Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Kľudový režim v 27. týždni

13. sep 2021

Ahojte,lekár mi nariadil kľúčový režim 27tt,mam ležať na chrbáte a podložiť zadok vankúšom. Ale táto poloha je pre mňa asi najhoršia... po chvíli mi je zle a ťažko. Mate nejakú inú alternatívu k tejto polohe? Pokazim niečo,ak budem ležať na boku?

lllenuli
13. sep 2021

Tak mať čisto len zadok podložený vankúšom musí byt hrozná poloha pre chrbát...ono ide o to mat celkovo panvu vyvýšenú, zabrániť tomu aby gravitáciou tlačilo babatko na krčok...čiže buď je možnosť využiť polohovateľný rošt ak máš (ja mám taký že môžem aj nohy a hlavu zdvihnúť, tak ja som ležala s pomocou toho roštu) alebo podložiť posteľ pri nohách, napr knihami, aby vznikla naklonená rovina 🙂 držím palce 🙂

autor
13. sep 2021

@lllenuli ved práve... je to priserna poloha a celkovo na chrbte neviem ležať... och. Každopádne ďakujem🙂

lllenuli
13. sep 2021

Ale nemusíš ležať len na chrbte, veď to sa tehotným ani neodporúča 🙂 ale ta panva musí byt vyvysena, aspoň mierne.....ja som tiež niekoľko týždňov ležala od 30tt a to som sa za ten čas teda všelijako krútila v tej posteli 😁 dá sa to vydržať, len minimum námahy a neprovokovat ten krčok

duratlicka
14. sep 2021

Ležala som tak až do konca 36.tt a keď sa malá mala narodiť, nakoniec nie a nie porodiť. Keď sa dieťa v maternici necíti dobre (zdravotné problémy), tak si proste vypustí "bazén" a hotovo, predčasný pôrod je na svete. Môže žena aj dolu hlavou ležať. Treba oddychovať a počúvať svoje telo. Bruško niekedy tvrdne len tak, lebo maternica je drazdiva, ale ak su to take bolesti ako pri menstruacii, vtedy je zle, lebo sa otvara krcok.