Kolitída a tehotenstvo. Máte nejaké skúsenosti?

radka4
4. jan 2008

Ahojte, prosim vas ma niekto skusenosti s crevnou kolitidou??? Ja som v 31tt a doteraz som mala moje chore crievko pod kontrolou a vsetko bolo OK, ale naraz mi vysuplo brusko a zacala som mat hnacky a krv v stolici. Taktiez mi castejsie tvrdne brusko a boli ma v podbrusku. Beriem magnezium B6 a taktiez som bola u svojej lekarky s crevom a predpisala mi lieky. O tyzden mam ist na kontrolu. Nejem nic tazke, davam si obrovsky pozor na stravu, chvalabohu nechudnem a mala kope ako diva. Mate niektora s niecim podobnym skusenost??? Dakujem

petasllov
5. jan 2008

Radka, ja mám posledné tri týždne tiež problémy s črevami, hnačku síce nemám, ale skoro každý deň chodím 2x na veľkú a stolicu mám riedku, čo som doteraz v tehotenstve a vlastne ani pred ním nemávala. Lekárovi som to povedala, ale vraj pokiaľ nemám kŕče v bruchu, je to v poriadku. Len mám piť viacej tekutín, aby nedošlo k prílišnému odvodneniu tela. Mám vraj zrýchlenú peristaltiku, čo býva ku koncu tehotenstva normálne. Na zlepšenie trávenia mi odporučil homeopatikum Gastrocynésine, ktoré beriem od včera a zvýšenie dávky vitamínu B. Myslím si, že je to u teba v poriadku, len sa mi nezdá tá krv v stolici. S tým som sa nestretla. 😖

radka4
autor
8. jan 2008

petasllov - ja mam dedicnu chorobu a ta krv v stolici je u mna normal, som na to liecena. Len sa mi kvoli tomu skratil krcok na 15mm a hrozi mi predcasny porod. Mam obrovsky strach.

petasllov
8. jan 2008

To mi je veľmi ľúto, že máš takéto problémy. Si už v 32tt a keby sa ti malá teraz narodila, malo by to byť viac-menej v poriadku, ale bolo by dobré, keby v brušku vydržala čo najdlhšie. Pôrodná asistentka nám na kurze povedala, že po ukončenom 35tt je už bábo za vodou, ale keď sa narodí skôr, má tiež veľké šance na to, že všetko bude v poriadku. Treba sa len šetriť a čo najviac oddychovať. A s tou stolicou, no neviem, čo by si mala robiť. Mne sa už trochu zlepšila, už aspoň nie je taká riedka a nejdem na veľkú dvakrát denne. Asi mi pomohli aj tie homeopatiká. Držím ti palce, aby sa ten krček viac neskracoval a začal až vtedy, keď príde jeho čas. 😉

radka4
autor
8. jan 2008

Dakujem a verim ze ti tri styri tyzdne este urcite v brusku pobudne.

reva
8. jan 2008

ahoj radka, ja mam nieco podobne a tehu za sebou 😉

petasllov
8. jan 2008

radka4 🙂 😵 😵 🙂

digysa
8. jan 2008

radka: ja mam tiez crevnu kolitidu. Tak ako ty uz je to na cely zivot....Ja som ale mala vzdy problemy na zaciatku tehotenstva. Velmi som vracala, tym som chudla, nic v zaludku-v crevach a krvacala som ako besna. Lekar mi predpisal ASACOL 500ml -cipky. Mne to pomohlo....
Tiez mi gynekologicka povedala, ze pocas porodu su iba 2 moznosti- bud ti krvacanie uplne prestane alebo budes krvacat este viac a mozes mat predcasny porod. Odporucam mat stale PLNY ZALUDOK -jest vela vlaknin.
Ja ked som zacala jest, tak mi to preslo......inu radu nemam.
Teraz mam termin v marci ako Ty a aj s druhym babatkom som krvacala v pociatkoch.....ale ja som asi ta stastena,ze mne tehotenstvo prospieva a ziadne krvcanie nemam do konca porodu.

digysa
8. jan 2008

Mne navrhoval lekar urobit kolonoskopiu v pociatkoch porodu, ale ja som odmietla......chceli vediet, ze v akom stadiu mam to krvacanie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre