Kolika obličky v tehotenstve

angels7887
10. dec 2010

Ahojte.Chcem Vas poprosit o radu, lebo uz dalej nevladzem zit v takych bolestiach. A hlavne ak by niektora z Vas mala takyto podobny problem v tehotenstve, tak by mi mohla napisat ako to vsetko zvladla a prezila do pôrodu tieto bolesti,ale aj po pôrode. Ci sa to zmenilo a uz necitila taku bolest, alebo ci nastali nejake komplikacie.
V 28 tyzdni tehotenstva som dostala koliku oblicky. Najskôr ma liecili infuziami, ktore samozrejme nepomahali, tak mi museli zaviest drenaz-hadicku do mocoveho mechura, aby som sa lepsie vyprazdnovala. Bolesti ustupili, ale zacali dalsie. Dostala som riadneho rezaka pri moceni, cikam krv a je to neuveritelna bolest. Od pobytu v nemocnici som bola 2x za svojim urologom, dal mi dvoje antibiotík, ktore samozrejme nezabrali.Stale neuveritelne boli. Teraz som v 33 tyzdni tehotenstva a uz nevladzem.
Ako som uz spominala, ak mala niektora takyto problem, tak nech mi napise ....Vopred dakujem

majuska23988
19. jún 2012

@vvia Som stastna, ze sa to podarilo. Co sa tyka babatka - moja dcerka bola tiez mensia a narodila sa 49 cm a 2850g, takze tym ze je mensie by som sa netrapila dorastie a vela zalezi aj od genetiky ak su rodicia nizky dietatko nebude velke. 😉 Neviem ako by si chcela alebo nechcela brat lieky od bolesti ale mne pomahala 1/2 paralenu. 😉 Hlavne sa snaz nestresovat koli babatku ked je mensie nevadi a dufam ze bolesti budu znesitelne a nie caste. Drzam palceky a drzkejte sa obaja. 🙂

vvia
19. jún 2012

@majuska23988 dakujem teraz to vsetko ustupila a pred 2tyzdnami sme boli aj na NT a nakoniec az taky malinky nie sme. buduci tyzden ma zase caka kontrola tak som zvedava, ako sme na tom, lebo od brania antibiotik a infuzii v nemocke co je vyse 2tyzdnov mi dieta nik nepozrel. teda naposledy to NT aby som bola presna.... dufam, ze to dotiahneme tak krasne do konca ako vy 😉

janaspa
9. júl 2012

Ahojte pridavam aj svoju skusenost. Ja sa nepametam v ktorom tt som dostala prvy oblickovy zachvat, cca okolo 20tt. bolo to v noci,bolest,ziadne teploty utekali sme na gyn. pohotovost, tam mi daliinjekciu proti bolesti a na druhy den som sla na uro. Urolog mi urobil usg oblicky, ze mi maternica zacina tlacit na oblicku, chcel mi zavadzat picktail (neviem ako sa to presne pise) je to silikonova drenazna hadicka,ktora sa zavadza do oblicky cez mocovu ruru. Ja som odmietla a dohodli sme sa na tomto zakroku, ked sa dostavi dalsi zachvat. No zdalo sa byt vsetko v poriadku, nic mi nebolo, akurat na vysetreni mocu pri kazdej poradni som mala zvyseny cukor, dr. ma zdrbala, ze nemam jest sladke, ja som pritom sladke nejak extra nejedla, no to sa uz ozyvala ta oblicka, ale moju dr. to nenapadlo ani po tom, co mi robili vysetrenia na teho cukrovku, kedy vysledky z krvi boli v poriadku. Ja som nadalej nemala ziadne komplikacie. Az ked v 33.tt som dostala cez vikend vysoke horucky a triasku, zvracanie, ziadne bolesti,nic, ani nahodou ma to nenapadlo pripisovat oblicke, az ked mi odobrali moc zistili silny zapal. Urolog mi pokusal zaviest ten picktail, (neprijemny pocit), nepodarilo sa mu to ani na 5x,tak sa rozhodli pre vyvod priamo z oblicky, normalne sa to robi po snimku RTG a v celkovej aneztezii, ale ked je clovek teho nemozno aplikovat ani jedno ani druhe, tak mi to umrtvili lokalne a robili pri usg. zakrok sa podaril, brala som ATB, tyzden som polezala v nemocnici, ak by zapal neustupil museli by mi vyvolavat porod,nastastie vsetko preslo, vyvod som mala do konca tehotenstva, museli ho aj tak vyvolavat kvoli tej oblicke,ale to uz sme boli v termine v 38. tt. Mam krasneho zdraveho syna, rodila som normalne bez epiduralky a ten zakrok u oblikcy ovela boestivejsi ako porod, ale dalo sa vydrzat. Co tym chcem povedat, netreba nic podcenovat a upokojovat sa, ze to preslo. dnes cakame druheho drobca a ked sa ozve oblicka, nebudem na ziadny dalsi zachvat cakat....

babka_pd
13. nov 2013

Zdravim mám 43 a som babka čakateľka.Večer som zaviezla dcerku v 6 tom mesiaci do nemocnice obličková klika...som rada,že ste sem napísali pár rad.Idem to realizovať.A všetkým tehulkam...všetkolen to dobre..ja to mám za sebou ,ale tehotenstvo svojej dcery preživam ako svoje a ešte asi horšie 😀

andreapp
17. nov 2014
andreapp
17. nov 2014

@majuska23988
@majuska23988 Ahoj majuška, viem že to bolo dávno ale prosím ta vieš mi povedať ako a čo ti robili ako postupovali pri liecbe? Ja mám taký istý problém až na to, že neviem veľkosť kameňa a som tiež teraz v 13 tt. Tak dúfam že si to prečítas

majuska23988
17. nov 2014

@andreapp no brala som asi 3x atb.koli zapalom.Operacia sa odkladala viac ako rok po porode (kojenie,dovolenky doktorov...) a nakoniec som o oblicku prisla celkom,lebo uz nepracovala.Drzim palce aby si tn nemusela absolvovat aj ty.Prijemne tehu prajem.😉

andreapp
18. nov 2014

Ďakujem za odpoveď

zufka10
25. nov 2014

Ahojte, ja som sa práve vrátila z nemocnice "vylepšená"... Dvakrát v priebehu troch týždňov som mala obličkovú koliku. Som v 32. tt. . Prvá kolika prešla na chvíľu po antibiotikách a tá druhá už bola riadna. Triašky, vysoké teploty, počiatky toxického šoku...hrozné bolesti. Urológ rozhodol, že mi zavedú protézy do oboch obličkovodov nakoľko mi bábo tlačí na obe obličky súčasne. Cez močový mechúr mi zaviedli také dlhé trubičky hrubé asi ako špilka do obličkovodov. Bol to veľmi nepríjemný zákrok (bez umŕtvenia), ale naozaj sa mi uľavilo. Trošku cítim tie rúrky, ale už to nie je žiadna bolesť len čudný pocit. Plus ešte cítim ako sa mi sťahuje močový mechúr po zákroku, ale to už ustáva. Keď porodím, tak mi tie rúrky vyberú. Snáď to už s malým do termínu vydržíme.

simonko_a_adamko
1. apr 2015

@zufka10 Ahoj. Ako dlho ste boli v nemocnici po zavedeni drenaze do oblickovodov? Mne ich zaviedli vcera a tvrdia mi, ze este tyzden tu budem.

zufka10
1. apr 2015

@simonko_a_adamko Ahoj, ja som bola už len dva dni potom v nemocnici. Po zákroku som už nemala horúčky ani zlé výsledky z krvi, tak nebol dôvod ma tam držať.

simonko_a_adamko
1. apr 2015

@zufka10 mala si zavedeny aj ten kateter na moc? Lebo mne urologicka napisala, ze mi ho tam maju nechat 1tyzden, tak teraz neviem ako dlho ma tu chcu drzat. Teploty nemam. Ani bolesti. Tak neviem co cakat.

zonjushe
1. apr 2015

@simonko_a_adamko ja som v 2. tehotenstve prekonala oblickovu koliku, akutne ma hospitalizovali a hned zaviedli drenaz, po 3 dnoch ma prepustili a o dalsie 3 dni som sa vratila, nemohla som "zniest" tu hadicku, pre mna to bolo utrpenie ist sa vymocit..po vybrati drenaze som konecne normalne chodila na wc, kolika sa uz nevratila ale o 2 dni som chytila vysoke horucky, dostala som urosepsu, pravdepodobne mi pri zavedeni drenaze zaniesli infekciu do oblicky..mali sme namale ale ustali sme to..uz to nechcem nikdy zazit..

zufka10
1. apr 2015

@zonjushe Tak mne tie hadičky tiež neboli vôbec príjemné, ale nemala som veľmi na výber, keďže som mala totálne nepriechodné močové cesty. No ale už mi to tri týždne dozadu vytiahli, čo sa mi uľavilo, lebo mám silné alergie a po tomto zákroku som zistila, že aj na silikón...v takom stave som asi nikdy nemala pokožku, v akom som ju mala a ešte stále aj mám (už sa to síce lepší, ale pomaličky, keďže si nemôžem dať žiadne poriadne lieky a ani silné mastičky nakoľko dojčím).

kristy07
13. mar 2016

@zufka10 ako sa ti prejavovala ta alergia? Mna tiez chytila kolika teraz v 35tt v stredu mi zaviedli stent do lavej oblicky zaziva samozrejme,nebolo to az take hrozne,ta bolest kolikova bola ovela horsia. Bola to uz moja druha kolika v tehu :/ tiez som si toho vytrpela ale kvoli malemu vsetko.....no a v steedu mi zaviedli hadicku a od piatku ma vsetko svrbi nonstop, neviem sa doskrabat. Myslite ze to z tej hadicky moze byt? Teraz ma zas pobolieva prava oblicka preto kukam fora a hladam ci mozem mat v pripade potreby aj v druhej oblicke hadicku lebo ulava bola takmer okamzita. Uz viac nebudem trpiet nabuduce ...ale sama si budem pytat tu hadicku. Samozrejme som bola tyzden v nemocnici a na antibiotikach...a chodim pravidelne kazde 3tyzdne na kontroly k urologovi a stale mam tie oblicky nahouby ,teda som aspon cele tehu mala mestnanie 2 a 3 stupna. Az to zrazu vyustilo v tu koliku. Tak som zvedava ked pojdem na kontrolu ci to mestnanie ustupilo. Inak mne infuzky vobec nepomahali. Trochu pomohla injekcia do zadku a hlavne na urologii mi velmi ulavili tzv. Vcielkami. To je opich injekciou pod kozu nad oblickou akesi vydrazdenie nervov. Je to velmi ale velmi bolestive ,priam ma vystieralo ale na 20 minut bolest uplne presla a prijemne to hrialo. Potom som si to sama pytala, lebo som isla skapat od bolesti z tej koliky. No co uz nespravime pre tie nase deturence. Vela sil baby! 🙂 pite urologicky caj alebo hocijake ine tekutiny, polohujte kolena/ lakte, vela cikajte a fakt ked uz inak sa dat nebude, pytajte si tu hadicku 🙂 keby co mi napiste 🙂

zufka10
14. mar 2016

@kristy07 ahoj, ja som bola komlet červená, pokožka mi praskala do krvi. Svrbenie by mohlo byť tiež možno príznakom, ale dosť často svrbí koža ku koncu tehotenstva kvôli zlým pečeňovým testom. Inak máš pravdu, tie koliky boli teda hrošie ako zákrok. Držím palce 🙂 nech ste s bábom zdraví už.

katlinkamt
3. máj 2016

@kristy07 Ahoj, ja mam tiez problem s oblickou pravou, z piatka na sobotu som nemohla ani spat, tak som isla v sobotu rano na pohotovost, diagnoza: dilatacia duteho systemu pravej oblicky, chceli ma hospitalizovat, ale som nechcela, neznasam totiz nemocnice a dneska idem na kontrolu, vela pijem, polohujem a obcas to este citim tu bolest v pravim boku, ja sa tej hadicky desim, ci som aj citala, vela zien s tym ma problem, kolko si lezala v nemocnici?

danielacool
6. máj 2016

@kristy07 Ahoj Kristy, mala som pocas prveho tehotenstva rovnaky problem - v 21tt sa mi dcerka otocila v bruchu tak nestastne, ze mi zablokovala mocovod a ja som dostala strasnu koliku, tiez mi hovorili, ze mestnanie bolo 2-3, cize mi zavadzali stent. To bolo snad to najhorsie v mojom zivote, co som zazila, taka bolest nebola ani pri porode, plus naviac do konca tehu som mala problem s unikom mocu, stale to bolelo plus nonstop krv v moci, co nebolo vobec prijemne. Po porode mi stent odstranili, to bolo nastastie pomerne rychle a bezbolestne. Avsak odvtedy obcas stale citim tu pravu oblicku, hlavne nadranom. Teraz som opat tehotna a strasne sa bojim, ze sa tento problem bude opakovat. Myslis, ze sa da tomu nejak zabranit?

@katlinkamt Ja som bola v nemocnici, ked mi dali ten stent, 4 dni, no do konca tehotenstva som mala max. nekomfort, viď riadky vyssie.

kristy07
17. jún 2016

@katlinkamt ahoj, ja som lezala v nemocnici zakazdym tyzden, skor sa ani nedalo kvoli tej bolesti. Obdivujem ta ze si to zvladla doma, ja som tiez povedala ze budem doma ked ma chytila kolika ten 2x, lebo pri tej prvej kolike som tam len lezala v bolestiach a nic mi nezaberalo tak som si povedala ze tentokrat to zvladnem doma ale nedalo sa, to boli strasnee bolesti a zvracanie, ppvedala som si ze uz len kvoli drobcovi by som mala ist do nemocnice aby mi dali infuzku lebo ja som bola uplne dehydratovana :/ a tak som po par hodinach od odmietnutia hospitalizacie sla naspat do nemocky, to bola noc a este v ten den poobede mi zavadzali ten stent, to bola faakt ulava 🙂

@danielacool ja som nastastie bola jedna z tych stastnejsich ktere ten stent skoro ani necitili, uplne normalne som s nim existovala. 16. Aprila mi robili akutny cisarsky a povedali mi ze po sestonedeli mam prist na vybratie toho stentu. Asi mesiac po porode ma zacali strasne boliet krize myslela som ze z maleho zesa namaham a tak...ale ked som zacala mat moc zafarbeny ako cervene vino tak mi bolo jasne ze su to oblicky. Bolievalo ma to pravidelne, potom na 2dni prestalo a zas, az som mala nonstop bolesti a nonstop krv v moci a bolesti pri moceni a mocila som kazdu chvilku po troskach. Ked mi stent vybrali tak uplne v pohode je vsetko ziadna bolest 🙂 povedali mi ze telo tam uz ten stent nechcelo mat a tiez som sa pytala ze ci to bude tak aj pri dalsom tehotenstve a ze je to viac nez pravdepodobnee, niektore zeny to tak maju :( tak treba len dufat ze nas to minie...drzim ti palce aby si cele tehu dotiahla do konca bez tychto prisernych bolesti. Drzte sa babyyy 🙂 🙂

lusinda111
16. okt 2016

Chcem sa opýtať,mali ste alebo máte problém z obličkami počas tehu? Ja už tretí týždeň trápim zo zápalom... Liečili ma aj z antibiotikami,ale nepomohli. Poraďte ak máte s tým dáke skusenosti. Ďakujem

frantiseklotrinsky
13. máj 2019

Som tehotná 17tyż. Obvodná lekárka pri vyšetrení žlčníka USG náhodou zistila, našla nález na oblicke. Síce som pociťovala od začiatku tehotenstva diskomfort okolo močových ciest,ale vždy to prešlo, nikdy to nebolelo,ani obličky a keď som veľa pila, ťažkosti pominuli (zapachajuci, mútny moč, tmavý až krvavý, jemné len niekoľko hodinové pälenie),ale vždy sa vracali. Neriešila som to, lebo zakaždým vyšetrením moču som ho mala negatívny!!!
Ale ako vidíte, treba to riešiť a upozorňovať na to!! Pýtajte si vyšetrenie obličiek USG!!! Nechápem prečo tehotné neposielajú na preventívne USG vnútorných orgánov aspoň 1x počas tehotenstva!!!
Nerobia to ani v zahraničí, nebojte sa!
Mne to zistili v Nemecku a tiež len náhodou, počas vyšetrovania žlčníka (musia ma pravidelne sledovať cca každé 3 mes. kvôli polypom)

karolinka1991
13. máj 2019

@lusinda111 ahoj, mne priam zázračne pomohol Monural...

lusinda111
14. máj 2019

@karolinka1991 ja som porodila už v roku 2017,mne počas tehu mala tlačila na obličku preto zápal 🙂 Ale vďaka za info

marcelajoskofabko
7. feb 2021

Ahojte som v 7 týždni a na ľavej strane mám bolesti oblicki je to dosť veľká bolesť prosím poraďte je dieťa v riziku či?

karolinka1991
7. feb 2021

@marcelajoskofabko určite choď k lekárovi, lebo akýkoľvek zápal v tele v tehotenstve nie je dobrý, hlavne v prvom trimestri a čím skôr sa pod chytí, tým lepšie - ja som mala zápal obličky asi v 5tt, úplne na začiatku (na pohotovosti mi z krvi zistili, že som tehotná) a zabral mi veľmi dobre jednorazový Monural od gynekológa - potom som sa vyhla aj 2tyzdnovenu braniu Zinnatu (ATB), ktorý mi nakázali na pohotovosti

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre