Kedy mám ísť za ortopédom kvôli pôrodu?

30. jan 2021

Ahojte kedy zvyknu zeny navstivit ortopeda kvoli porodu. Mam skoliozu no zial roky som ju zanedbavala.Naposledy som sa s ortopedom videla pred 7 rokmi :D
Vraj je aj problem pri porode s tym.

kukulienka83
30. jan 2021

Myslím ze keď žena nemá konkrétny problém tak ortopédia kolu pôrodu nenavstevuje... Teda ešte som také nepočula

autor
30. jan 2021

@kukulienka83 odporucil mi to gynekolog ze by sa vyjadril v akom stave mam panvu kedze je tam zakrivenie ale viac neviem za to sa pytam 😀

kukulienka83
30. jan 2021

Tak keď ti to odporučil tak treba konať, zavolaj oropedovi a spýtaj sa priamo jeho...

autor
30. jan 2021

@kukulienka83 hej len ci ma zoberie bez papiera od gynekologa 😀

kukulienka83
30. jan 2021

Co tak zavolať a spýtať sa všetko potrebné..????

yoxinka
30. jan 2021

Ja mám skoliózu a rodila som 3x spontánne. Problémy s chrbticou mám od vysokej školy. Odvtedy rehabky, poctivo cvičenie, škola chrbta. 5 rokov som cvičila pilates, druhé tehotenstvo do 35. týždňa. Po poslednom pôrode mám s chrbticou najväčšie problémy aké som kedy mala, je tam rtg nález na L5/S1, čaká ma vyšetrenie u neurológa a už odkladám peniaze na súkromnú fyzio kliniku, kde sa plánujem vybrať, aby sme to dali dokopy, lebo zjavne sa tým poslendým tehotenstvom niečo zmenilo. Neviem, či máš nejaké problémy s chrbticou, ktorých si si vedomá (bolesti, blokády, vyžarovanie do končatín, tŕpnutie, bolesti hlavy ...), lebo z toho čo píšeš, taký pocit nemám. A keď už, hľadala by som VÝBORNÉHO fyzioteraputa, nie ortopéda po mojich asi 13 ročných skúsenostiach s mojou chrbticou ;).

loginexistuje
30. jan 2021

ak ti to gynekolog odporuca ma ti dat vymenny listok tak sa obrat na neho najprv

nikpa
31. jan 2021

Ja mam tiež skoliozu ale gynekológ mi povedal, ze pokiaľ nemam výslovne bolesti a problémy s chrbtom tak sa nic riešiť kvôli porodu nemusi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre