Macmiror v prvom trimestri

babyttcirl
8. júl 2020

Ahojte tehulky,

Doktorka mo predpisala raz tyzdenne macmiror vaginalne zavadzat proti opakovanym zapalom - any sa mi nezacali.
V letaku samozrejme je ze Macmiror sa v prvom trimestri nema.
Bral ho niekto v prvom trimestri?

Dala som si jednu tabletky az potom som toto citala. Uz som z toho celeho dopletena. Zo vsetkych liekov atd.. dakujem za info.

nikapuggioni
8. júl 2020

@babyttcirl ak ti to predpísala tvoja gynekologička tak asi vie či to môžeš užívať alebo nie.
Ja som bola pred pár dňami na prvé odbery. Našli mi v moci nejaké baktérie môj doktor mi predpísal najslabšie antibiotiká. V letáku písané že sa neodporucuje v tehotenstve. Ale že po konzultácii s lekárom sa môžu užívať.😌😌😌 už ich mám vybraté a bábätku nič nieje

babyttcirl
autor
8. júl 2020

@nikapuggioni antibiotika uz mam za sebou. Bolo to oki.. ale nechcem sa zbytocne vytlacit dalsimi became ked nemusim.. nabuduci tyzden to s nou odkonzultujem ci nieco ine mi neda namiesto toho.. led to je preventivne

nikapuggioni
8. júl 2020

@babyttcirl ak je to preventívne tak existuje veľa vitaminou v lekárni. Treba sa porozprávať s lekárom nech ti dá niečo na prírodnej báze. 😊

anile12
8. júl 2020

Aj ja som to mala a keď som sa rozprávala s lekárom povedal ze v letaciku je uvedené že sa nemaju užívať v 1 trimestri vravel ze mam byt kľudná že on ich normálne predpisuje a ze sa len firmy chránia tým ze to tam napíšu a ze aj tak co je lepšie? Užívať antibiotika na infekciu v tehotenstve alebo neliečit sa čakať kým vyústi do potratu? 🤷‍♀️ Doveruj lekárovi vie co robí ved ma skúsenosti. Ak by to mohlo uškodiť určite by nedal ak teda vie ze tehotná si.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre