Kašeľ v tehotenstve

baska1930
27. dec 2020

Ahojte dievčatá prepadla má choroba v tieto sviatočne dni som tehu a moj dr nerobí. Čo si môžem kúpiť v lekárni na kašeľ hlavne?

h2
27. dec 2020

@baska1930 Ahoj, je nedeľa večer, neviem, či teraz niečo vybavíš. Ak Tvoj Dr. nerobí, musí mať niekoho, kto ho zastupuje, skús tam zajtra ráno zavolať. Vzhľadom na situáciu a na to, že máš kašeľ, by som to ani ináč, než telefonicky, neriešila. Proti kašľu si môžeš hneď teraz spraviť cibuľový sirup. Skoré uzdravenie želám. A hlavne, nech je to len obyčajný kašeľ. 🙏

lenka2710
27. dec 2020

@baska1930 ja som si kašeľ vyliečila tým cibulovym čajom a medom a keby ta bolelo hrdlo môžeš Septilen pastilky, tie sú aj pre tehu, ja som ich cmulala keď ma v tehu bolelo hrdlo, ale v lekárni by ti isto poradili, čo môžu tehotné

drzaopica
27. dec 2020

@baska1930 Stoptussin je naj na suchy kasel a pozor tak sa prejavuje covid.V mojom okoli je teraz vela pozitivnych a trapi ich hlavne kasel.Zvys prijem zinok selen c vitamin

baska1930
autor
27. dec 2020

Ďakujem krasne za rady čakala som že niekto napíše že to môže byt príznak korony😂

drzaopica
27. dec 2020

@baska1930 tak treba byt realisticky a opatrny

hettinka
27. dec 2020

@baska1930 no veru, môže to byt aj covid, teda ak si ho už neprekonala. Ak sa necitis dobre, určite nikam nechod. Na kasel prírodné prostriedky, sirup Hedelix a ten cibuľový domáci sirup.

lenkakravcova
27. dec 2020

@baska1930 pozor Stoptussin pre dospelých tehotné môžu. Môžeš ale Stopkasel sirup.

danielahamar
28. dec 2020

Ja som pred týždňom ešte bola tehu, začal mi kašeľ v sobotu, v pondelok testy a veruže v piatok som rodila pozitivna

nela6
28. dec 2020

@baska1930 mne nechceli v lekarni dat nic na bolave hrdlo, ze ziadny liek akoze nie ne testovaný, popripade. vhodny pre tehotnu, ze na bolest hrdla slana voda a kasel cibulovy sirup, veru ze ten bol skvely

danielahamar
28. dec 2020

@nela6 existujú Vincentky na cmulacie

nela6
28. dec 2020

@danielahamar no vpodstate to iste zrobi ta soľ pri kloktani

drzaopica
28. dec 2020

@danielahamar nic prijemne aspon, ze to mas za sebou.Moze byt dieta

drzaopica
28. dec 2020

@danielahamar dieta pri tebe?

ovkaja
28. dec 2020

Stopkasel mi pomohol pri oboch tehu,to je jedine čo v tehu môžeš,pýtala som sa v lekárni viac x... Užívala som ho aj keď mi začínal kašeľ pri dojčení...s bylinkovymi čajmi opatrne,treba si naštudovať,kt.babatku neublížia...

hettinka
28. dec 2020

@danielahamar gratulujem ku bábätku. Vieš, kde si sa mohla nakaziť?

danielahamar
28. dec 2020

@hettinka ďakujem, áno viem 😔 o to je to smutnejšie, že môže byť človek akokoľvek zodpovedný, vždy sa niekto nájde 😞 komu je to jedno

danielahamar
28. dec 2020

@drzaopica nie, dieťa mi nedali. Ja už som doma, aj malý už bol na odchode, len dostal zltacku, tak ho chcú posledovať na 24h. ešte. Akurat pozerám na čas, nemá ešte ani tri dni, až 15.02 hod. 😁

hettinka
28. dec 2020

@danielahamar áno 😢. Aj preto sa bojim vrátiť do prace. Nie, kvôli sebe, ale kvôli rizikovým ľuďom v mojej rodine.

danielahamar
28. dec 2020

@hettinka u nás sme tým prešli všetci 4 a teda ja som posledna, takže dnes dezinfikujeme, aby keď malého pustia bol v ok prostredi. Všetko malo byt inak, ale prišiel o dva týždne skorej, takže nás prekvapil🥰.

drzaopica
28. dec 2020

@danielahamar tak uz to bude dobre nech ste cim skor spolu🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre