Kontrola pri práceneschopnosti počas tehotenstva

melania132
3. sep 2015

Mamicky 🙂 tie ktore ste, alebo boli ste na PN ... chodila vam kontrola? Dakujem za odpovede. 🙂

olifcek
5. sep 2015

chodia a prist mozu i viackrat a aj ked Ta niekto poziada o kontrolu z dovodu podozrenia nedodrziavania liecebneho rezimu, tak skontrolovat pridu. ale ved ak mas PN opravnenu, tak ratam, ze sa tulat nebudes :-P a ak, tak TI lekar nejake vychadzky napise, takze sa i prejst budes moct... 🙂

jaama
5. sep 2015

@ynett mozes byt od zaciatku na pn 🙂 ja som podstupila umele a som mesiac na chorej som v 4tt... 🙂

melania132
autor
6. sep 2015

...myslela som PN od prvej kontroly samozrejme..ospravedlnujem sa,ze som to nekonkretizovala. To, ci su kontroly sa pytam,aby som bola informovana....to,ze som na PN som si bohužiaľ nevybavovala...bolo to totiz potrebne ....som ucitelkou v MS s 20timi detmi od 2,5 - 6 rokov ... a mam za sebou jeden potrat.... Dakujem za odpovede. Ostavam s prianim pekneho dna ....

niktoska
6. sep 2015

Ja som bola PN celé tehotenstvo. Po jednom potrate a bolo mi neskutočne zle. Keď ma doktorka videla týždeň po prvej kontrole - schudla som asi 5 kg, hneď ma vypísala a kontrola nebola žiadna. Sestrička mi povedala, že kontroly ku tehotným nechodia. Zo začiatku som nikde nechodila, len som bola doma, lebo som sa bála či niekto nepríde ale po dvoch mesiacoch som toho mala plné zuby a chodila som vonku na prechádzky teda ak mi to žalúdok dovolil 😀

mkmimka
6. sep 2015

ja som tiez na PN teraz druhy tyzden a v polke oktobra idem na matersku. mam vychadzky cez ktore idem po syna do skolky ale potom tahame domov. podla mna je jedno ci si tehu al. z ineho dovodu. dakde chodia neustale kontroly inde nie. radsej dodrzat rezim, ktory mas ak nechces prist aj o to malo penazi co zato dostanes a dajako to vydrzat... ja to riesim aspon balkonom ked uz mi je dlho tak posedim na balkone na vzduchu al. sa prejdem po zahrade🙂 ak teda byvas v dome.... a navstevu tu si radsej zavolam domov aby som neriskovala ze ma pridu skontrolovat a doma nebudem. 🙂

ynett
6. sep 2015

@jaama tak ano ale to je iná situácia, pri prirodzenom otehu to možné nie je🙂

jaama
6. sep 2015

@ynett no veď jasko 🙂 🙂 🙂 ja to viem presne na hodinu :D je to haluz hihi

ynett
6. sep 2015

@jaama veru je🙂 inak ja keby som si ťava zapísala dátum noci tak by som to tiež vedela na minutu presne. ešte som si po hovorila, že brdo ja asi ovulujem. ak toto nebude tehu tak nič...potom som na to zabudla a za tri týždne kolajnice ako svet😀

lucka1987
6. sep 2015

@melania132 ja som bola na pn v tehotenstve , ktore sa v 10 tt skoncilo potratom, nasledne som bola pn po potrate 2 tyzdne doma.. potom som si mesiac odrobila a zistila som, ze som tehotna, tak som ostala automaticky pn, pre neustale krvacanie, a hroziaci potratm a tak to ostalo az do nastupu na matersku..
za celu dobu mi neprisla ani jedna kontrola...

jaama
6. sep 2015

@ynett tak to gratulujem veľmi veľmi ... ty by si to veru vedela na sekundu presne :D ja som nebola pri tom keď ich oplodnovali v laboratóriu, ale hodinu zhruba viem.... no musíš si spomenúť na tú noc kedy to tak asi mohlo byť... 😉

suzie.h
6. sep 2015

Kocky ja som tiez PN po IVF od vkladu a mam neobmedzene vychadzky, moj gynekolog mi vravel, ze u tehotnych, kym nemaju fyzicke zdravotne problemy, nevidi dovod obmedzovat vychadzky na presny cas... preradit na vhodnu poziciu v praci je sice v zakonniku prace dane, len, bohuzial, nie vzdy mozne, a casto ta skor vyhodia ako daju platene volno, a stresu sa tiez casto inak ako PN nevyhnes... a kontrola zatial nedosla, tak uvidime casom ;)

ynett
6. sep 2015

@jaama už som si namáhala mozgové závity ale mám tak rozmedzie dvoch týždnov. takže nič moc. bolo vtedy hektické obdobie🙂

fila82
6. sep 2015

Mne prisla kontrola ked som bola tehu...

ynett
6. sep 2015

@suzie.h podla mna ak máš neobmedzené vychádzky tak ti ani nepríde. mne prišla kontrola vždy cca 10-15 minút po ukončení času povolenej vychádzky🙂

evinkah
6. sep 2015

@evittam Prepac, neda mi nereagovat, ale pokial by som napriklad ja ostala PN, tak nemocenska davka sa vyplaca z MOJICH odvodov, rozhodne nie z tvojich a vo vyske vypocitanej z mojho prijmu. Ved kazdy zamestnanec je riadne nemocensky poisteny a poistenie je platene z jeho prijmu. Pokial nie je, tak narok na ziadnu PN nema 😉
To, ze my vsetci z nasich odvodov doplacame na "ine" davky, tak to je, zial, ina pesnicka...

evittam
7. sep 2015

@evinkah Ano mas pravdu,ide to aj z tvojich odvodov,ale nielen z nich. To si tiez treba uvedomit😉.Taktiez na NP ide z tvojich odvodov 2,8% mesacne z tvojho prijmu....Ak zostanes na PN tak sa ti vyplaca po 3dnoch 55% z tvojho VZ mesacne.😉

jaama
7. sep 2015

@ynett nelám si nad tým hlavičku 😀 veď je to v podstate jedno...len nech pekne rastú tie bábiky naše 🙂

evittam
7. sep 2015

@ynett Noo,ver tomu,ze aj pri prirodzenom otehotneni tomozne je.Ja viem presne kedy sme splodili nasu dcerku.😉

evittam
7. sep 2015

@suzie.h Ak mas neobmedzene vychadzky,tak ti kontrola nepride. A na co-co by asi kontrolovali? 😉

suzie.h
7. sep 2015

@evittam statna sprava - nikdy nevies 😀 (tym sa nechcem nikoho dotknut, len obcas tam prava ruka nevie, co robi ta lava, ci ako sa to... 🙂 )

evittam
7. sep 2015

@suzie.h Tak to mas pravdu. Ale aj keby sa nasla iniciativna ...,tak nema na taku kontrolu ani dôvod ani pravo-kevy,ze som doma,tak ju vysmejem😉.

evinkah
7. sep 2015

@evittam No ja som speci pripad, pracujem 15 rokov (len s malymi prestavkami) a este nikdy som nebola PN 😀 ak som aj bola chora, vykryla som to dovolenkou (tuk tuk tuk). Takze ked pride na "lamanie chleba" a ja niekedy budem musiet nastupit na PN, tak s uuuplne cistym svedomim 😉 aj na prvej materskej som bola bez vycitiek.

ynett
7. sep 2015

@evittam no neviem kde som písala že nie je možné nevedieť kedy počneš🙂 ja sama to viem.

babydesire
7. sep 2015

ukulela tak pockat.ja som na pn a niesom rizikova.na pn som sla bo v predoslom tehu som potratila v praci (ano sef ma preradil!),robim v zahranicnej firme takze nejake platene volno urcite neprichadza do uvahy zakon/nezakon.o dietatko sa bojim,zatial vsetko ide dobre,tak dufam,ze aj nadalej pojde.pnku nezneuzivam dostala som do vienka dobre zdravie (tuk.tuk.tuk) chora som nebyvala ani v skole ani v praci.je to pre mna nezvyk.nerada som na pnke,lebo aj ked svoj job neznasam predsa som rada,ze nejaku mam,prerabame dom a potrebujeme peniaze tak biedny plat je lepsi ako biednejsia pnka ale zivot svojho druheho dietatka kvoli tomu riskovat nebudem!aj ked by som uvitala viac hodin "prestavok" denne. Zatial som kontrolu nemala. Vraj do dedin tolko nechodia na kontroly,bo im nepreplacaju taketo prac.cesty.moja veduca mi sama povedala,ze by mi tam aj tak nemali co dat.

petulda333
7. sep 2015

Ja som pn od cca 8tt,kedze som bola dvakrat v nemocnici...sice nemam zdrav.problemy ale pracu v ktorej som bola ako tehotna vykonavat nemozem kedze je fyz.narocna a kedze tam bol len jeden druh prace nemali ma kam preradit,tak mi aj moj veduci odporucil ist radsej na pn..tiez myslim ze tie vychadzky su na hlavu..ja som doma lebo tu pracu robit nemozem a musim byt skoro v kuse doma...kontrolu som zatial nemala a snad uz ani nebude kedze nastupujem uz na matersku

evittam
8. sep 2015

@ynett
ynett @jaama tak ano ale to je iná situácia, pri prirodzenom otehu to možné nie jeemoticon

6. sep o 20:41 • Odpovedz • Páči sa mi to • Pošli IP • 😀 😉

evittam
8. sep 2015

@evinkah Veď v pohode, ani ja som nebola na PN a MD s výčitkami.

evittam
8. sep 2015

@evinkah Aj ja som pracovala dosť rokov, ale aj tak ak si robila 15 rokov bez prestávky a by si si to vyrátala, tak tie tvoje NP odvody nebudú ani za tých 15 rokov stačiť napríklad na to ak by si teoreticky bola 7-8 mesiacov na PN a potom 8,5 na MD 😉

evinkah
8. sep 2015

@evittam No zase nesuhlasim, zavisi od vysky prijmu, kedze vsetky nemocenske davky maju (zial) ohranicenu maximalnu vysku a pokial mas vyssi prijem, tak ti ich kratia. System solidarity...

evinkah
8. sep 2015

@evittam Plus este treba pocitat s dalsimi rokmi v praci po MD a PN, ved si to doplatis 😉 ci po materskej a PN sa uz do prace bezne nevracia? 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre