Krvácanie v ôsmom týždni tehotenstva

mishell0311
8. feb 2016

Ahojte. Chcela by som aa opytat, ci ste mala nejaka skusenost s krvacanim v tomto obdobi. Ja som sedela na posteli kychla som si a zalialo ma krvou ale cirou certsvou cervenou.. ihned som sla do nemocnice kde ma otvorili a pozreli z dnu tam ze je to ok urobili sono babatko tam bolo aj mu bilo srdiecko... len to krvacanie ma znepokojuje teraz uz len taky krvavy vytok ale stale sa bojim... ☹ ☹

stratenanajdena
8. feb 2016

ahoj, nenasadili ti duphaston alebo nieco? mne hned pri jednorazovom zakrvacani (nie spineni!) na pohotovosti nasadili duphaston, ktory som brala az do 20 tt. i ked tiez bolo z vysetreni vsetko v poriadku. ak sa ti to nahodou zopakuje, bez hned a spomen, ze si to uz raz riesila. snad sa vam uz taketo problemy vyhnu.
A nepovedali ti, z coho to mohlo byt, napr prasknuta cieva, podrazdeny krcok, po pohl. styku atd?

mishell0311
autor
8. feb 2016

@stratenanajdena ahoj ja som v anglicku a tu pristup doktorov je nula bodov.. nedali mi nic iba ak sa to vrati mam ist do nemocnice...teraz uz len spinim.. povesali ze babatko je v poriadku ze mu bije srdcieko ze sa nemam bat

stratenanajdena
8. feb 2016

a nie je to nahodou termin, kedcy by si bola dostala dalsiu MS? kedze si v 8. tyzdni. niektore zeny maju aj slabsiu MS pocas prvych mesiacov. nie sice kazda, ale je takych viac. skus co najviac oddychovat, nohy hore a aspon horcik do seba davat, kludne aj 2x denne 500mg. drzim palce.

mishell0311
autor
8. feb 2016

@stratenanajdena nie az par dni... ale ci to nebude aj z toho kychnutia silneho ze z toho tlaku som mohla trochu zacat krvacat. A dakujem dufam ze to dobre dopadne :(

petra3312
9. feb 2016

@mishell0311 ahoj, trochu Ta upokojim, mojej sestre sa nieco podobne stalo tiez okolo 8-9 tyzdna, zacala z nej valit krv a na ultrazvuku bolo vsetko v poriadku. Bolo to len jednorazove, tiez ziadne tabletky nedostala. Vravela, ze pocas tehotenstva potom mavala este obcasne spinenie, uz nie jasnocervenej farby ale hnede. Vsetko dobre dopadlo. Ja sama som v 13stom tyzdni a spinila som od 5-9 tyzdna, takze dobre viem, co je to sa strachovat. Dost som o tom googlila aj na zahranicnych strankach a je velmi vela zien s podobnymi zazitkami. Moj doktor ma upokojoval, ze v jeho praxi je viac zien, ktore spinia ci krvacaju ako tych, co sa s tym pocas tehotenstva nestretnu. Ked mi v siedmom tyzdni na ultrazvuku potvrdil akciu srdiecka, povedal mi, ze potom ako vidno srdiecko, je menej ako jednopercentne riziko potratu. Kde zobral toto cislo neviem 😀, mozno som bola taka vystrasena, ze si musel nieco vymysliet🙂, ale zabralo to 🙂.

bonaqa2013
9. feb 2016

pri 2 tehu som mala s tým problémy. Začala som krvácať synovi na rodičovskom - vstala som, a celá stolička od krvi. Všetci zírali po mne..... Rychlo som išla do nemocnice - pešo za 5 min som tam bola, v nemocnici ma nechali čakať 1 hod. Ostala som tam . všetko bolo OK, predpísali mi Plegomazin. Ešte povedali, že čerstvá krv je nebezpečná - ešte potom 2 krát som krvácala a zakaždým som sa dostala do nemocnice. ja som to dostala z cvičenie - prehnala som to s behom a aerbikom ..... v súčasnosti dcéra chodí do 4 tr. ZŠ.

anakristina
9. feb 2016

@mishell0311 praskli ti cieviky z kychnutia.ja som pri kychnuti mavala bolest ako keby mi tam ihly pichali.setrila by som sa,necvicila nesexovala kym trva spinenie.

anakristina
9. feb 2016

@bonaqa2013 preco tak strasne odporucaju to cvicenie?ved sa tam taha vsetko boli...nikdy to nepochopim

sense
9. feb 2016

Hlavne sa upokoj nestresuj snaz sa co najviac oddycjovat nohy vylozitak bije srdiecko a je vsetko o.k...mohla ti prasknut cievka ...mne sa to stalo 2x do 12 mes. Raz asi v 6tt a potom v 10tt... a sidlo uz bude mat 3 roky

sense
9. feb 2016

@mishell0311 ono na slovensku je to bezne hned davat ascorutin a duphaston v zahranici sa vacsinou prvy trimester nechava na prirodu...tiez zijem v zahranici nie uk a ked som 1.krat krvacala skontrolovali ma vsetko bolo ok nariadili klud a ziad3n stres . Druhykrat som krvacala po ceste na slovensko...hoci bolo podla sona tiez vsetko v poriadku hned injekcie, duphaston ascorutin, ze vhodne by bolo na par dni si polezat v nemocnici ked som sa spytala preco ze pre istotu aby som mala klud to som odmietla ze oddychovat mozem aj doma ze som nesla 1200km na to aby som ich stravila v nemocnici...nato mi lekar povedal ze v nemocnici ten kludovy rezim budem musiet naozaj dodrzat a ze by mi mal dat podpisat reverz....kedze som to odmietla...dieta mi bolo dolezite ale pokial bolo vsetko o.k tak naco lezat v nemocnici sama ked som mohla lezat doma v kruhu blizkych

mishell0311
autor
9. feb 2016

@petra3312 dneska rano uz ani kusok spinenia..same sa to zastavilo..🙂 tak dufam, ze to bude v poriadku

mishell0311
autor
9. feb 2016

@sense mna skontrovali aj zvnutra potom sono..vsetko bolo ok..srdiecko bilo.vraj sa nemam strachovat..este vecer ked som prisla z nemocnice som trochu spinila krv a dneska rano uz nic 🙂

sense
9. feb 2016

@mishell0311 aj u mna tak zospodu kontrola z vrchu kontrola vsetko v poho tak len klud...neboj urfite to dobre dopadne ....ja som predtym raz potratila ale to som mala aj neskutocne bolesti pri druhom len krv...

bonaqa2013
9. feb 2016

@anakristina ale to ja sama som doma cvičila aerobik - vidno to na mojej postave..... Tak vieš ja som vždy chcela byť štíhla a preto som cvičievala. až som to prehnala a skoro som potratila..... Pri ďalších tehu som už takú hovadinu nerobila.

mishell0311
autor
9. feb 2016

@sense teraz sa bojim len kychnut... a na wc uz ani nehovorim :(

sense
9. feb 2016

@mishell0311 nestresuj sa hlavne, lebo stresom a strachom si mozes viac ublizit ako tym kychnutim

marienkagu
25. mar 2021

@mishell0311 ahoj, zaujimalo by ma ako to dopadlo. Presne toto sa stalo mne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre