Lekár mi nechce vystaviť maródku

rastikovaadka
25. feb 2016

Chcem sa opytať či ma može takto odbiť, pytali sa ci chodím iba k nim, ano ziadneho iného obvodného gynekologa po zlych skusenostiach nemam, teraz som tehotna, mam problémy s platničkou a predtym som mala gynekologické operacie, mala by som byt povazovana za rizikove tehotonstvo, co mi potvrdil aj primar na gyn. V tej fakultnej nemocnici.Dnes som bola u svojho ovodneho dr.a ten ma odbil rovnako, ze on s tym nic nemá :(

vydrnik
25. feb 2016

Pn by ti mal napisat Tvoj gyn.ak mas problemy a primar Ti vravel ze bys mala byt na rizikovom Tvoj gyn.ta nemoze takto odbyt,

8291
25. feb 2016

No pokial je indikacia na PN,tak ti ju gynekol má vypísať,alebo obvoďak na základe gynekologického odporučania,alebo na základe neurologicjeho posudku aj ten by ti mohol odporučiť PN ale to by si musela potom chodiť na neurol.kontroly.No je to fakt blbé ze niekto má problém vypísať PN tehotnej babe.Mne PN odporučil gynekolog ale sám povedal,ze jemu sa tie papiere nechcú vypisovať,tak s odporučanim som išla k obvodačke a bez problémov mi PN vypisala.PN som bola od 6 tt,az do pôrodu,no nie uplne,8 týždňov pred porodom som nastupila na MD

kikushaa
25. feb 2016

@rastikovaadka ja som chodila do rizikovej poradne, ale mama aj svoju gynekologicku, pnku mi vystavoval obvodny lekar, mala som vysoky tlak, mozno zavisi aj od diagnozy? skus sa este popytat minimalne gynekologa ze ak ti ju nevystavi on za kym mas ist, snad si ta nebudu pohadzovat ako horuci zemiak 😖

rastikovaadka
autor
25. feb 2016

Dakujem Vam za odpovede, ako pisem chodím do fakultnej nemocnice a tam to gynekolog odmietol, ze to oni nerobia PN by mi vystavili ak by som tam ležala, co zatial nemusím chchvalabohu, obvodneho gyndoša som zrušila nakolko mi nevedel pomoct pri operacii

rastikovaadka
autor
25. feb 2016

A čo sa týka neurologie bolo to davnejsie, ale mam tu platnicku prasknutu akurat v križoch, dr.mi vtedy hovorila,že ak otehotniem bude to rizikové, dnes som si pytala od obvodneho aspon vymenný lístok na neuro, chcem vediet v akom stave mam tu platničku, odfajčil ma, že mi ho nenapíše, šak čo som už ja debil alebo toto nechapem 🙄

mirkaaa80
25. feb 2016

V nemocnici ti nemozu vypisat PN, na to mas obvodneho gynekologa! A ak ten ta posiela aby si si pytala PNku u obvodneho, tak ho vymen. Je to v kompetencii tvojho gynekologa. Ak nemas, najdi si, lebo musis predsa chodit niekomu do poradne, kto ti potom aj po porode potvrdi ze si chodila na poradne( kvoli prispevku pri narodeni dietata). Akoze nechapem, ked dr.povie ze jemu sa nechcu vypisovat papiere okolo PNky!!!!! Ale brat za teba peniaze od poistovne ho urcite bavi. A nema sestricku? Moj dr.ma hned dve. Prave preto aby tehulu na rizikovom nemusel posielat kade-tade po PNkach!!!

mirkaaa80
25. feb 2016

@rastikovaadka sak ak si uz bola na tej neurologii, objednaj sa iba na kontrolu ked ti to doktorka vravela, nepotrebujes vymenny listok.

lulu2014
25. feb 2016

@kikushaa ja som bola na tom podobne...kvôli tlaku ma nechala cez obvoďáčku vypísať internistka - žiadny problém s tým nikto nemal. a tiež som bola PN od 11 tt až po 6 týždeň pred pôrodom. To je to čo musíš... 😉
držím palce 😉

ale je pravda že pri prvom tehu ma nechcel nechať PN môj gyndoš lebo že by som musela isť do nemocky...aby mal na to dôvod. a ten sme našťastie nemali... tak som bola cez obvodačku s chrbticou a tiež nejakých 5 mesiacov

kikushaa
25. feb 2016

@rastikovaadka presne ak chodis do rizikovej poradne do nemocnice tak oni nevypisuju pnky, aj mne ju odmietol dat dr ku ktoremu som chodila s tym ze on nemoze, ze to mam riesit cez obvodaka

lulu2014
25. feb 2016

@rastikovaadka ... tá moja odpoveď bola hlavne pre vás ...

moni244
25. feb 2016

@rastikovaadka ved ak mas svoju neurologicku, tak chod ku nej, nepotrebujes vymenny a daj sa od nej vypisat

rastikovaadka
autor
25. feb 2016

ešte raz lebo mnoho pisete co viem, nemam obvodneho gynekologa! Nikde, chodila som u nas k dr. Ale bol to vol, co ma pinkal kade-tade, odisla som nechodim tam, miesto toho chodím do inej nemocnice v inom meste, do fakultnej nemocky, jasne ze su tam dve sestricky, co sa potvrdenia týka na rodičovsky mi prekvapivo povedali, ze vypisu a potvrdia, a co sa tyka neurologie, nebola som tam 3roky, brala ma ako preliečenú, v prípade tažkostí sa mam ukazať, bla bla ako všade nie? Iba mi utrusila, tehotenstvo bude problem,....nechodím do rizikovej poradne, to ze som považovaná za rizikové tehu spomenul medzi reču...
😠 tak sa pýtam, čo s tým

moni244
25. feb 2016

@rastikovaadka najsrst normalneho gynekologa, co ine chces pocut? Ved sa ti tu pisalo dost rad a tipov, ale ty furt ides len to svoje, to mas v meste len jedneho gynekologa?

jana_eyre
25. feb 2016

@rastikovaadka asi by som zmenila vseobecneho doktora - akoze on s tym nic nema? ked mu gynekolog da odporucenie na PN, musi ta vypisat.. mna tak gynekolog posielal v prvom tehotenstve, prisla som k obvodnej, dala som jej listok od gynekologa, vypisali so sestrickou papiere a ja som kopie poroznasala kam bolo treba.. velmi divny pristup vseobecneho doktora..

kikushaa
25. feb 2016

@rastikovaadka jaj nechodis do rizikovej poradne jaj tak potom presne ako pise @jana_eyre vymenit obvodneho alebo co, ved ak ti gynekolog hovori ze je to rizikove tehotenstvo a mas byt pn tak mas byt pn, otazne ale je ci ta na tu pnku posiela, lebo nie vsetky rizikove tehotenstva su automaticky posielane na pn, ja som mala rizikove tehotenstvo od 14tt a na pnke som bola az od 24

rastikovaadka
autor
25. feb 2016

@moni244 ja netvrdím, ze nie som v tej fakultnej nemocnici spokojná, dosť mi tam pomohli, len som nečakala, takuto reakciu, písem tosvoje, aby som to uplne ozrejmila, nie samozrejme nemáme v meste iba jedneho gyndosa, pisem ze chodím inam, keby boli aj iny dobrýu nas a necakali by love už od dverí nechodím 50km inam

rastikovaadka
autor
25. feb 2016

opytam sa tam znovu nech mi to vysvetlia este raz,ze prečo to nemožu vypísať, poviem im pristup mojho dr. a uvidím, dakujem za trpezlivý prístup od Vas, iba tolko ešte ked som odchadzala mi hovoria, ak cokolvek potrebujete obratte sa na obvodného dr., ten mi dnes vynadal, že ked mu príde socialka bla bla

kikushaa
25. feb 2016

@rastikovaadka no on tusim musi dokladovat ze preco si na pn, a mari sa mi ze kazdy mesiac. proste buzeracia z ich strany ale na kontroly tusim chodia iba pacientom, ak to tak nieje prosim opravte ma niekto. evidentne sa tvojmu obvodnemu nechce riesit byrokracia, coz je smutne a pre teba a babo to teoreticky moze maj aj fatalne nasledky 😔

whitecat666
25. feb 2016

@rastikovaadka No, ja by som sa na tvojom mieste na doktora s takym pristupom rovno vykaslala. Ide tu predsa o zdravie (TVOJE A TVOJHO DIETATA), ked vidis, ze jemu je to jedno, tak skratka vymen doktora. Nie kazdy dr je taky, musis si vyberat podla recenzii. Ak nemas nikoho v okoli tak hladaj aj v inom meste. Ja dochadzam k doktorovi vyse 200km (stoji mi to za to, ze sa citim byt v dobrych rukach).

mirkaaa80
25. feb 2016

@jana_eyre no podla mna hlavne divny pristup pacientky, sama si to komplikuje, a potom ten gynekolog - to fakt nepochopim preco tehotnu zenu ktora ma zdravotne problemy posiela aby si isla vybavit pnku k obvodnej. To je take takze vypisat to, ved aj tej obvodacke musi napisat odporucanie. Mon doktor by ma nikdy neodpinkal a neposielal prec. Treba skratka tych doktorov vymenit. Vy v praci tiez mozete povedat ze ved toto nerobim necb to urobi kolega. Pre mna nepripustne.

mirkaaa80
25. feb 2016

A to nehovorim o tom ze je chripkova sezona, tak nevadi, debil doktor ju posle k obvodacke!!! Neverim ze moze viest rizikovh poradnu a nemoze vypisat pnku!!!!

jana_eyre
25. feb 2016

@mirkaaa80 netusim, preco tak postupoval moj gynekolog - bolo to moje prve tehotenstvo a prvy krat som isla na PN, povazovala som to za normalne a nezistovala som, ci to je bezny postup.. tomu svojmu verim, chodim k nemu od 16tich rokov a nie raz sa zamna postavil, ale neviem, ci naozaj islo len o to, aby sa zbavil nutnosti papierovaciek, vseobecna sa tvarila akoby islo o beznu vec, ktoru riesi casto..

v nemocnici pokial viem, sa naozaj nevypisuje PNka, to robia obvodni doktori - ked ale z nejakeho dovodu obvodneho gynekologa nema, ma to urobit vseobecny - ten bohuzial na papierovacky je, kedze je prvy, ktory prerozdeluje pacientov do odbornych ambulancii.. vybral si take povolanie, tak s papierovackami musi ratat a nie odpinkavat svoju pacientku..

jana_eyre
25. feb 2016

@mirkaaa80 a mozno ide aj o diagnozu - mozno gynekolog nemoze vypisat pnku kvoli chrbtici, moze to len odporucit a vseobecny to ma riesit..

kikushaa
25. feb 2016

@mirkaaa80 mirka necitala si nechodi do rizikovej poradne ale do fakultnej nemocnice, a zial funguje je to tak ze pokial si tam neni hospitalizovana tak ti pnku vystavit nevedia/nemozu? ja sama som tak chodila do rizikovej poradne a doktor mi tu pnku vypisat nemohol aj keby mi ju asi rad vypisal

danielita18
25. feb 2016

@rastikovaadka tvoj obvodny lekar by ti mal vystavit pnku pokial mas nejaky problem zdravotny ale pokial to je gynekologicky problem ktory je dovodom na pnku v tehotenstve tak by ti mal vystavit pnku tvoj gynekolog ale ty ked nemas svojho gynekologa tak ti pnku vystavit nema kto,ale ked sa to tyka chrbtice tak by ti to mal vystavit tvoj obvodak lebo toto nie je gynekologicky problem a ked si nevies s tym poradit tak chod normalne do poistovne a tam by ti mali povedat

jana_eyre
25. feb 2016

@danielita18 inak ja som napr. mala gyn. problem a pn mi vypisal vseobecny.. tak potom sa to uz naozaj zamotava 😀
@rastikovaadka skus si zavolat rovno do socialnej poistovne, ze co mas robit..

danielita18
25. feb 2016

@jana_eyre nie do socialnej ale do zdravotnej,zo socialky by jej este mohli robit problemy

midka
25. feb 2016

Myslim, ze PN ti moze vypisat, len lekar, s ktorym mas uzatvorenu zmluvu o zdravotnej starostlivosti, alebo len nemocnica ak si tam hospitalizovana, od ostatnych to zbytocne pytas nemozu. Myslim, ze aj odborni lekari to potom riesia PN od vseobecneho lekara.

janickadr
26. feb 2016

Plati vsetko, ako pise midka. A navyse, odborny lekar moze vystavit PN len pacientovi hospitalizovanemu na jeho oddeleni, inak nie. Inak moze PN len odporucit a obvodak by to mal akceptovat a PN vystavit.

moni244
26. feb 2016

@mirkaaa80 preco debil? Zato, zeona si nevie najst normalneho gynekologa, je ten v nemocnici debil? Ved v nemocniciach vypisuju pn len ak si hopsitalizovany a len na tu dobu, potom treba ist k obvodnemu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre