehotenstva bez problemov.

lenka07
27. aug 2014

Ahoj nestresuj ja mam A1B1negat a manžel má B pozit. A moje tehotenstva boli bez problémové a po pôrode dostaneš injekciu pre pripadne bezproblémové ďalšie tahoetnstva dcérka ma B pozit. Syn ma B negat. najmladší má A negat . Všetky deti sú užastné a zdravé neboj dnes lekári majú vymožeností a nepočula som o komplikáciách s krvov či je zhodná alebo nie

micha7
27. aug 2014

presne tak,nestresovat...v dnesnej dobe to uz nieje ziadna komplikacia...,ak sa ti narodi dieta s napr. Rh-pozit.tak by si mala dostat po porode injekciu,aby dalsie tehu bolo ok... 😉

trogir
27. aug 2014

ahoj,ja mam AB negativ, manzel O poziiv, dve deti bez komplikacii.

janulienka8510
8. jan 2015

Ahojte mozem sa spytat.Mam krvnu skupinu RHD-negativ moj muz ma pozytiv porodila som zdraveho chlapca pred 5 rokmi krv ma po otcinovy,po porode mi dali injekciu uz neviem presne ako sa vola.Pred nedavnom sa mi podarilo otehotniet 2 x ale zial potratila som.Brali mi krv a ukazalo sa ze mam protilatky v krvy.Vie niekto ci je sanca mad dalsie dietatko a zdrave.
Dakujem za odpovede.

smazja
14. máj 2015

AHoj ja mám rh neg a mám dve deti. Pri prvej absolútna pohoda a pri druhej mi začalo telo odmietať plod. vôbec sa nato nerpsišlo a malá keď prišla na svet mala masívny rozpad krviniek a silnú žltačku. Ale naštastie sa všetko dalo do poriadku. a teraz má rok a pol a je všetko v úplnom poriadku. Teraz neviem či sa šmyklo alebo čo, ale zaujímalo by ma keby som ostala náhodou tretíkraát tehotná, či je to 50 na 50 a či sa to môže ale aj nemusí prejaviť....uvidíme.
@janulienka8510 jA som sa raz pýtala a dr. mi povedal, že je to tuším 50 na 50. Ja buď budem amť poškodený už plod alebo bude všetko v úplnom poriadku. Keďže sa mi to už prejavilo, tak mi povedali, že by to neriskovali. Ale nám nejak ušlo. Dala som si escapelle ale keď som čítala kolkým mamičkám nezabrala :D tak sa desím :D

jadeka
14. máj 2015

ahoj ja mam rh negativ a 3 zdrave deticky

marika39
14. máj 2015

My sme tak s manželom, ale po prvom pôrode mi dali nejakú injekciu - neviem už názov, aby som mohla mať ďalšie dieťatko a aj druhé tehotenstvo bolo potom v poriadku, bez akýchkoľvek komplikácií.

ester83
3. jan 2016

Baby a pichali vám nejakú injekciu aj pred otehotnením? Mne pichli po pôrode, lebo syn má pozitívny Rh faktor. Mám pocit, že primárka mi povedala, že ak budeme plánovať druhé bábo, mám si dať pichnúť injekciu a až tak môžeme počať. Teraz čo čítam vaše príspevky, tak si nie som istá, či som ju správne pochopila. Ale naše krvné skupiny s drobcom sa pomiešali (pôrod placenty bol trošku komplikový, tak asi vtedy). Ak sa vám stalo niečo podobné, dajte vedieť, či vám museli pred počatím pichať injekciu.

exupery
3. jan 2016

SOm negativ,otec pozitiv,obe deti pozitiv po otcovi,...nemala som ziadne zle vysledky pocas oboch tehu,co sa tyka protilatok,sestricka u dr. mi vravela,ze problemom byva uz 3 az 4te tehu,a to 4te uz neodporucaju...sice je pravde,ze pri oboch som krvacala prvy trimester,ale pochybujem,ze to malo nejaky suvis,to skor s malym mnozsvom hormonov...ale napodiv,druhe tehu som zvladala ovela lepsie 😉

tina4931
3. jan 2016

ester, to som nepočula, že pred počatím.....Pichá sa po pôrode pozit. dieťata, po potrate, interupcií, amniocentéze.....Sleduje sa viac tehotenstvo a podľa toho potom......Neboj sa a smelo do dalšieho tehotenstva 🙂

evulka3
3. jan 2016

Ja som Rh negativ a mam dve zdrave baby 🙂 Pocas oboch tehotenstiev som dostala injekciu a doktor vravel,ze by som dosala dalsiu po porode,ak by bolo babo Rh pozitivne,ale obe su negativ..myslim,ze sa nemas coho bat 😉

kpt
3. jan 2016

mam dve deti, manzelaj dcera aj syn 0 pozitiv, ja 0 negativ. mala som potrat pred dcerou aj pred synom, zakazdym mi pichli rhegu...deti su ok

renab
3. jan 2016

@ester83 keď ti pichli po pôrode, tak by sa v nasledujúcom tehu nemalo nič diať. a v prípade, že by sa ti protilátky naozaj začali tvoriť, keď budeš tehotná, môžu ju pichnúť znovu.
Inak ja mám tri deti, po prvom mi pichli, pri druhom sa mi tvorili, ale nič vážne, po pôrode mi nepichli, nakoľko nemali a ja som povedala, že viac detí nebudeme mať kvôli mojim problémom s otehotnením, potom som otehotnela po 10 tich rokoch neplánovane, sledovali, protilátky sa mi netvorili a to bol malý pozitívny.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre